81% TO@s P Kogel door de kerk: topman Delta vertrekt Weer geen spoor van vermiste Zip Bach en wee 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik blijf Delta trouw. Uw Mening ONEENS Terpstra bij Koploper Aparte bv Tractaatweg Zwemrecord verbroken paul kusters Column Ernst Jan Rozendaal Wist u dat 'ach' het belangrijk ste woord is in de Matthaus- Passion van Johann Sebastian Bach? Ik ook niet. Ik las het zondagavond in de glossy Matthaus. Die had ik mee genomen naar de Sint Gertrudis- kerk in Bergen op Zoom, waar ik een uitvoering bijwoonde van het beroemdste koorwerk van 's we relds beroemdste componist. Geen land ter wereld is zo dol op één muziekstuk als Nederland op Ik draai liever Bruce Springsteen dan Bach en bezoek zelden nog een kerk de Matthaus-Passion, las ik er ook in. Elk jaar worden er rond Pasen honderdtachtig uitvoeringen van gegeven. De minsterraad houdt zelfs eerder op met vergaderen om op Goede Vrijdag op tijd in de kerk van Naarden te zijn, voor de versie van de Nederlandse Bach- vereniging. Je hoeft geen kenner van klassieke muziek te zijn, en evenmin een vroom christen, om toch door de hemelse muziek van Bach te worden geraakt. Kijk naar mij. Ik draai liever Bruce Spring steen dan Bach en bezoek zelden nog een kerk. Als ik er nog kom, is het gek genoeg voor de Matthaus-Passion. Zoals zondagavond. Bach wilde dat zijn muzikale lijdensverhaal door twee koren wordt vertolkt, maar enkele weken geleden is Het Concertkoor uit Bergen op Zoom in de steek gelaten door het gezelschap dat assistentie zou ver lenen. Koren uit de wijde omge ving, dus ook Zeeland, schoten te hulp. En ik ging mee. Dat er bij het uitzitten van de Matthaus-Passion altijd iets van zelfkastijding komt kijken, hoort erbij. Ruim drie uur in een on comfortabele kerkbank, daarover klaag je niet. Maar die Sint Gertru- diskerk is me wat, hoor. Prachtig gebouw, maar het leek wel of er geen ramen en deuren in zaten, zo tochtte het. Het was er guur der dan op Golgotha. Het hele con cert hield ik mijn jas aan en mijn das om. Tot op het bot verkleumd en stram als een oud mannetje verliet ik de kerk. Maar met een intens verwarmd hart. Staatssecretaris Van Rijn moet opstappen. toosenhenk.nl O HEEL HOLLAMfc SMAKT De Zeeuwse Huiskamer is verkozen tot een van de 28 koplopers van het landelij ke Zorgpact. Zorgpact is een initiatief van het minis terie van VWS/OCW om opleidingen en praktijk be ter op elkaar te laten aan sluiten. Doekle Terpstra, trekker van Zorgpact, legt in die functie op 22 maart een bezoek aan de Zeeuw se Huiskamer af. Bij Woon zorgcentrum De Vliedberg in Rilland kijkt hij naar de samenwerkingsverbanden die in Zeeland ontstaan. De provincie heeft beslo ten tot oprichting van de Tractaatweg bv. Die werkt de komende jaren als zelf standige organisatie aan de verdubbeling van de ver binding tussen Terneuzen en Zelzate. Projectdirec teur is Ton Vrijdag, die ook de Sloeweg onder zijn hoe de heeft. Binnenkort wordt ook een driehoofdige raad van commissarissen gewor ven. Het project wordt in april aanbesteed. Naar ver wachting is de nieuwe Tractaatweg in 2019 klaar. Guido Brink van de Dr. A. Stavermanbrigade heeft tij dens lifesavingwedstrijden in Dordrecht het Neder lands record op de 50 me ter reddingswisselslag ver beterd in de categorie C tot en met 14 jaar, van 36.10 naar 35.68. Guido was op de andere onderdelen waar hij uit kwam onverslaanbaar en nam vier gouden medailles mee naar huis. Hij neemt komend week end deel aan internationa le wedstrijden. Mensen Financieel directeur Frank Verha gen neemt Kamerbeeks functie over. Kamerbeeks positie was on houdbaar geworden. Zijn forse salarisverhoging (van 400.000 naar 520.000 euro) deed hem de das om. De aandeelhouders, en dan met name de provincie, wa ren woest. Zij vinden zo'n salaris- sprong ongepast nu Delta finan cieel in zwaar weer zit. Boven dien vraagt Delta de hulp van de aandeelhouders om de splitsing van energie- en netwerkbedrijf in goede banen te leiden. Ze moeten borg staan voor 200 mil joen euro aan leningen. Onder politieke druk van de aandeelhouders besloot de Raad van Commissarissen uiteindelijk de loonsverhoging terug te draaien. Kamerbeek weigerde dat. Zijn vertrek bleek de enige uitweg. De Delta-topman krijgt 800.000 euro mee (anderhalf jaarsalaris). De aandeelhouders houden de Raad van Commissarissen ver antwoordelijk voor de salaris kwestie. Ook zit het hen hoog dat ze niet waren geïnformeerd over de forse loonsprong van Ka merbeek. Gedeputeerde Carla Schönknecht wilde gisteren niet bevestigen dat president-com missaris Cees Maas is verzocht op te stappen. „Er zijn vragen ge steld. Welke is vertrouwelijk." Volgens welingelichte bronnen weigert Maas te wijken. De aan deelhouders kunnen Maas niet naar huis sturen, wel de voltalli ge Raad van Commissarissen. Vrijdag komt Kamerbeeks ont slag ongetwijfeld ter tafel in Pro vinciale Staten. Schönknecht wil voor die vergadering weten of en hoeveel gemeentelijke aandeel houders bloed van de commissa rissen willen zien. Ditmaal werd gezocht in de bossen rond de Kanovijver. Vol gens politiewoordvoerster Mireil le Aalders is besloten om nog maals in het bos te zoeken om dat honden daar blijven aan slaan. „Er is vorig weekeinde een particuliere zoekactie geweest waarbij honden op een bepaald punt begonnen te blaffen. Daar om wordt er nog eens gezocht op de grond." Ziga verdween donderdaga vond 25 februari vanaf de par keerplaats bij het Nollebos. Zijn auto was daar eerder gezien door politiemensen. Zijn zwager en broer, gistermorgen aanwezig bij de zoekactie, zijn ervan over tuigd dat Ziga, Slowaak van af komst, ontvoerd is. „Hij heeft daar die avond ruzie gehad met een andere man. Ik denk dat die later is teruggekomen met een groep anderen en mijn zwager heeft meegenomen." Waarom, zeggen de zwager en broer niet te weten. Er is geen contact ge weest tussen familie en mogelij ke ontvoerders, vertelt de zwager in gebrekkig Engels. „Maar ik ken hem, hij zou nooit informa tie geven over waar zijn familie is. Daar woont zijn vrouw, kind en moeder." Kort na de vermissing zijn Familie van de vermiste Robert Ziga is er van overtuigd dat de man ontvoerd is een aantal spullen, waaronder kleding van de vermiste man, in het bos en op de parkeerplaats ge vonden. Aanvankelijk waren er aanwijzingen dat Ziga in de vij ver zelf gezocht moest worden. Politiehonden en honden van de Reddingshonden Werkgroep Zeeland sloegen aan op een be paalde plaats in het water, maar sonaronderzoek wees alleen naar een stuk steen of beton op de bo dem. Het water is er volgens de politie te troebel voor duikers. 248 reacties NAAR MARTINE BIJL. RILLAND TERNEUZEN VLISSINGEN GOES Zeeuws vmbo-talent in finale Junior Vakkanjers De Junior Vakkanjers Elian van Klaveren en Steven Wullschleger (foto) van het Calvijn College mogen naar de landelijke finale voor technische vmbo-talenten, 7 april in Eindhoven. Het duo veroverde vrijdag in Eindhove een finaleplaats met zijn 'Urban Garden'. Bij de teamopdrachten kwam de 'Urban Transporter' van vmbo-leerlingen van Neha- lennia op de derde plaats. door Frank Balkenende MIDDELBURG. Het vertrek van al gemeen directeur Arnoud Kamer beek van energiebedrijf Delta is sinds gisteren officieel. Dat meldt Delta in een persbericht. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De speurtocht met politiehonden, gisterochtend in het Nollebos in Vlissingen, bracht geen nieuwe aanwijzingen in het onderzoek naar de vermissing van de 32-jarige Vlissinger Robert Ziga. Ook gisteren werd gezocht naar Robert Ziga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2