Verdeel vluchteling in Brabant' NIEUWS 5 'IS dreigt Britten met aanslagen' Tinder stuurt info door' Moszkowicz geschrapt Zo'n quotum geldt nu al landelijk voor vluchtelingen met een ver blijfsvergunning. Noordanus wil dat het er in Brabant ook komt voor asielzoekers die in azc's en noodopvanglocaties verblijven. Noordanus zal zijn voorstel donderdag presenteren tijdens een bijeenkomst van de Brabantse burgemeesters met commissaris van de koning Wim van de Donk. Hij heeft becijferd dat Brabant voor eind mei nog voor 3.500 asiel zoekers een plek moet vinden, over het hele jaar is er volgens hem een tekort van 6.000 bedden. Het idee kwam mede tot stand na een enquête van het Brabants Dagblad onder burgemeesters in de regio. Daaruit bleek dat veel van hen brood zien in het plan van burgemeesters Mark Buijs (Boxtel) en Jan Hamming (Heus- den) om asielzoekers in kleine groepen van vijftig tot honderd op te vangen. Het Centraal Or gaan opvang asielzoekers (COA) houdt vast aan minstens driehon derd bedden per locatie. „Het is niet de eerste keer dat zo'n quotum ter sprake komt", zegt burgmeester Jos Wienen, die namens de Vereniging Nederland se Gemeenten het asieldossier on der zijn hoede heeft. „Maar de con sequenties zijn groot. Zo heeft Amsterdam een grote achterstand bij de opvang van statushouders. Daar zou dan nog de opvang van een paar duizend asielzoekers bij komen. Terwijl in mijn gemeente, Katwijk, juist mensen ergens an- Groot-Brittannië wordt be dreigd door 'enorme en spec taculaire aanslagen' door IS. Dat heeft het hoofd van de Britse terreurbestrijding giste ren gezegd. Volgens Mark Rowley heeft IS in het verle den zijn aanhangers opgeroe pen vooral agenten en militai ren aan te vallen, maar is die missie de laatste tijd veran derd. Doelwit is steeds meer de westerse levensstijl. In de laatste drie jaar is het aantal terreurverdachten die zijn aangehouden met 57 procent gestegen. Tinder, een veelgebruikte da- tingapp, schendt de privacy van gebruikers. Het bedrijf stuurt flirtgedrag en persoon lijke gegevens uit facebookac- counts door naar derden, zo als adverteerders, stelt de Con sumentenbond. Tinder vist onder meer het mailadres, vriendenlijst, geboortedatum, arbeidsverleden, seksuele voorkeur, foto's en vind-ik- leuks uit Facebook. De Consu mentenbond bestudeert hoe ze Tinder kan aanspreken. Herkomst en aantallen Middellandse Zee-vluchtelingen in 2016 talië In navolging van broer Bram is ook David Moszkowicz ge schrapt als advocaat. Hij mag zijn beroep niet meer uitoefe nen, heeft het Hof van Disci pline besloten. Er is sprake van een patroon van onprofes sioneel handelen. De advocaat is sinds 2007 zeven keer voor waardelijk of onvoorwaarde lijk geschorst. Moszkowicz vertegenwoordigde in een zaak zowel de belangen van nabestaanden van een slacht offer als de verdachte. DINSDAG 8 MAART 2016 door Chris van Mersbergen TILBURG. Alle Brabantse gemeen ten moeten met elkaar afspreken om verplicht een aantal vluchtelin gen op te nemen, gebaseerd op het inwonertal. Dat voorstel doet de Tilburgse burgemeester Peter Noordanus. Vluchtelingen proberen brandhout te bemachtigen in het tentenkamp bij de grens van Griekenland en Ma- ders moeten worden onderge- cedonië. Macedonië laat maar sporadisch vluchtelingen door. foto Dimitar Dilkoff/AFP bracht." LONDEN 14 Een 14-jarige jongen uit Leidschendam is opgepakt voor het overvallen van een sigarenboer in Rotterdam. Hij dreigde met een vuurwapen en sloeg een personeelslid. AMSTERDAM Aantal neemt af, maar ligt in 2016 hoger dan in dezelfde maanden vorig jaar: Syrië 41% 200.000 150 Overig 15% Irak 17% Afghanistan 27% j fmamj j asond j f 201.5 2016 engen Zone Spanje 458 GriekenLand 9087 246 Marokko Turkije Libië David Moszkowicz. foto ANP DEN HAAC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5