Mannen de WW uit, veel vrouwen erin Duo vlucht na overval 'Zeeuws drinkwater niet vervuild met C8' ZEELAND 9 De PZC online ZOEKT AL VIER MAANDEN NAAR EEN BAAN stratief medewerker in zorgcen trum Bachten Dieke. Na 12,5 jaar kwam vorig jaar april een eind aan haar dienstverband. „Er is tij dens de reorganisatie een volledi ge functieschaal ontslagen. Ja, dat deed wel pijn, want ik had het erg naar mijn zin in Bachten Die ke." Rietjens ging direct na de havo aan de slag in een winkel. Dat wreekt zich nu een beetje. „Op papier is mijn cv misschien niet zo indrukwekkend. Je leest er niet meteen mijn schat aan wer kervaring vanaf. Maar ik kan veel, ben klantvriendelijk, gemoti veerd en een goede collega. Thuis zitten is niks. Ik heb het hele huis al van onder tot boven gepoetst. Het wordt tijd dat ik weer ga wer ken." Dianne Burke (38) uit Vlissin- gen raakte in juli 2015 haar vaste baan kwijt toen de DA Kik-dro- gisterij noodgedwongen sloot. Na 23 jaar stond de verkoopster plots op straat. Sindsdien heeft ze vele pogingen ondernomen om weer aan het werk te komen. Tever geefs. „Ik wil echter niet meer in een winkel staan. Daarom ben ik nu op het punt beland dat ik me ga omscholen. Wat precies? Iets met coaching. Het komt vast alle maal weer op zijn pootjes terecht. Ik ben tenslotte positief inge steld." Politie-academie (mbo), basis opleiding bewaarder, meao-certi- ficaten, diploma's bedrijfsadmini stratie en bedrijfskunde. De loop baan van Els Reimers (49) uit Middelburg is rijk geschakeerd. „Ik heb bij de politie, ja ook in de geüniformeerde dienst, en in het gevangeniswezen gewerkt. In mijn laatste functie - conciërge in een vrouwenopvanghuis in Zwol le - heb ik met wederzijds goed vinden ontslag genomen. Ik had een knieblessure, maar de door slag gaf dat ik dicht bij mijn fami lie in Zeeland wilde wonen." Zo maakte Reimers in 2013 kennis met de WW. Ze zat niet bij de pakken neer, maar begon een kapsalon in combinatie met de verkoop van vintagekleding. „Nog voor de opening zette de UWV mijn uitkering stop. Daar na heb ik het anderhalfjaar op ei gen kracht kunnen bolwerken. Vorig jaar november belandde ik opnieuw in de WW. Tot mei vol gend jaar heb ik deze uitkering." Het is geen vetpot en 'het voelt niet fijn'. Reimers wil dan ook dolgraag werken. „Bijvoor beeld in de beveiliging, of iets ad ministratiefs of commercieels. Ik sta voor bijna alles open en ben bereid om aan te pakken. En met de knie gaat het best goed." Zeeuwse mannen en vrouwen in de ww Het aantal werkloze Zeeuwse vrouwen neemt fors toe, ter wijl mannen zich uit hun WW-situatie weten te be vrijden. Vooral het afgelopen jaar raakten veel vrouwen hun baan kwijt, blijkt uit cijfers van het UWV. Sinds 2009 nam het aantal werkloze mannen veel harder toe dan het aantal haanloze vrou wen. Sinds 2015 maken Zeeuwse vrouwen een inhaalslag. De gra fiek spreekt boekdelen. Over de hele linie loopt de werkloosheid onder mannen juist terug: 60 in een jaar tijd. Het aantal vrouwen dat in de WW belandde is in een jaar tijd met 400 gestegen. Vooral door de ontslaggolf in de zorg zijn meer vrouwen in de WW terechtgekomen. Per 1 ja nuari van dit jaar zijn dat er 1218. Het aandeel mannen dat zijn baan in de zorg is kwijtgeraakt en nu in de WW zit, is bedui dend lager: 275. Dat is op zich lo gisch, aangezien de zorg nog steeds een 'vrouwenberoep' is. Zoals de industrie nog steeds als een 'mannenberoep' wordt be schouwd. Dat is terug te zien in de cijfers: 1036 mannen tegen 372 vrouwen die hun baan in de in dustrie hebben verloren. In de horea zijn de vrouwen de mannen al in 2014 gepas seerd. In die branche zoeken nu 459 vrouwen naar werk, tegen over 306 mannen. Ook in de (de tailhandel zijn klappen geval len. Sinds begin dit jaar zoeken in deze sector 829 vrouwen werk. Het aantal mannelijke WW'ers in de handel is bedui dend lager: 508. De zakelijke dienstverlening telt 1546 mannelijke en 1148 vrouwelijke WW'ers. Sinds 2013 zijn in deze sector vooral man nen hun werk kwijtgeraakt. OOSTBURG. Een veertigjarige vrouw uit Oostburg is in de nacht van zondag op maandag in haar woning overvallen door twee on bekende personen. De vrouw, die boven een hore cagelegenheid woont in de Burcht straat, werd rond half twee door het duo bedreigd met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. De mannen waren volgens het slachtoffer gekleed in een soort joggingpakken en hadden hun ge zichten bedekt. De mannen eisten geld en gingen er vandoor met een onbekend geldbedrag. Het is niet bekend of zij te voet of op een andere manier zijn vertrok ken. Direct na de overval startten agenten met een uitgebreid spo renonderzoek en werd een zoek actie naar de verdachten op touw gezet. Daarop werden twee ver dachten aangehouden en overge bracht naar het bureau. Zij bleken later echter niets met de zaak te maken te hebben. VLISSINGEN. Het drinkwater in Zeeland is niet vervuild met mo gelijke kankerverwekkende stof fen van de Dordtse fabriek Du- pont (tegenwoordig Chemours). Waterbedrijf Evides - dat het drinkwater in Zeeland levert - zegt dat desgevraagd. In de fa briek wordt sinds de jaren '60 teflon gemaakt voor anti-aanbak- lagen in pannen. Daarbij werd tot 2013 de gevaarlijke stof C8 ge bruikt. Door de uitstoot van C8 heeft de bevolking van Slie- drecht mogelijk jarenlang gevaar gelopen, stellen deskundigen. Evides produceert onder de rook van de fabriek drinkwater uit grondwater. Maar dat grondwa ter is niet afkomstig van het ter rein waar de fabriek staat en gaat ook niet naar Zeeland. Zeeuws drinkwater komt uit de Bies- bosch, Brabantse Wal of duinen. Fabian v. Keeren @Frankeren Toen Giel Beelen zei dat hij iets anders ging doen, hoopte ik stiekem dat hij ge woon bakker zou worden ofzo. Uw reactie Online Top-5 Video Reimers (49) uit Middelburg: DINSDAG 8 MAART 2016 willen aan de slag! Mannen Vrouwen Cijfers telkens van januari Bron: UWV Q 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 4484 Zeeuwse vrouwen hadden per 1 januari van dit jaar een WW-uitkering. Sinds begin 2015 is het aantal werkloze vrouwen fors gestegen. 3FM-dj Giel Beelen maakte gis teren bekend dat hij komt met een nieuwe muzikale talenten jacht die zich volledig online af speelt. Hij maakt van alle inge zonden video's uiteindelijk een top-100, waarbij een selectie van deze groep begeleiding krijgt van experts. De analyse over het vertrek van algemeen directeur Arnoud Ka merbeek van Delta maakt de tongen los op PZC.nl. Vooral de vertrekpremie van acht ton valt niet in goede aarde. Zo rea geert Gouden Huis: „Met enke le tonnen in mijn broekzak wil ik ook door het stof. Wie niet." Ook Sjors vindt het maar vreemd dat hij zoveel geld krijgt: ..waarmee weer is bewe zen dat een directeur laten zit ten ongeveer acht keer goedko per is dan hem te ontslaan. Vreemd eigenlijk." Meest gelezen op www.pzc.nl 1. Analyse Delta: wie gaat er door het stof? 2. Politie doet onderzoek in ho tel Oostburg 3. Oostburgse overvallen in wo ning boven horecagelegenheid 4. Trainer RCS mist duel na kop stoot 5. Politie zoekt met honden naar vermiste man in Nollebos (video) Kijk op www.pzc.nl of D ©pzcredactie G facebook.com/depzc V @pzcredactie EIS De politie is gisteren weer ver der gegaan met het zoeken naar de 32-jarige Robert Ziga uit Vlissingen. De politie heeft met politiehonden het Nollebos doorzocht, maar zonder resul taat. De familie van Ziga ver moed dat hij is ontvoerd omdat er in het bos spullen van hem zijn gevonden. Bekijk beelden van de zoekactie op PZC.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37