Aldi ziet af van huurcontract en vestiging in Wissenkerke Zorginstelling Gors naar De Hoogte 6 BEVELANDEN en THOLEN Jongerenconcert in Westerkerk De wethouder baalt er flink van dat het niet is gelukt om het project Aldi tot een goed einde te brengen _l_ Da 's thuiskomen! In de regio Mijn dorp, mijn stad door Ellen Jobse WISSENKERKE. Supermarktconcern Aldi ziet af van een filiaal in Wis senkerke. Dat maakte een teleurge stelde wethouder Adrie van der Maas van de gemeente Noord-Be veland gisteren bekend. De supermarkt heeft de ge meente in een brief laten weten het huurcontract met maatschap Blijvend Goed te hebben opge zegd, waardoor de vestiging aan de Voorstraat in Wissenkerke er niet meer komt. Van der Maas denkt dat de jarenlange procedu res en het niet nakomen van af spraken door Blijvend Goed de Al di tot het besluit hebben gebracht. De wethouder baalt er flink van dat het niet is gelukt om het project Aldi tot een goed einde te brengen. „We hebben er de afgelo pen jaren zo veel tijd en energie in gestoken om de leefbaarheid in Wissenkerke te vergroten. Het is heel jammer als dat dan niet lukt." Over een andere invulling voor het terrein op de hoek van de Voorstraat en de Oostvoorstraat heeft het college nog niet nage dacht. Voorlopig blijft alles bij het oude. Eerst moet duidelijk wor den wat het aandeel van Blijvend Goed is in het geheel en of de maatschap denkt dat zij Aldi zo ver krijgt dat die overgaat tot her overweging van het besluit. „Blij vend Goed zegt dat het niet zo maar mogelijk is om eenzijdig een huurcontract te beëindigen", zegt Van der Maas. „Daarnaast zijn er de afspraken die wij als gemeente hebben gemaakt met Blijvend Goed. Ook die kunnen niet zo maar ongedaan worden gemaakt." De gemeente beraadt zich daarom op haar juridische positie. De gemeente verkeerde lange tijd in onzekerheid omdat de Rot terdamse maatschap hen niet in lichtte over de stand van zaken. Dat is volgens Van der Maas ook de reden dat er geen nieuws naar buiten kwam. „We wisten zelf ook niets." Welke gevolgen dit al les heeft voor het proces van drie Noord-Bevelandse supermarkten, is aan hen, vindt de wethouder. door Luc Oggel GOES Zorginstelling Gors is vrijwel zeker de nieuwe eigenaar van het kerkgebouw De Hoogte in de wijk Goes-Zuid. De organisatie is 'in een verge vorderd stadium' met betrekking tot de aankoop van het voormali ge kerkgebouw van de protestant se gemeente. Gors kan desge vraagd nog niet zeggen wat de pre cieze invulling wordt, omdat eerst alle procedures nog moeten wor den doorlopen. De PKN Goes heeft De Hoogte in september vorig jaar afgestoten, onder meer vanwege dalende be zoekersaantallen. Sindsdien stond het gebouw te koop. Voorzitter Harry van Waveren van het kerk bestuur is blij dat relatief snel een nieuwe eigenaar is gevonden. „Zo lang het niet is verkocht, houd je als kerkgenootschap de zorg er voor en op die kosten zit je niet te wachten. Het krijgt nu een mooie invulling." De opbrengst van De Hoogte is al ingezet voor de verbouwing van de Vredeskerk (voorheen Oost- kerk) van de protestantse gemeen te. Gors heeft al een twee locaties in de directe omgeving van De Hoogte; Dagbestedingscentrum De Cirkel aan de Beukenstraat voor volwassenen en kinderen met een verstandelijke beperking en woonlocatie Populierenstraat. Gors biedt op diverse locaties in Zeeland en aan huis zorg en on dersteuning bij wonen, werken, le ren, dagactiviteiten en vrijetijdsbe stedingen aan kinderen, jongeren, volwassenen en senioren met een functiebeperking. woon square bergen OP zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan 1d Heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) square nmmm OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur BMMBI Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. CBW-erfeend Like ons op Facebook en mis geen actie meer! Bij nader inzien In het artikel over de berg van Troje dat za terdag in de PZC stond, is een fout ge slopen. Op de foto waren Lea van Liere en Willem-Jan Joosse van Buro Ruimte Groen te zien, en dus niet Marius Vrijlandt. GOES Lezing over Jeroen Bosch bij Kunstuitleen Nico Out (foto) geeft vanavond een lezing over Jeroen Bosch bij Kunstuitleen De Beve- landen in Goes. Dit jaar is het precies 500 jaar geleden dat Jheronimus Bosch (ca 1450- 1516) over leed. De lezing be gint om 20.00 uur in de Kunstuitleen aan de Westwal 45 in Goes. Toegangsprijs is 9.50 euro inclusief koffie of thee. GOES Cursus Spaans op reis in Ostrea Lyceum De Zeeuwse Volksuni versiteit geeft vanaf donderdag een cur sus Spaans op reis in Goes. In deze cursus van acht lessen leren deelnemers uitdruk kingen en zinnen die van pas komen tij dens een vakantie in een Spaans-sprekend land, er is ook aan dacht voor de ver schillende culturen in dit taalgebied. De cursus wordt ge geven door mevrouw Joustra in het Ostrea Lyceum aan Fruitlaan 3 in Goes. De eerste les duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Mee doen kost donateurs 115 euro, niet-dona- teurs betalen 140 eu ro. Meer informatie en opgeven: www.volks- universiteitzee- land.nl/talen/spaans- op-reis KLOETINGE Workshop armbandjes maken Suffe Tutten geeft donderdag een work shop armbandjes ma ken in Kloetinge. De activiteit vindt van 19.30 tot 21.30 uur plaats in het Geerteshuis aan Jacht huisstraat 13 in Kloe tinge. Meedoen kost 18.50 euro. Opgeven kan via suffetutten® hotmail.com. GOES. Jong Dameskoor Shira, Jong Mannenkoor Salomo, het Wal- chers Jongerenkoor en het Jeugdkoor Jedid-Jah uit 's Gravenpolder treden zaterdag op in de Westerkerk in Goes. Dirigent Peter Wilde man begeleidt de Jongerenkoren, op orgel en piano ondersteund door Joost van Belzen. Het Jeugdkoor wordt door Arjan Bijdevaate begeleid met Bennie Kriekaard aan het orgel. De opbrengst van dit zangconcert is bestemd voor de vakschool in Hyderabad (India) en is een project van Woord en Daad. Dit project draagt eraan bij dat ar me jongeren meer kansen krijgen op de arbeidsmarkt in India. De aanvang van het concert is 19.30 uur en de toegangsprijs is 5 euro BAARLAND Atelier Quast, Her- verkavelingsweg 09.00 uur - Start te ken-en schildercur sus GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maatschappelijk werk; Wijkcentrum Jan Ligthart, Bergweg 12,13.30-17.00 uur - Prijsjokeren; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder schilde ren, biljarten en in ternetcafé; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45, 20.00 uur - Le zing Nico Out over Jeroen Bosch HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Ceder hof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur - Ex posities schilderijen René Tramper en zelfgemaakte pop pen van Lida Fakkel dij; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uitje huis middag', spelletjes middag voor senio ren RILLAND Nieuwe Vliedberg, 09.30 uur - Internet café; Kibeo, Honte- straat, 10.00-11.30 uur - MamaCafé; Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,13.45-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66