1 1 Jobbeurs Kanaalzone stelt teleur maaskant Zeeuwse koks in opleiding doen ervaring op bij Een van de kookwedstrijden op de FoodExpo is het oestersteken. Swen Brasser (16) steekt de meeste. 4 ZEELAND reizen iiï" Maakt er meer vakantie van. 112-nieuws Wietkweker op A58 aangehouden De politie heeft gisterochtend een 36-jarige Rotterdammer op gepakt die ervan verdacht wordt een hennepkwekerij te hebben. Hij werd gearresteerd op de A58. De wietkwekerij werd na een tip van getuigen aangetroffen in een rijtjeswoning aan de Mau- ritsstraat in Ovezande. Agenten gingen de woning binnen en troffen daar ongeveer driehon derd hennepplanten aan. De kwekerij wordt geruimd en planten en de goederen om de kwekerij in stand te houden, zullen worden vernietigd. Lichte verwondingen door woningbrand In een bovenwoning aan het Bol werk in Sas van Gent heeft gis termiddag een kleine brand ge woed. De brandweer rukte uit met twee blusvoertuigen en kon rond 15.30 uur het sein brand meester geven. De bewoner liep lichte brandwonden op en is be handeld in de nabijgelegen huis artsenpraktijk. De mensen die aanwezig waren in het gebouw zijn opgevangen in een pand in de buurt. Over de oorzaak van de brand is niks be kendgemaakt. Motor met valse kentekenplaat De politie heeft gisterochtend rond half twaalf een 46-jarige in woner van Biervliet aangehou den wegens bezit van een motor met valse kentekenplaat. Bij een controle in de Gentsestraat trof fen de agenten onregelmatighe den aan op het kenteken in com binatie met het framenummer. Daarop werd de man aangehou den en meegenomen naar het po litiebureau. De motor is in be slag genomen voor onderzoek. Vlissinger opgepakt voor auto-inbraken Een 26-jarige Vlissinger is zon dag in Nijmegen opgepakt op verdenking van auto-inbraken. De politie kreeg in de loop van zondagmiddag diverse meldin gen van auto-inbraken rondom het Goffertstadion. Ze troffen een 52-jarige Nijmegenaar aan met inbrekersgereedschap en een gestolen OV-chipkaart. De man kon na onderzoek niet ge- linkt worden aan de autokraken. Later op de avond meldden getui gen dat er in de stad werd inge broken in een geparkeerde auto. De daders sloegen op de vlucht, maar even later troffen agenten de 26-jarige man uit Vlissingen aan. Hij zit voorlopig vast voor onderzoek en verhoor. Kirchberg, Kitzbühel en Zeil am See Lourdes Schilderachtig Toscane Rome, Abruzzo Campania maaskantreizen.nl GOES. Bij alle honderdvijfentwin tig standhouders op de FoodExpo in de Goese Zeeland hallen is wel wat te proeven, maar Marije van Berchum, Swen Brasser en Manuela Ruitinga kun nen door de spanning niets eten. De koks in opleiding - aan mid delbare school Nehalennia in Middelburg - doen samen met negen andere vmbo-leerlingen mee aan een van de kookwedstrij- Verschillende horecabedrijven showen op de FoodExpo hun producten den die deze twee dagen plaats vinden: het juniorkampioen schap oestersteken. De FoodExpo vervangt de Horecabeurs, die is uitgesteld naar later dit jaar. Verschillende horecabedrijven showen hier deze dagen - 7 en 8 maart - hun producten, in het midden van de Noordzeehal staat een enorm kookeiland waar door lopend wedstrijden gehouden worden. Het juniorkampioenschap oes tersteken is georganiseerd door schaal- en schelpdierenbedrijf Krijn Verwijs Yerseke en De Zilte Academie Zeeland, die zich richt op internationaal koken met Zeeuwse producten. Voorafgaand aan de wedstrijd kregen tachtig vmbo-leerlingen van middelbare scholen De Rede Terneuzen, Ne halennia Middelburg, Pontes Pie- ter Zeeman Zierikzee en Pontes Het Goese Lyceum een gastles oestersteken. De daaruit geselec teerde kandidaten wachten zicht baar zenuwachtig op het start schot. Ze worden door een vijf koppige jury beoordeeld op de hoeveelheid oesters die ze bin- Aan het aanbod van banen lag het niet. De ruim twintig bedrij ven en instanties, zoals het Werk- servicepunt Zeeuws-Vlaanderen, hadden zaterdag in een oplei dingscentrum in het Gentse ha vengebied meer dan vijfhonderd vacatures in de aanbieding. Coör dinator Ronald de Back van het Werkservicepunt: „Het was een teleurstellende ervaring, ook voor de bedrijven die met een stand aanwezig waren. Die beta len toch elk 3000 euro. In voor gaande jaren was het de hele dag heel druk, nu was het mondjes maat. Ik denk dat het tijd wordt voor een nieuwe opzet." 'Een teleurstellende ervaring, ook voor de bedrijven die met een stand aanwezig waren' Volgens De Back hebben de or ganisatoren - de Kamer van Koop handel Oost-Vlaanderen, het Ha venbedrijf Gent, de Vlaamse Dienst Arbeids Bemiddeling en de Vereniging van Gentse Haven gebonden Bedrijven - voor te wei nig publiciteit gezorgd. Uit Zeeuws-Vlaanderen na men ook Cargill uit Sas van Gent, verhuurbedrijf Arentis uit Terneuzen en Talentpool De Poo- ter uit Axel deel. Plantmanager Wim De Vriendt van Cargill: „Die publiciteit moet inderdaad beter. Maar ik ben wel voorstan der van behoud van de beurs. Voor de grensoverschrijdende werving is dergelijk rechtstreeks contact met potentiële werkne mers van groot belang. Maar in derdaad, het mag allemaal wel wat meer dynamiek uitstralen." Het Werkservicepunt onderzoek of deelname nog zin heeft. GOES SAS VAN GENT BIERVLIET VLISSINGEN 8 dagen vanaf C 399 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Kufstein, Zeil am See, Innsbruck Achensee! Verblijf in Kirchberg op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 11,25 juni, 2,30 juli, 6,20 augustus e.a. 9 dagen vanaf 499 9-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Gavarnie en Pont d'Espagne. Verblijf ter plaatse op basis van half-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 12 mei, 9 juni, 21 juli e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pisa, Siëna, Florence, Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 9,16,30 mei, 13,27 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Rome, Vaticaanstad, L'Aquila, Subiaco en Abruzzo. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 25 maart, 29 april, 12,26 mei, 9,23,30 juni e.a. kV Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, QlLsw Cv-Vl/ excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn .of scr excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Swen steekt oester door Joanne Karkdijk Opperste concentratie bij de vm bo-leerlingen op het juniorkam pioenschap oestersteken tijdens de FoodExpo in Goes. Swen Brasser uit Oostkapelle won gisteren het juniorkampioenschap oes tersteken. foto's Mechteld Jansen door Wout Bareman TERNEUZEN. De tiende Jobbeurs voor de Kanaalzone Gent-Terneu- zen was geen succes. Kwamen er de afgelopen jaren gemiddeld 1500 tot 2000 werkzoekenden uit de grensoverschrijdende regio op af, nu waren het er enkele honder den. Ronald de Back Werkservicepunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32