Koningsdag loopt sponsoring mis Oproep getuigen fraude Crescendo en Houblon Ensemble brengen opera aan de man met Viva Verdi Crescendo houdt van crossover SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Verdi was de Marco Borsato van zijn tijd. Zijn beleving voel je in het concert Viva Verdi in Dreischor. Dreischor en zijn dochter is slag werkster bij Crescendo. Dat maakt een kruisbestuiving tussen het professioneel geschoolde en semble en de amateurmusici van Crescendo niet direct onlogisch, maar is het ook werkbaar? „Het is hartstikke leuk", vindt Hop. „Je vindt elkaar in de muziek en Cres cendo speelt erg goed. Het is een superproject om te doen. Iedereen heeft hetzelfde belang: er samen iets heel moois van te maken." Niet simpelweg door een lijst met nummers af te werken, verduide lijkt dirigent Cathy Kotoun van Crescendo. „Het moet een totaal beleving zijn", blikt ze vooruit naar onder meer de rol die vertel ler Van Dodemont straks bij het concert vervult. „We gaan niet te rug in de tijd. Dat klinkt gelijk zo oubollig. We willen er geen ge schiedenisles van maken. Het is meer zo dat we Verdi naar onze tijd halen. Het gaat ook niet om wat hij precies beleefde, maar om hoe hij het leven beleefde. Verdi was de Marco Borsato van zijn tijd." Operacomponist Verdi over leed in hetzelfde jaar (1901) als mu ziekvereniging Crescendo in Dreischor werd geboren. De vere niging viert dit jaar het 115-jarig bestaan. „En we zijn nog altijd springlevend. Levendiger dan ooit", verwijst Van der Weijde naar de vele jeugdleden die via CresKids en Cr@sh bij Crescendo zijn betrokken. Het geheim? „We zijn eigentijds, hebben aandacht voor kwaliteit en stemmen ons re pertoire op de doelgroep af." 'Creatief dorp, creatief team. ledereen staat hier open voor alles' 'Verdi is nieuw voor mij. Leuk om iets te leren kennen watje niet kent' 'Crossovers' zijn ze gek op bij Crescendo. Als het even kan, zoekt de muziekvere niging naar mogelijk heden om verschillen de muziekstijlen, maar ook andere za ken, te combineren. Zoals deze keer de samenwerking met de theateropleiding van de Pontes Scho- lengroep in Goes. In het kader van een leer- en afstudeerpro- ject nemen leerlin gen van die school het licht en geluid bij Viva Verdi! voor hun rekening. Tot grote vreugde van Riet van der Weijde: „We kij ken altijd naar de mo gelijkheden die er zijn en proberen zo breed mogelijk te denken. Daarmee creëer je ook betrok kenheid". Het concert Viva Verdi! wordt zaterdag 2 april gehouden in de Adriaanskerk in Dreischor. Aanvang 20.00 uur. Het voorprogramma van de CresKids be gint om 19.30 uur. In de voorverkoop kosten kaarten 7,50 euro. Aan de kassa tien eu ro. Daarvoor krijg je ook nog een con sumptie. www.crescen- dodreischor.nl Het is niet het soort mu ziek dat tromboniste Lotte Tieleman (14 jaar) normaal gespro ken door haar oortjes laat galmen, maar - eerlijk is eerlijk: „Dit klinkt wel héél vet." Muziekvereni ging Crescendo en het Houblon Ensemble bereiden zich voor op het concert Viva Verdi dat zij zater dag 2 april in de Adriaanskerk in Dreischor geven. „Kippenvel", verzucht voorzit ter Riet van der Weijde van Cres cendo als de stemmen van so praan Marike Verbeek en bas bari ton Martij n Hop van het Houblon Ensemble tijdens de repetitie door de kerk galmen. Met Bert Mooiman achter de piano en ac teur Howard van Dodemont, mo menteel betrokken bij de musical De Tweeling, als verteller heeft het viertal als missie het publiek op toegankelijke wijze opera voor te schotelen. „Opera is zó mooi, maar je weet vaak niet waar het over gaat. Met het Houblon En semble proberen we het geen ver van-mijn-bedshow voor mensen te laten zijn, maar de muziek dich terbij te brengen", zegt Martijn Hop. De bas bariton woont in 'Operabegeleiding is heel moeilijk. Dat doet Crescendo goed' Dat werd gisteravond duide lijk in de raadscommissie Open bare Ruimte. De stichting kwam daar met het verhaal dat de win keliers van Zierikzee niet willen meebetalen aan het feest op 27 april. „Iedereen zegt: klop maar aan bij de Biz. Die betaalt alles", klaagde stichtingsvoorzitter René Berrevoets. De partijen en wethouder Ad Verseput kunnen zich voorstel len dat de Bedrijven Investerings Zone bijdraagt aan een evene ment als Koningsdag. Probleem is alleen dat er helemaal nog geen Biz is. Pas op 21 april is dui delijk of er draagvlak voor be staat. Oprichting volg daarna en dat zal ruim na Koningsdag zijn. „Ik had gehoopt op synergie tussen Biz en Koningsdag", zei Petri d'Anjou van de PvdA. „Jam mer te horen dat de Biz een pro bleem veroorzaakt." Alert! hield het op een misverstand. De VVD sprak van een 'Bizverstand' en LSD had het over 'gewenning'. Toch drongen de partijen bij wethouder Verseput aan op een oplossing. Die was aanvankelijk terughoudend - 'Dit gaat ons als gemeente niet aan' - maar toon de zich later bereid met de onder nemersvereniging te gaan praten over sponsoring van Koningsdag. „Het is alleen niet zo dat de ge meente Koningsdag financiert." MIDDELBURG. De 46-jarige Ooster- landse E. van V., tegen wie twee weken geleden een voorwaardelij ke celstraf van zes maanden was geëist, zal nog even op haar von nis moeten wachten. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in een tussenvonnis beslist dat er eerst nog twee getui gen moeten worden gehoord en dat er een grafologisch onderzoek moet worden verricht. De vrouw wordt ervan ver dacht dat ze - toen ze nog in Goes woonde - zou hebben gerommeld met het persoonsgebonden bud get (pgb) voor twee van haar kin deren. Ook wordt ze verdacht van bijstandsfraude. Volgens het Openbaar Ministerie zou het gaan om een bedrag van in totaal 140.000 euro. De vrouw kreeg op jaarbasis 90.000 euro voor haar kinderen en een deel van dat geld werd gebruikt om onder meer re keningen en de huur te betalen. Wanneer de zaak verder wordt behandeld, is nog niet bekend. DINSDAG 8 MAART 2016 'Dit klinkt wel héél vet' door Esme Soesman Op de voorgrond het Houblon Ensemble, zonder verteller. Achter: een deel van Crescendo tijdens een repetitie in de kerk. foto Marieke Mandemaker Cathy Kotoun Crescendo Lotte Tieleman Crescendo Martijn Hop Houblon Ensemble door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Wethouder Ad Verse- put probeert ondernemers in Zie- rikzee zo ver te krijgen dat zij de stichting Koningsdag sponseren. door Ad Roos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59