Stichting bevordert toerisme Ter Weel-pas levert voordeel en plezier op SCHOUDERKARBONADE m 10: V RUNDERLAPPEN MG KIPFILET VARKENSHAAS V2KG feszHiOj m summum mm /v smms/mwm/wmm Enthousiasme over komst van riviercruiseschepen naar Tholen BEVELANDEN en THOLEN 7 Mogelijke aanlegplaats bij keersluis stemt niet iedereen tot tevredenheid. GOURMET245i 'MG SOEPVLEES/ HACHEEVLEES MG KIPREEPJES Middenstand en bewo ners zijn enthousiast over de mogelijke komst van riviercrui seschepen naar Tholen. Dat bleek gisteravond tijdens een informatie bijeenkomst in het gemeentehuis. Steun vanuit de bevolking is volgens wethouder Frank Hom mel nodig. „We willen eerst het draagvlak toetsen, voordat we con tacten leggen met rederijen." De gemeente heeft al wel een onder zoek laten doen naar de economi sche kansen van het plan en de meest aantrekkelijke ligplaats. De oostzijde van de havenkom, juist voorbij de nieuwe keersluis, is als beste optie uit de bus gekomen. Vanuit de zaal kwam daarop de nodige kritiek. De bereikbaarheid van de jachthaven zou er door in het gedrang komen, op het mo ment dat de 125 tot 150 vaak oude re passagiers over de loopbrug naar het stadje komen. Er wordt gerekend op vier bezoeken per week. Ook de direct omwonenden aan de Schelde-Rijnweg hebben bedenkingen. Zij maken zich met name zorgen over de tijdstippen waarop de cruiseschepen zouden aanleggen. De nachtelijke uren en de zondag zijn voor hen taboe. Volgens de gemeente zal het voor al overdag zijn. Wethouder Hom mel zei de zondag geen belemme ring te vinden, ook al zijn de win keltjes in het centrum dan dicht. „De jachthaven is op zondag ge woon open." Bewoonster Jopie Meerman en anderen schoven een aanlegstei ger ter hoogte van het scoutingge- bouw als alternatief naar voren. Dichter bij het stadje, zonder pro blemen op de loopbrug en een aantrekkelijke entree via de Ven kelstraat. „Het mooiste straatje van Tholen", aldus MeermanZij brak meteen een lans voor het op knappen van de Schelde-Rijnweg, de door de gemeente voorgestelde busroute naar het centrum en mo gelijke andere bestemmingen op het eiland. „Schandalig hoe die weg er bij ligt." De cruisevaart is volgens wet houder Hommel een kansrijke markt voor Tholen, met een jaar lijkse groei van 10 tot 15 procent. Ook het gebrek aan aanlegplaat sen speelt het op de vaarroute tus sen Rotterdam en Antwerpen/ Gent gelegen Tholen in de kaart. „Rederijen zijn bereid om zelf te investeren in aanlegsteigers en staan medegebruik toe." De ge middelde bezoeker geeft zo'n 50 euro per dagdeel uit. Hommel ziet volop kansen voor arrangementen in het Thoolse achterland. De eer ste cruiseschepen worden op z'n vroegst in 2018 verwacht. Gemeente en recreatie-onderne mers sloegen een paar jaar gele den de handen ineen om meer toe risten naar Tholen te halen. In de persoon van Sandra Dekker werd zelfs een coördinator aangetrok ken. Onder haar leiding zijn de af gelopen jaren tal van nieuwe toe ristische initiatieven ontstaan. Om te zorgen voor continuïteit zwaait sinds vorige maand de stichting Tholen Beter Bekend de scepter over het ontwikkelen van het toerisme. Dekker voert haar werkzaamheden nu uit in op dracht van deze stichting en niet meer voor de gemeente. De stichting krijgt het beheer over een fonds waaruit toeris- Bij tien attracties en horecagelegenheden op het eiland kan korting worden verkregen met de Zeelandpas tische initiatieven betaald kunnen worden. Daar wordt geld in ge stort door recreatie-ondernemers en de gemeente. Die laatste draagt in te toekomst wel minder bij dan de de vier ton die de afgelopen vier jaar in het toerisme is gesto ken. Het is de bedoeling dat ook andere ondernemers gaan meebe talen. Zij profiteren immers ook van het toerisme. „Op dat gebied hopen we dit jaar stappen te kun nen maken", stelt Dekker. Voor dit jaar staan weer wat nieuwe initiatieven op stapel. Zo verschijnt een toeristische kaart en vindt met pinksteren voor het eerst 'Buurten bij de boer' plaats, een fietstocht langs agrarische be drijven op het eiland. Dekker is ook blij dat Tholen voor het eerst meedoet met de Zeelandpas. Bij tien attracties en horecagelegenhe den op het eiland kunnen toeris ten nu korting krijgen. „We ho pen dat verder uit te breiden." YERSEKE. Tien euro per maand kost de Ter Weel-pas. En alle 65-plussers in Goes en Reimers- waal kunnen er één aanschaffen. Daarmee krijgen ze gratis toe gang tot comfortactiviteiten en korting op luxe-activiteiten en de restaurants van Ter Weel. „Bij comfortactiviteiten moet je denken aan wat eenvoudiger zaken als een bingo of bloem schikken", vertelt Mourijn van 't Hof van Ter Weel. Als voorbeel den van luxe-activiteiten noemt zij een cursus yoga, een uitje of een digitale cursus. „Maar er komt een gevarieerd aanbod, ver deeld over verschillende thema's zoals vitaliteit, culinair, op stap, spel en levensbeschouwing." Het nieuwe activiteitenbu reau van ter Weel verrichte on langs de aftrap in Moerzicht (Yer- seke). „Voor de zomer zijn alle lo caties van Ter Weel in Reimers- waal opgestart. En na de zomer volgt Goes." De pas is dus ook beschikbaar voor 65-plussers die niet in een zorgcentrum van Ter Weel wo nen. „Het is juist ook gericht op buurtbewoners. Ouderen wonen steeds langer thuis en zo blijven ze anderen ontmoeten." Meer informatie is te vinden op: www.terweelactief.nl. lIers Mee* 'uit eigent worstMakwjn nmiMiw pimpim l GOES I KIJK OP MAROS.NL OF ZEELANDBARBECUE.NL DINSDAG 8 MAART 2016 'Cruisevaart biedt kansen' door Ben van den Aarssen door Rob Paardekam THOLEN. Als het lukt om de rivier cruises binnen te halen, is dat we derom een flinke opsteker voor het toerisme op Tholen. De afgelo pen jaren zijn al flinke stappen ge zet. Een nieuwe stichting zorgt er voor dat de trein blijft rijden. door Willem Adriaansens bestel via internet met mogelijkhe r/fïïyx~ö= MOGELIJKHEID TOT BEZORGING OCn no PP VANAF J —FRltO Reclames geldig t/m zaterdag I Groothandelskorting 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden I Maandag gesloten Toeristen kunnen de binnenstad van Tholen straks betreden via de verfraaide Eendrachtweg. Die wordt momenteel opgeknapt, foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67