Slagter wil snel nieuwe 'Martine' Van der Gijp neemt zoon onder zijn hoede 24 CULTUUR SHOW De omroep is naarstig op zoek naar vervanging vanr Martine Bijl, die herstelt van een hersenbloe ding die haar september vorig jaar trof. Vorige week liet Bijl Omroep Max weten dat ze nog niet in staat is haar werkzaamheden voor het razend populaire televisieprogram ma nu al op te pakken. „We moeten haast maken met het vinden van een tijdelijke ver vanger voor Martine Bijl, want de opnames beginnen over een paar maanden", legt Slagter uit. Hij wil niet loslaten of er al gesprekken plaatsvinden met kandidaten. Afgelopen dagen is er volop ge speculeerd over wie Bijl gaat ver vangen in het populaire bakpro- gramma. Nelleke van der Krogt en Harm Edens lieten zelf al weten wel oren te hebben naar de baan. Ook Paul de Leeuw en Janny van der Heijden, een van de juryleden van Heel Holland Bakt, worden ge noemd. Slagter: „De grootste valkuil is iemand nemen die Martine kopi eert. We hebben liever iemand die zich net als Martine goed kan inleven in de kandidaten en tege lijkertijd de juiste toon weet te pakken. We kijken niet per se naar vrouwen, het mag ook een man zijn. Als hij of zij maar bij het programma past. Met al die wensen zijn we bezig om de best mogelijke vervanger te vinden." Slagter wil niet ingaan op de na men die rondgaan. Nelleke van der Krogt was gisteren niet bereik baar voor commentaar. Harm Edens, die eerder fanatiek berich ten deelde op Twitter waarin ande ren hem de perfecte presentator voor het programma noemden, is ineens stil. „Ik ga er helemaal niks over zeggen", blijft hij herhalen. Van der Gijp is 'geen type om samen te wonen', zei hij eens. Hij heeft daarom nooit met Danielle en hun zoon Nicky in één huis geleefd. Hoewel hij vaak bij hen verbleef, ging hij aan het einde van de dag altijd naar huis, een paar straten verderop. Zo ook donderdagavond, nadat Van der Gijp bij zijn vriendin RTL Late Night had gekeken. De volgende ochtend bleek zijn vriendin al vroeg in de nacht te zijn overle den, waarschijnlijk aan een maag bloeding. „Het gaat naar omstandighe den goed met René", vertelt Derk sen, die veel contact met hem heeft. „Hij is nog heel kwetsbaar en heeft zijn zwakke momenten. Het positieve is dat hij zich nu stort op de opvoeding van zijn zoon Nicky." Van der Gijp speelde daarin tot nu toe een bescheiden rol. Derk sen: „Dat gaat nu allemaal veran deren. Ik zie dat hij enthousiast is over dit nieuwe deel van zijn le ven." Toch zijn er ook grote zorgen. „Nicky heeft zijn moeder gevon den. Dat moet een traumatische ervaring zijn. Ik heb René geadvi seerd met hem naar de psycho loog te gaan, om te helpen bij te verwerking. Maar alle aandacht 'René is nog kwetsbaar. Het positieve is dat hij zich nu stort op de opvoeding van Nicky' gaat nu natuurlijk eerst uit naar de begrafenis donderdag." De populaire voetbalanalist wil graag snel weer aanschuiven bij Voetbal Inside. „Hij wil er volgende week maandag weer bij zijn", zegt Derksen. „Ik heb tegen hem ge zegd: neem je tijd. Je hoeft niks te overhaasten. Maar hij is erg stellig. 'Dat ik emotioneel ben, betekent niet dat ik niet kan praten over de linksbuiten van Ajax', zei hij. Wie ben ik om hem dan tegen te hou den? Iedereen rouwt op zijn eigen manier. Het kan bovendien ook een goede afleiding voor hem zijn. Na de begrafenis zal hij de knoop doorhakken." Afgelopen vrijdag werd tijdens een sobere en verkorte uitzending stilgestaan bij het overlijden van Danielle. „Ik blijf het gek vinden om te zien hoe nieuwsgierig Ne derland is", aldus Derksen. „We hadden die vrijdagavond namelijk veel meer kijkers dan normaal." erlegen, zo komen de jonge rappers Chiw en Henkie T. over. Af wachtend kijken ze voor zich uit. De afge lopen jaren ontplofte YouTube regelmatig door de hitgevoelige nummers van Chiw en Henkie T., voluit Chyvon Pala (20) en Henk Mando (21). Volgens de rappers is dat niet vreemd: sinds de ba sisschool hadden ze al die stiekeme am bitie. Beiden groeiden op in Kraaiennest, in Amsterdam-Zuidoost. Henkie T: „On ze basisscholen stonden tegenover el kaar. Na school was het eerst voetballen en een beetje rappen. Mijn broertje zat in een Surinaamse band met Chiw. In de derde klas gingen we veel buiten rap pen, gewoon freestylen. Ik wilde hem evenaren." Ze zaten op de middelbare school toen de eerste videoclip op YouTube be landde. „We waren 15 en we hadden 3.000 views. We dachten echt: shit, man. Waar komt die hype vandaan?' Daarna ging het hard met SBMG. In 2013 tekenden de jongens bij TopNotch, het grootste hiphopla- bel van Nederland. Chiw: „We hebben altijd opgekeken naar TopNotch, toen we als jonge jongens aan het freestylen waren. Voor het eerst haal den we honderdduizend views. Je bent 17 jaar en je denkt: de hele wereld kijkt naar me. Tijdens mijn oplei ding op het ROC herkende ie dereen me. Man, we waren in die tijd echt zo blij als een kind dat voor het eerst naar de McDo nald's gaat." Volgens het duo veranderde er veel na Oeh, na, na, hun grootste hit met bijna tien miljoen views. „Daarna brach ten we minder uit. We gingen een tijd je chillen en veel showtjes doen. Op fes tivals hingen we de rappers uit, met vrienden hangen in de hood. Die tijd vergaten we dat we artiesten waren. We Als de hele clutb meezingt, dan ben je soms wel onder de indruk van jezelf dachten: gewoon chillen, die muziek kan altijd nog." Al snel hadden de jongens door dat het anders moest. „We hebben het positieve uit het negatieve ge haald. We voelden dat we weer nieuwe hits moesten maken. Nachtenlang doken we de studio in. Soms wil de iemand naar huis, maar dan zeiden we toch tegen elkaar: we gaan door." In november werd er tijdens een show ingebro ken in hun bus. Henkie T: „Ze hebben toen onze lap top gejat en alle pokoes (tracks) op internet gegooid. Het waren er meer dan twintig. Dat is echt kut, je weet toch." SBMG besloot de nummers ook zelf online te zetten. „Er zaten potentiële nummers voor het album bij. Het was wel jammer. Uiter aard zorgde het voor verwarring, maar we zijn daarna gewoon het nieuwe al bum gaan maken." door Chantal Blommers HILVERSUM De tijdelijke presenta tor van Heel Holland Bakt op NPO 1 moet geen kopie worden van Marti ne Bijl. Het hoeft zelfs geen vrouw te zijn, zegt Omroep Max-baas Jan Slagter met nadruk. door Chantal Blommers René van der Gijp (54) stort zich na het plotselinge overlijden van zijn levenspartner Danielle Sijthoff (46) vol overgave op de opvoeding van hun zoon Nicky (14). Voetbal Inside-collega Johan Derksen: „Hij was een vader op afstand, maar nu is hun zoontje zijn grootste zorg." René van der Gijp met zoontje Nic ky in 'Waar is de Mol?', foto SBS6 Johan Derksen collega-analist 'We gaan van zoutzak naar toffe |F rapper' 1 door Rajko Disseldorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24