f5rr==F tUCJUUlii SC®RER Ziekte van Lyme dwong Yersekenaar te stoppen Él? 12 ZEELAND Pleijte loopt 84 kilometer in zes uur, Ton haalt 71 kilometer Fietsen zit er voor Nick Nieuwdorp (25) niet meer in. Hij voetbalt nu. Zaterdag debuteerde hij in het eerste team van Yerseke. De Koeijer en Janson komen iets dichterbij Atleet Tim Pleijte uit Vlissingen is zondag tijdens de 6 uur van Stein tweede geworden. Hij leg de in die tijd bijna twee volledi ge marathons af. Hij kwam tot 83,955 kilometer. Alleen Pascal van Norden uit Gouda (85,453) liep nog iets verder op het natte parkoers in Limburg. De internetsite ultraned.org meldde dat Pleijte met zijn af stand als achtste binnenkwam op de Nederlandse ranglijst aller tijden. Bij de vrouwen eindigden twee atletes uit Zeeland op het po dium. Leonie Ton uit Wissenker- ke werd met een afstand van 71,755 kilometer tweede. Ze staat daarmee vijfde op de nationale ranglijst aller tijden. De derde plaats was voor Ingrid IJsebaert uit Hulst, die in Stein tot 67,224 kilometer kwam. Mevo'80 onderuit tegen Souburg De basketballers van Mevo'8o stonden na het thuisduel met Sou burg met lege handen. Het duel eindigde in 41-53. In het eerste kwart was Mevo'8o niet scherp waardoor het tegen een achter stand van negen punten aankeek. In de verder gelijkwaardige wed strijd kon Mevo'8o pas in het laat ste kwart een beetje aandringen, gesteund door het publiek. Het ge routineerde en degelijke Souburg kwam echter geen moment in de problemen. De bezoekers boek ten een terechte overwinning, met acht punten verschil: 41-53. Jan-Kees de Bruine voorzitter Kloetinge lan-Kees de Bruine is gistera vond tot voorzitter van de voet balvereniging Kloetinge geko zen. Dat gebeurde tijdens een extra algemene ledenvergade ring. De Bruine is de opvolger van Rinus Dieleman die de afge lopen jaren de voorzittershamer hanteerde. Hij gaf vorig jaar juni al aan nog maximaal één jaar voorman te willen zijn. Een werkgroep schoof daarop De Bruine naar voren als opvolger. De Bruine maakte in het verle den deel uit van het eerste elftal van Kloetinge. sport kort In het eerste team debute ren tegen de koploper, winnen en ook nog eens je doel schoon houden; het is niet voor velen weg gelegd. Nick Nieuwdorp lukte dit zaterdag wél. Na 23 mi nuten moest hij namens Yerseke bij een 1-0- achterstand hals over kop de geblesseerde Twan Lin- denbergh vervangen in het duel met lijstaanvoerder Serooskerke. Dit deed hij met verve, zijn ploeg won uiteindelijk met 1-3. „Maar ik was wel een beetje zenuwach tig, had wat gezonde spanning", zei de goalie gisteren over zijn eerste optreden bij de zater dag-derdeklasser. De meeste mensen zullen Nieuwdorp niet kennen als doel man, maar als wielrenner. De 25-jarige inwoner van Yerseke timmerde jarenlang hard aan de weg in de wielerwereld en leek af te koersen op een profcarrière. Zijn vader Heddie en moeder Mi- nie waren ook verdienstelijke coureurs, er stroomt dus renners- bloed door zijn aderen. Toch draagt hij tegenwoordig keepers handschoenen in plaats van een wielertricot. Maag „Door blessures en de ziekte van Lyme moest ik noodgedwongen stoppen met fietsen", legde de oud-wielrenner uit, die onder meer tussen de profs reed tijdens de Delta Tour. „Ik had door die ziekte vooral erg veel last van mijn maag. Het is dan eigenlijk niet te doen om aan duursporten te doen." Daarom maakte hij, na wat ja ren rust, afgelopen winter de overstap van het wielerpeloton naar het voetbalveld. Dat klinkt misschien raar, maar dat is het in Nieuwdorps geval eigenlijk hele maal niet. Voordat hij zich echt op het fietsen stortte, voetbalde hij namelijk ook al. „En boven dien ben ik al geruime tijd trai ner van de F'jes bij Yerseke", gaf hij nog wat extra duiding aan zijn keuze om de kicksen weer onder te binden. „Ik ben daarom altijd wel bij het voetbal betrok ken gebleven en ging ook regel matig naar wedstrijden van het eerste kijken. Op een gegeven moment trainde ik wel eens mee en nu ben ik dus weer lid." Pas sinds december is hij weer wekelijks zelf actief op sportpark Cleijn Moereken. Als keeper. „Want als ik veel ga rennen en sprinten, heb ik nog te veel last van mijn maag", vertelde hij. Erg vindt hij dat niet. De rol van doel man is immers niet vreemd voor hem. „In de D- en C-jeugd, voor ik ging fietsen, stond ik ook al op doek- In amper vier maanden tijd werkte Nieuwdorp zich op tot de eerste selectie van Yerseke. Waar hij zeifin het verleden pech had 'Het ging allemaal zo snel. Pas in de rust, zo'n 25 minuten na mijn invalbeurt, kon ik worden ingeschoten' VLISSINGEN. De schorsing van Steve Schalkwijk (Walcheren) bood zijn achtervolgers de kans om iets dichterbij te komen in het PZC-topscorersklassement. En daarvan maakte een aantal spelers dankbaar gebruik. Vooral Ramon Janson gaf extra gas. Na de pauze was hij er met drie doelpunten medeverant woordelijk voor dat MZC'11 een 2-0-achterstand halverwege te gen De Meeuwen omboog naar een 5-2-overwinning. Ook Arjen de Koeijer (Yerseke) scoorde, zo dat hij nu samen met Janson met 33 punten gedeeld tweede staat in het klassement. Hun achterstand op Schalkwijk is nog altijd riant: dik tien punten. fis*» MJMW I Jlllifii Ijllilï met blessures, profiteerde hij dit maal juist van de kwetsuren die anderen opliepen. „Eerst vroeg klasse goals effect Sport sport@pzc.nl STEIN Tim Pleijte, hier in actie tijdens de crosscompetitie, werd tweede in de ultraloop in het Limburgse Stein. foto Lex de Meester BURCH-HAAMSTEDE KLOETINCE SCHERPENISSE Van Doren winnaar jeugdschaaktoernooi Bas van Doren van schaakverening Lan dau uit Axel heeft het Zeeuwse jeugdgrand- prix schaaktoernooi van Tholen op zijn naam geschreven. Hij bleef Niels Snelleman en Joost van Eenen- naam verrassend de baas. Van Doren wist al zijn partijen te win nen, maar had wel het nodige fortuin. Schelle- man en Van Eenen- naam deden niet voor hem onder, maar kon den een overwinning van de Axelse schaker niet voorkomen. De C-groep werd ge wonnen door Xander Joosse van Schaakklub Souburg. In de E- groep ging de winst naarTerneuzenaar Sven de Putter. OTTICNIES Tweede plaats voor wielrenster Mulder Zoë Mulder greep tij dens de Wallonia Cup in het Belgische Ottig- nies net naast de winst. De wielrenster uit Heinkenszand fi nishte bij de nieuwe ling meisjes als twee de. Emma Verloop (Wissenkerke) werd zesde. Lars Oreel, eerstejaars junior, greep in Knes- selare net naast de overwinning. Onder barre omstandighe den - slechts vier van de 55 gestarte ren ners finishten - sprong de Goesenaar in de derde ronde met twee ploeggeno ten weg. In de sprint moest Oreel genoe gen nemen met de tweede plaats. Van wielrenner door Daniel Vervelde Nick Nieuwdorp, nog als wielren ner. foto Mechteld Jansen 1 Steve Schalkwijk Walcheren 2 Ramon Janson MZC'11 Arjen de Koeijer Yerseke 4 Robin Provoost ZSC'62 5 Aron Wattel Serooskerke 6 Frank den Engelsman Noad'67 7 Peter van Gorsel Dauwendaele Bart van den Hemel G roede 9 Yordi Nijland R CS 10 Robin Dek De Meeuwen Marinus Baas Arnemuiden Arvin de Witte WHS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60