'Stel boren uit tot 2024' Minister 'doet zijn best' Mannen zouden seks hebben gehad met 12-jarig meisje NIEUWS 3 Opnieuw slaan pedofielen toe via kinderchat.nl. Eigenaar overweegt website nu uit de lucht te halen. Chantal Janzen in de prijzen bij TVBeelden MAG IK BLIJVEN? ANTWERPEN/DELFT. Het profiel van een 12-jarig meisje uit Ant werpen op Kinderchat.nl laat niets aan de verbeelding over. Maandenlang stond naast haar echte naam haar foto, met ontblo te borsten. Daaronder stonden haar woonplaats en een telefoon nummer. Via dat nummer zou den meerdere mannen contact hebben gezocht, waarna ze seks met haar hadden. Justitie in België onderzoekt verklaringen van het meisje. Ze zegt dat ze in de ban was van een Nederlandse loverboy, een man van tussen de 20 en 25 jaar. Hij zou het kind hebben overgehaald om zich te prostitueren. Tussen september vorig jaar en eind fe bruari dit jaar had het meisje naar eigen zeggen seks met meer dere klanten. Ze spijbelde op school en liep een paar keer weg van huis. De laatste keer dat ze ver dween, was half februari. Toen zou ze zijn meegenomen naar het Vlaamse Westerlo, waar ze in een camper seks had met drie mannen. Het meisje verklaarde dat ze werd vastgebonden. Ze ver telde ook dat de auto waarin ze stapte een Nederlands kenteken had. Na de seks kreeg ze een paar tientjes en werd ze afgezet in de buurt van haar ouderlijk huis. Of het relaas van het meisje klopt, wordt door de Belgische po litie onderzocht. Het kind, dat in middels 13 jaar is, ondernam vo rig jaar een zelfmoordpoging. De Belgische kinderrechter heeft haar laten opnemen in een geslo ten instelling, om te voorkomen dat ze wegloopt of contact op neemt met de loverboy of andere klanten. Tot gisteravond was het profiel van het meisje, inclusief de foto met ontblote borsten, nog te zien op Kinderchat.nl. Bass Jobsen, ei genaar en beheerder van de site, zegt 'de zaak te betreuren'. „Wij proberen content te verwijderen zodra wij daar melding van krij gen. Dat gebeurt automatisch, maar pas na vijf tot tien meldin gen wordt een profiel verwijderd. Daarom denk ik dat er meer van dergelijke profielen op onze site te vinden zijn." Op Kinderchat.nl kunnen kin deren een profiel aanmaken en chatten. Op de profielen staan fo to's, mailadressen en soms zelfs telefoonnummers. De site trekt maandelijks honderden bezoe kers, zegt Jobsen. Het is niet de eerste keer dat kindermisbruikers toeslaan via Kinderchat.nl. Vorig jaar stond een 46-jarige man uit Utrecht voor de rechter voor poging tot ontucht met een 13-jarig meisje. Hij struinde regelmatig de site af, waar hij jacht maakte op jonge meisjes. Hij noteerde persoonlij- ke gegevens van de kinderen, zo als mailadressen. Daarna benader de hij ze met een lijstje met daar op bedragen die hij zou betalen in ruil voor seks. De Utrechtenaar werd betrapt in een hotel in Zwol le, waar hij dacht af te spreken met een meisje voor wie hij cho colade, frisdrank en een mobiel tje had meegenomen. Ook had hij condooms bij zich. „Ik word een paar keer per jaar benaderd door justitie met de vraag of ik de gegevens achter een profiel wil doorgeven", ver telt Jobsen van Kinderchat.nl. „Daar baal ik ontzettend van. De site is bedoeld om kinderen on schuldig met elkaar te laten chat ten, maar keer op keer komen er toch weer pedofielen op af." Daarom overweegt Jobsen nu om de site te sluiten. „Ik ben het wel zat. Kinderchat.nl is inmid dels ruim tien jaar oud en behoor lijk verouderd. En blijkbaar is het niet mogelijk om misbruik te voorkomen." Remco Pijpers van Mijn Kind Online noemt het 'onverant woord' dat het profiel van het Bel gische meisje zo lang op de site heeft gestaan. „Als beheerder moet je in de gaten houden wel ke profielen op je site staan. Dat is hier duidelijk niet gebeurd." Het hangt vandaag van regerings partij PvdA af of WD-minister Henk Kamp van Economische Za ken tegen zijn zin de regels moet aanpassen. D66-Kamerlid Stientje van Veldhoven heeft het voortouw ge nomen om Kamp per motie te dwingen de winning van schalie- gas langer uit te sluiten dan alleen deze kabinetsperiode. Zij mikt op verlenging tot 2024, omdat dan ook het Energieakkoord afloopt. Onder haar motie, die vandaag in stemming komt, prijken inmid dels de namen van collega-Kamer leden van SP, CDA, PW, Christen- Unie, GroenLinks en de Partij voor de Dieren. De PvdA, die eerder met Groen Links een klimaatwet aankondig de, zal de doorslag geven. PvdA- Kamerlid Jan Vos wenst echter niet mee te doen aan de 'grote Stientje van Veldhoven schaliegas- show'. De PvdA dwong al af dat er deze kabinetsperiode niet naar schaliegas wordt geboord en wil daaraan vasthouden. „De termijn die we hebben afgesproken is alles zins redelijk. Ik heb geen zin om Kamp daarop te corrigeren." Vos zal zijn fractie adviseren tegen de motie te stemmen. Volgens Van Veldhoven is het belangrijk een jaar voor de verkiezingen helder heid te geven over schaliegas. Vorig jaar maakte Kamp be kend dat er tot 2020 sowieso niet commercieel geboord zal mogen worden naar schaliegas. Proefbo ringen zouden op zijn vroegst al wel plaats kunnen vinden in 2018. HILVERSUM. Chantal Janzen is gis teravond uitgeroepen tot de beste presentator bij de uitreiking van de televisievakprijs TVBeelden. Haar programma Dance Dance Dan ce viel eveneens in de prijzen, in de categorie Beste Nieuwe For mat. Ook bekroond werd Ariane Schluter. De actrice kreeg de on derscheiding in de categorie Bes te Hoofdrol voor haar aandeel in de tv-productie Een Goed Leven. Jacob Derwig ging met de prijs voor Beste Bijrol naar huis. Hij werd bekroond voor zijn aandeel in de misdaadserie Penoza IV. De beste tv-makers van Neder land werden dit jaar in zeventien categorieën geëerd. Anita Witzier werd bekroond met één van de TVBeelden voor Anita wordt opge nomen in de categorie beste reali ty. De NTR en RTL 4 zijn de grote winnaars. De NTR won in vijf ca tegorieën en RTL 4 in vier. DINSDAG 8 MAART 2016 UTRECHT. Minister Ronald Plasterk luistert aandachtig naar een jongetje in de noodopvang voor vluchtelingen in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. De jongen vraagt of de minister van Binnenlandse Zaken de papieren voor zijn verblijfsvergunning in orde kan maken. Hij beloofde niets, maar zei dat hij zijn best zou doen. Plasterk was in Utrecht om met eigen ogen te zien onder welke om standigheden de vluchtelingen leven. Het bezoek aan een voormalige school duurde amper een halfuur. foto Angeliek de Jonge Kinderchatsite weer spil in misbruikzaak door José Masschelin en Peter Winterman 46 Vorig jaar stond een 46-jarige man voor de rechter voor poging tot ontucht met een 13-jarig meisje. Hij struinde de site af en maakte jacht op jonge meisjes. door Laurens Kok DEN HAAG. In een ongebruikelijk staaltje Haagse saamhorigheid pro beert de verenigde oppositie het moratorium (uitstel) op het boren naar schaliegas op te rekken naar 2024.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3