Rockin Kids rare 'Ollanders Meirock viert jubileum 1 6 ZEEUWS-VLAANDEREN w Sparen voor visserijvuurwerk Vermaak in de grensstreek In de regio Klus- en kuisdag dorpsbewoners Lezing over doel en taak van de mens Everhart Zwart op orgel Grote Kerk Inzameling spullen voor rommelmarkt Mijn dorp, mijn stad door Ariël Meeusen In wekelijkse afleveringen belichten we vermaak en vertier in de grens streek. Van de periode van voor de oorlog tot de hedendaagse popmu ziek. Vandaag: The Rockin' Kids De moderne muziek wordt door steeds meer jongeren om helst. In Sluis, Terneu- zen, Axel, Hulst en zelfs in het kleine Zuidzande beginnen ze bandjes. Het middelpunt is zanger Tonny van de Luijster, zoon van de postkantoorbeheerder. Naast Tonny zijn Wim de Meester (gi taar), Rini Lagasse (drums), Han Beek (gitaar) en Paul Metz (gitaar) van de partij. Tonny van de Luijster: „We za gen een band met Freddy Kloté in de Rode Leeuw in Aardenburg. Daar hebben we ter plekke beslo ten om ook de rock-'n-roll in te gaan." De ontvangst van de band is niet al te best. Hoewel de ver wachtingen van de bandleden hooggespannen zijn, krijgen ze in het begin geen poot aan de grond. Toen The Rockin' Kids in Brugge speelden kregen ze veel commen taar. Die 'gekke Ollanders' speel den maar drie keer twintig minu ten. En wat voor muziek die man nen speelden... Paul Metz: „Wij waren de ma nier van optreden in West-Vlaan deren niet gewend. Hier speelden we voornamelijk voor leeftijdgeno ten. Daar zat de tent vol met oude re mensen. En die wilden maar één ding: dansen. Kwamen wij rock-'n-roll spelen. Ons optreden pakte soms helemaal verkeerd uit." Er valt niet zoveel te beleven voor de jeugd in de uithoeken van Zeeuws-Vlaanderen. Alleen in zaal Victory in Oostburg speelt bijna elke zondag een band. Met de Indorockband The Javelins als onbetwiste topact. Maar ook Peter Koelewijn en Mariska Veres The Noise Makers (later bekend van Shocking Blue) treden er op. The Rockin' Kids zijn een welko me aanvulling in de muziekscene maar in de loop van 1961 stoppen Wim en Paul met de band. Zij richten in Sluis, samen met Fred dy Kloté, The Blue Jets op. Tonny zoekt vervangers en maar liefst drie man versterken de band. De naam wordt nu Tonny His Rockin' Kids. In Terneuzen gaat niet wat je noemt rock-'n-roll, meer jazzy. Daar beginnen de veertien- en vijftienjarige Tonny Krijger en Ruud van Duyse het duo De Plee- tra's. Ze spelen zigeunerjazz van Django Reinhardt. „We pasten niet helemaal in het beeld van de rock-'n-roll", beaamt Tonny. „We wilden dat ook niet. The Shadows precies naspelen, deden er al zo veel. Ik wilde er mijn eigen draai aan geven." De jongens treden een paar keer op als De Plectra's en daar blijft het bij. Later ontwik kelen ze zich tot ware gitaarvirtuo zen. Tonny heeft het druk als hij ook nog eens gaat optreden met de zingende stratenmaker José Lu- cardo, voor vrienden en familie Joosje Scheele. P 5* The Rockin' Kids, foto collectie Ariël Meeusen KOEWACHT. Het festival Meirock in Koewacht bestaat vijf jaar. Dat wordt gevierd met een uitgebreid programma en een nieuwe dj-avond. Het festival wordt op 29 en 30 april gehouden, voorafgaand aan de Meimarkt. Vrijdag krijgen vijf dj's de ruimte: onder anderen Les ter Williams en Dimaro draaien tijdens de dj-party. Zaterdag is ge reserveerd voor rockmuziek. On der meer Equal Idiots, die de titel 'nieuwe lichting 2016' bij Studio Brussel won en Customs treden op. Het festivalterrein is van de Klapstraat in Koewacht verplaatst naar Koewachtsesteenweg 5, net over de Belgische grens. Kaarten zijn voor tien euro verkrijgbaar via www.meirock.nl en diverse verkooppunten die ook vermeld staan op de website. Aan de kassa kost een kaart 12,50 euro. TERHOLE Inwoners van Terhole steken vrij dagmorgen de handen uit de mouwen op de jaarlijkse klus- en kuisdag. Samen met mede werkers van de gemeente wor den kleine klusjes in en om het dorp uitgevoerd. Ook de Stich ting Terhole Breed Actief en de dorpsraad doen mee. De klus sers verzamelen om 8.30 uur in het dorpshuis. Ze nemen onder meer speeltoestellen en de jeu-de-boulesbaan onder han den en doen snoeiwerk. BRESKENS Uitgeverij Alexander Bernhardt Nederland houdt zaterdag een le zing bij Qi Biotaria in Breskens. Professor Dirkjan van Schaarden burg vertelt over 'Het doel en de taak van de mensengeest' aan de hand van het boek In het Licht der Waarheid - Graalsboodschap van Abd-ru-shin. Aanvang is 20.00 uur, de toe gang is gratis. Meer informatie en aanmelden kan via de websi te www.graalsboodschap.nl. TERNEUZEN Everhart Zwart, hoofdorganist van de Nederlands Hervormde Nieuwe Westerkerk in Capelle aan den IJssel, geeft zaterdag een orgelconcert in de Grote Kerk in Terneuzen. Tijdens dit concert wordt ook informatie verstrekt over de plannen om het orgel, zo veel mogelijk, terug te brengen in de originele staat. De aanvang is om 19.30 uur. Entree: acht eu ro. Tot 14 jaar gratis. KLOOSTERZANDE Vrijwilligers van Kloortje en de tafeltennisvereniging SAR halen zaterdag in Kloosterzande spulle tjes op voor de jaarlijkse rommel markt. De tweedaagse snuffel- markt wordt een week later, za terdag 19 en zondag 20 maart ge houden in oefenlokaal de Emma- hal. Beide dagen begint de rom melmarkt om 10.00 uur. De op brengst is voor de exploitatie van het clubgebouw en activitei ten van beide verenigingen. HULST Nieuwe gastsolist Young Ones De leden van The Young Ones uit Hulst zijn intensief aan het repeteren voor het concert dat op 2 april wordt gehouden met Berget Lewis en Karin Bloemen. Nadat zangeres Romy Monteiro vanwege haar rol in musical The Bodyguard moest af zeggen als gastsoliste, was het even span nend voor het orkest. Karin Bloemen (foto) was bereid Romy te vervangen. Er moest wel nieuwe muziek worden ingestudeerd. Een uitdaging, die het orkest vol aangaat. „De leden weten het pas sinds een aantal weken. Er is een beet je druk op de ketel, maar iedereen pakt het goed op. We heb ben ook een repetitie- dag extra ingelast", zegt bestuurslid Jessi ca Kramers. „We heb ben eerder met Karin Bloemen gespeeld in 2012 en toen we haar belden, was ze met een enthousiast." Het orkest laat met Bloe men een gevarieerd repertoire horen. „Van muziek uit Ram ses tot Hello van Ade- le." Karin Bloemen werd onlangs derde bij televisieprogram ma Maestro op NP01, waarin ze haar dirigeertalent liet zien. De zangeres en cabaretière staat sinds 1983 op de planken. Berget Lewis timmert internationaal aan de weg en toert momen teel door Indonesië. Kaarten a 20 euro zijn te koop via de websi te www.the-young- ones.com. TERNEUZEN Kinderbingo bij De Zeemeeuw Wijkvereniging Zuid polder houdt morgen in buurthuis De Zee meeuw in Terneuzen een bingomiddag voor kinderen. Alle ba sisschoolleerlingen zijn uitgenodigd. Ook hun ouders, verzor gers en grootouders zijn welkom. Voor de kinderen is er een drankje in de pauze. Aanvang van de bingo is om 14.00 uur. De deuren van het buurt huis aan het Schubert- hof zijn vanaf 13.30 uur geopend voor de kleine spelfanaten. BRESKENS. Als alles volgens het plan van Melissa Cornelius verloopt kan Breskens behalve 'ah' en 'oh' bij het slotvuurwerk van de Visserij feesten 2016 ook roepen: 'Van ons!' In 2015 werd bekend dat de fi nanciën van het visserijcomité een groots vuurwerk niet toelaten. Ho- reca-uitbater Jürgen Brand en zijn partner Angelique boden toen uit komst. Zij wilden wel voor een jaar de kosten overnemen en hoopten dat in 2016 een andere sponsor zou inspringen. Dit gebeurde niet, wat feesten zonder vuurwerk zou betekenen. „Dat mag niet", aldus Melissa. „Samen met buurvrouw Monique en mijn vriend Leon heb ik daarom een plan bedacht. We zetten op diverse locaties in Breskens spaarpotten neer en hopen op een grote opbrengst." Nu staan er bus sen bij café De Bounty (foto), supermarkt Jumbo, café Ons Dagelijks Kost en bij het Droomijsje. Melissa, Monique en Leon hopen op nog meer plekken in Breskens een spaarpot neer te zetten. Melissa: „We hopen dat de Bressiaanders gul geven en dat we op tijd het benodig de bedrag van achtduizend euro hebben." foto Camile Schelstraete DINSDAG AARDENBURG. Kaaiplein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; AXEL. De Halle, 13.30 uur: Strijk- hulp; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljar ten, vrij kaarten; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Biljarten, koersbal, sjoelen; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; GRAAUW. Dorps huis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, gymnas tiek; 13.30 uur: Kaarten; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Serre, 12.00 uur: Samen koken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; KLOOSTERZANDE. De Binnendeur, 13.00 uur: KBO bil jarten, SAS VAN GENT. Keizer Karelplein, 8.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 19.30 uur: Lezing over Michiel de Ruyter door Frits de Ruy ter de Wildt; SINT JANSTEEN. De Warande, 10.00 uur: KBO kofïie- klets; 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; SLUISKIL. 'tMeulen- gat, 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN. De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, soos; 18.45 uur: Open repetitie Happy Band; De Kameleon, 14.00 uur: Kaar ten; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haak- café Steunpunt Terneuzen; Gemeentehuis, 19.00 uur: Info bij eenkomst over subsidies en lenin gen voor verbou wingen en energie maatregelen; VOGELWAARDE, 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE. De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Stijldansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70