Experiment met mix detailhandel en horeca 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Borrelen in een winkel of een boek kopen in een restaurant. Vanaf april kan en mag het op Schouwen. Jongerenconcert in Westerkerk Vijf Zeeuwse gemeenten knijpen een oogje toe om noodlijdende detailhandel en horeca tegemoet te komen we^ 0°NX® 0e°' [\\\es ff\( _l_ Da 's thuiskomen! In de regio Winterfeest De Sirjanslandse ver eniging Sir Vooruit houdt zaterdag een winterfeest. Zanger en entertainer Mar cel zal optreden en in de pauze is het po dium voor Anne en de Zeeuwse Koffer band. Ook het Rad van Avontuur wordt van stal gehaald. Het feest vindt plaats in het Verenigingsge bouw vanaf 20.00 uur. Mijn dorp, mijn stad Pak een drankje in de boekwinkel door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Gentlemen's Room heet te het zaterdag bij modezaak Deur- loo in Zierikzee en terwijl je een broek paste, kon je een glas whis ky drinken. Je kon ook een biljartje leggen of je haar laten knippen. Gentleman's Room illustreert precies wat burgemeester en wet houders van Schouwen-Duive- land willen: bij wijze van experi ment mengvormen van horeca en detailhandel toestaan. De proef begint 1 april en duurt uiterlijk tot 1 april 2017. Aan het ex periment kunnen minimaal vier en maximaal 25 bedrijven mee doen. Ze worden verdeeld in drie groepen: detailhandel, slijterijen en horeca. Volgens een gemeente woordvoerder hebben zich al enke le bedrijven aangemeld. Winkels en horeca hebben het moeilijk vanwege de crisis, inter netverkoop en regelgeving. Onder- Bij modezaak Deurloo in Zierikzee kon zaterdag whisky worden geproefd; een mengvorm van horeca en detailhandel, foto Marieke Mandemaker nemers willen hun klanten 'bele ving' verkopen. Voorbeelden hier van zijn een glas champagne bij het passen van een trouwjurk of de verkoop van een fles olijfolie of een kookboek in een restaurant. B en W stellen een aantal voorwaar den aan de proef. Die mag bijvoor beeld niet leiden tot 'onwenselijke concurrentievervalsing'. Ook mo gen in de winkel niet meer dan twee glazen per persoon 18-plus) worden geschonken. Behalve Schouwen-Duiveland doen in Zeeland Middelburg, Goes, Vlissingen en Terneuzen mee aan de proef die in samenwer king met Economische Impuls Zeeland en de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten wordt ge houden. Over het hele land doen veertig gemeenten mee. De minister van WVS keurt de proef af, omdat er meer plaatsen komen waar drank wordt ver strekt. Het zijn echter de gemeen ten die sinds 2013 de Drank en Ho- recawet handhaven. woon square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan 1d Heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) square nmmm OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur ffiMH Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. Like ons op Facebook en mis geen actie meer! SIRJANSLAND Toegang kost 3 euro voor volwassenen vanaf 16 jaar. NIEUWERKERK Verhaaldienst met Hans Bouma Dominee, dichter en auteur Hans Bouma zal op 13 maart een Verhaaldienst leiden bij de Protestantse Gemeente te Nieu- werkerk. De dienst heeft als thema 'De mond van een vriend, het verhaal van Judas' en begint om 19.00 uur in de Johanneskerk op de ring. GOES Lezing over Jeroen Bosch bij Kunstuitleen Nico Out (foto) geeft vanavond een lezing over Jeroen Bosch bij Kunstuit leen De Bevelanden in Goes. Dit jaar is het pre cies 500 jaar gele den dat Jheronimus Bosch (ca 1450 - 1516) overleed. De lezing begint om 20.00 uur in de Kun stuitleen aan de Westwal 45 in Goes. Toegangsprijs is 9.50 euro inclusief koffie of thee. GOES Cursus Spaans in Ostrea Lyceum De Zeeuwse Volks universiteit geeft van af donderdag een cursus Spaans op reis in Goes. In deze cursus van acht les sen leren deelne mers uitdrukkingen en zinnen die van pas komen tijdens een vakantie in een Spaans-sprekend land, er is ook aan dacht voor de ver schillende culturen in dit taalgebied. De cursus wordt ge geven door me vrouw Joustra in het Ostrea Lyceum aan Fruitlaan 3 in Goes. De eerste les duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Meedoen kost donateurs 115 euro, niet-donateurs beta len 140 euro. Meer informatie en opgeven: www.volks- universiteitzee- land.nl/talen/spaans- op-reis GOES. Jong Dameskoor Shira, Jong Mannenkoor Salomo, het Wal- chers Jongerenkoor en het Jeugdkoor Jedid-Jah uit 's Gravenpolder treden zaterdag op in de Westerkerk in Goes. Dirigent Peter Wilde man begeleidt de Jongerenkoren, op orgel en piano ondersteund door Joost van Belzen. Het Jeugdkoor wordt door Arjan Bijdevaate begeleid met Bennie Kriekaard aan het orgel. De opbrengst van dit zangconcert is bestemd voor de vakschool in Hyderabad (India) en is een project van Woord en Daad. Dit project draagt eraan bij dat arme jongeren meer kansen krijgen op de arbeidsmarkt in India. De aanvang van het concert is 19.30 uur en de toegangsprijs is 5 euro. BROUWERSHAVEN Het Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitie avond Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Damesboog- schieten T.O.G.; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dan sen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorps huis,19.30 uur: Yo ga; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub; 19.00-21.30 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur; Fi- zi, 14.00 uur: The Lady in the Van; Gebouw de Drie hoek, 14.00 uur: Modeshow Senio ren Vereniging Schouwen-Duive land; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 20.00-21.30 uur: Yo ga Marianne van den Haak; SHOPil »1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58