Gasten willen niet weg van Witte Raaf ledereen mag vrij bulderen ^9.6^ 6 WALCHEREN Margriet Eshuijs in Souburg 'De Witte Raaf is een sociaal ankerpunt. Er zijn vriendschappen en huwelijken gesloten' [\\\es _l_ Da 's thuiskomen! In de regio Mijn dorp, mijn stad door Maurits Sep MIDDELBURG. Vaste gasten van camping De Witte Raaf in Arnemui- den willen hun plek aan het Veerse Meer niet kwijt. Zij eisen een 'pas sende, volwaardige plek, gelijkwaar dig aan die van de vakantiebunga lows' op Waterpark Veerse Meer. Hun plaatsen dreigen te ver dwijnen door een mogelijke aan passing van de plannen voor Wa terpark Veerse Meer. Op De Witte Raaf zijn 270 jaarplaatsen. De actiegroep De Witte Raaf - waarin 130 jaarplaatshouders zich hebben verenigd - heeft gistera vond de steun van de gemeente raad van Middelburg gevraagd. De gemeente is nauw betrokken bij Waterpark Veerse Meer; als finan cier, als aandeelhouder van een energiecentrale en als leverancier van grond. Door het faillissement van het project staan de belangen van de gemeente onder druk. Een curator is bezig met een bidbook, op basis waarvan investeerders het project kunnen overnemen. De houders van jaarplaatsen op de bijbehorende camping dreigen hun plaatsen kwijt te raken, blijkt uit recente informatie. Het lijkt er op dat het project beter verkoop baar is als de vakantiebungalows dichter aan het water komen, op de plek van de jaarplaatsen. „Wij zijn niet tegen het pro ject, wij gaan het ook niet tegen werken, maar we willen wel een duidelijke stem laten horen", zei een woordvoerster van de actie groep tegen de raadscommissie ruimte. „Daarom willen wij twee punten in het bidbook: ongeveer evenveel jaarplaatsen op een pas sende en volwaardige plek, en een stem voor de jaarplaatshouders bij de inrichting van Waterpark." De Actiegroep De Witte Raaf vroeg de gemeente daarbij te hel pen en vroeg aandacht voor 'de menselijke maat'. Het is begrijpe lijk dat veel wordt gesproken over geld, risico's, faillissementen, vin den de jaarplaatshouders. „Maar waar zijn de gebruikers? Voor veel mensen is De Witte Raaf een so ciaal ankerpunt. Er zijn vriend schappen en huwelijken gesloten. Elk jaar gaat het hele vakantiegeld naar de gemeente Middelburg. We hebben zelfs geïnvesteerd om Actiegroep De Witte Raaf te voldoen aan de nieuwe eisen. En zie: de camping is verworden tot een failliete boedel." Het belang van een verkoop en doorstart van Waterpark Veerse Meer is groot voor de gemeente, die een risico loopt van vijf mil joen euro. Maar, waarschuwt de actiegroep: „De minder draag krachtige recreanten moeten het afleggen tegen investeerders." Wethouder Chris Simons zei dat het nog niet zeker is dat de jaarplaatsen verdwijnen. Volgens hem zijn er ook geïnteresseerde kopers die het bestaande plan wil len uitvoeren. Dan blijven de vas te gasten waar ze nu zitten. VLISSINGEN. Vlissingers met grie ven kunnen die op paaszaterdag 26 maart uit volle borst spuien. Op drie plaatsen zijn bij de vie ring van het Vlissings Verzet kis ten en microfoons beschikbaar voor iedereen die twee minuten lang een bulderpreek wil hou den. Over parkeerbeleid, hon denpoep, artikel 12, de zorg of wat er verder dwars zit. De bulderpreekstoelen staan langs de route die de stoet Vlis singers in zestiende-eeuwse kledij van het Rondeel naar de plaats van het oude stadhuis voert: voor reptielenhuis Igua na. Daar ligt tussen de straatste nen ook de ronde steen met het jaartal 1572, die de plaats markeert waar de Spaanse bouwmeester Don Pedro Pache- co werd gelyncht. Zijn aankomst per schip in de Koopmanshaven, zijn arres tatie en berechting door de op standige Vlissingers worden na gespeeld door de werkgroep Viering Vlissings Verzet 1572. Zij hebben nog de hulp nodig van mannen, vrouwen en kin deren die als zestiende-eeuwer willen meelopen en figureren in de stoet, bij de Oranjemolen, in de Sint Jacobskerk bij de her beleving van pastoor Derksens bulderpreek tegen de Spaanse bezetter, op het Rondeel en bij de executie van Pacheco en zijn Spaanse gevolg. De benodigde kledij is beschikbaar voor 7,50 euro bij Historische Kledingver huur Vlissingen. Meer info: mkool@zeelandnet.nl woon square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan id heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (Industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur BH zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. CBW-erfeend Like ons op Facebook en mis geen actie meer! Bij nader inzien In het artikel over het nieuwe gezondheids centrum Walchers- land in Serooskerke, dat gisteren in de PZC stond, is een fout geslopen. Niet Emma Hermans is de diëtiste van Zorg- stroom, maar Elma de Visser. Emma Her mans heeft in het centrum een Praktijk voor Kinderfysiothe- rapie. MIDDELBURG Viering Internationale Vrouwendag Op initiatief van de PvdA wordt vandaag ook in Zeeland Inter nationale Vrouwen dag gevierd met een gratis toegankelijk programma in Mid delburg. Het thema van de vie ring is 'Geweld tegen vrouwen'. Tijdens de ze avond zijn er ver schillende sprekers onder wie Barbara Oomen, dean van University College Roosevelt, changema- ker Irma de Muijnck en Petra van der Pool die de deelnemers een dans zal aanleren die op Internationale Vrouwendag door vrouwen over de he le wereld geleerd wordt. De viering vindt plaats in 't Spie- geltheater en begint om 19.00 uur. MIDDELBURG Cursus Stembevrijding bij Volksuniversiteit Bij de Zeeuwse Volks universiteit gaat van daag een cursus Stembevrijding van start in Middelburg. Stembevrijding gaat over zingen vanuit emotie. Deze nieuwe cursus bestaat uit drie lessen van twee uur en wordt gege ven in het Pakhuis 22. Opgeven via volksuni versiteitzeeland.nl/ mens-en- maatschappij/ stembevrijding/ OOST-SOUBURG. Margriet Eshuijs (foto) en Maarten Peters geven donderdag een dubbelconcert in de Historische Kerk Souburg. Het duo brengt hun nieuwe programma Vuur. Tijdens het dubbel concert worden gepassioneerde liedjes van de twee, zoals God is asleep, House for sale, Black pearl en White horses in the snow, ver bonden aan liedjes van Crosby, Stills and Nash, The Beatles en Fleetwood Mac. Kaarten in de voorverkoop kosten 18,50 euro. Deze zijn verkrijgbaar bij de Primera aan de Lange Zelke in Vlissin gen, de Primera aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg en de Vrij buiter in de Paspoortstraat, eveneens Oost Souburg. Ook zijn de tickets via www.historischekerksouburg.nl te bestel len. Het concert begint om 20.00 uur. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Ontmoetingscen trum Dauwendaele, Vrijlandstraat 65, 10.00-13.00 uur - Bij eenkomst 'de toe komst van be schermd wonen en opvang'; ZENC, Markt 21,10.15-12.15 uur - Schrijfcafé voor vrouwen met als thema; Vrouw(endag); Zeeuwse Biblio theek, 14.00-17.00 uur - Leescafé 'Schrijven voor Am nesty Internatio nal'; Doopsgezinde Kerk, 19.30 uur - Le zing Dick Stap over 'Chronisch ziek zijn en spiritualiteit'; Ci nema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning muziek docu mentaire 'Janis: Litt le Girl Blue'; Stad- schouwburg Middel burg, 20.00 uur - To neelvoorstelling 'Bo- mans' OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 09.20-11.00 uur - Start workshop 'Di gitaal fotoboek ma ken' voor 55 plus sers uit de gemeen te Veere OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; De Ark, 19.30 uur - Geloof- sopbouwende bij eenkomst door Ag low SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Se niorenvolleybal voor mannen VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, 16.00 uur - Kleutergym; St. Ja cobskerk, 20.00 uur - Paasconcert Sela WESTKAPELLE Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor se nioren ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34