'Queen Nancy' bracht glamour in Witte Huis Samsung Galaxy A5 17,- hollands nieuwe. 1 1921-2016 6 Duitse fiscus claimt miljoenen ABN om belastingontduiking Hulpgoederen in aantocht NIEUWS 9 hollandsnieuwe.nl/pzc Duitse klanten van ABN Amro hebben met medewerking van de bank de fiscus opgelicht. De Nederlandse bank heeft daar voor een miljoenenclaim gekre gen van de Duitse belasting dienst. In totaal worden ruim honderd banken verdacht van belastingontduiking. ABN Am ro heeft al geld opzijgezet voor de claim. Hoe hoog het bedrag is, wil de bank niet zeggen. „Het betreft een oude Fortis- dochter in Duitsland. Het be drijf is in 2010 verkocht", zegt 'Roemeen uitgebuit op scheepswerven' Honderden Roemenen werken op Nederlandse scheepswerven voor 1 euro bruto per uur. Dat benadeelt de schatkist en kost Nederlandse arbeiders hun baan omdat ze drie keer zo duur zijn. Dat meldt de FNV. Via een - volgens de FNV ach terhaalde - regeling kunnen de Roemenen veel goedkoper wer ken dan collega's om de hoek. Belastingen en sociale premies worden voor deze werknemers nauwelijks afgedragen. een woordvoerder van ABN Amro. Ook de naam van ING zou op de lijst van verdachte banken staan. Maar een woord voerder ontkent dat. „Wij we ten van niets. We zijn ook niet benaderd door de Duitse justi tie of belastingdienst." De Duit se fiscus kwam de zaak op het spoor dankzij een USB-stick met duizenden namen en reke ningen van de belastingontdui kers. Banken werkten mee aan deze praktijken. De fiscus is voor miljarden benadeeld. Zzp'ers krijgen brief over VAR Alle zzp'ers met een VAR-ver- klaring krijgen deze maand een brief om ze te informeren over het verdwijnen van deze Ver klaring arbeidsrelatie. Staats secretaris Wiebes (Financiën) wil zo een einde maken aan on rust onder zzp'ers, meldde hij in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Zzp'ers had den tot nu toe een VAR-verkla- ring van de Belastingdienst no dig om te kunnen werken. De VAR verdwijnt op t mei. «<S». AMERIKAANSE VERKIEZINGEN De afloop van de verkie zingscampagne waarin haar man tot politieke heilige is verklaard, zal Nancy Reagan niet meer meema ken. De weduwe van de 40e presi dent van de Verenigde Staten, aan de macht van 1981 tot 1989, zag nog op tv hoe de Republikeinse presidentskandidaten zichzelf por tretteren als de beste reïncarnatie van haar echtgenoot, die is gaan gelden als ultiem voorbeeld voor rechtgeaarde conservatieven. Maar waar ze in 2008 nog haar steun voor John McCain uitsprak, oor deelde ze er nu niet openlijk over. Haar Ronnie was het middelpunt van haar bestaan. „Mijn leven be gon toen ik mijn man leerde ken nen", zei ze eens. Op zijn beurt schreef Reagan haar liefdesbrie ven en hield hij haar hand vaak in de zijne. Nancy Davis ontmoette hem in 1951, toen ze allebei nog ac teur waren. Via het gouverneur schap van Californië belandden Reagan en zijn vrouw uiteindelijk in het Witte Huis. Daar werd de First Lady bekend om haar cam pagne tegen drugsgebruik, Just Say No, maar ook om de glamour en dure smaak die ze meebracht uit Hollywood. 'Queen Nancy' werd bekritiseerd om haar kostba re kleding en prijzige verbouwin gen van het Witte Huis - in haar ogen 'vervallen en een beetje sjo fel' - ten tijde van economische re cessie in het land. Nancy Davis Reagan Medewerkers van het Witte Huis wanhoopten soms om de toorn die ze over zichzelf afriepen als ze niet tevreden was. „Ze was abso luut één van de meest veeleisende First Ladies", zegt voormalig Bloomberg-journalist Kate Bro- wer, die voor een boek onderzoek deed naar alle moderne presi dentsvrouwen. Nancy Reagan dreef ooit een patissier tot suïcida le gedachten omdat ze net voor een staatsbanket met koningin Beatrix al zijn dessertsuggesties af wees en per se toetjes in de vorm van een tulp wilde serveren. Chef Roland Mesnier moest een nacht doorwerken om dat voor elkaar te krijgen. Reagan had bovendien de repu tatie haar man als een pitbull te beschermen, zeker nadat hij in 1981 ternauwernood een moord aanslag overleefde. Ze fluisterde hem eens het antwoord op de vraag van een journalist in - hij herhaalde het braaf- en bewaakte de juiste samenstelling van zijn team. Zo ontsloeg Reagan eind ja ren tachtig zijn stafchef Donald Regan, nadat Nancy erop aange drongen had. Dat ze de oud-president honds trouw verzorgde toen hij in de laatste jaren van zijn leven zo ver aftakelde door Alzheimer dat hij haar niet meer herkende, leverde haar weer sympathie van het Ame rikaanse publiek op. Ze aarzelde opnieuw niet om politiek stelling te nemen en pleitte hartstochte lijk voor stamcelonderzoek om Alzheimer te genezen - tegen de wensen van toenmalig president George W. Bush in. Die toegewijde Nancy Reagan was de drijvende kracht achter het presidentschap waar heden daagse Republikeinen zo naar te rug verlangen. Zonder haar was het er zelfs nooit gekomen, zei zoon Ron Reagan in 2008 in een interview. „Omdat ik denk dat zij meer ambitie heeft dan hij. Als hij het zelf had moeten doen, zou hij geëindigd zijn als presentator van Opsporing Verzocht, of zoiets", zei Reagan jr. 7,- 1000MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND Liever Sim Only? Nu Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! MAANDAG 7 MAART 2016 AMSTERDAM AMSTERDAM AMSTERDAM EINDHOVEN. Gisterochtend is een vrachtvliegtuig van de Koninklij ke Luchtmacht vertrokken naar Griekenland. Aan boord is een la ding van 25 ton hulpgoederen. Griekenland heeft veel problemen met de opvang van de tienduizenden vluchtelingen die de oversteek vanuit Turkije hebben gemaakt, foto Marcel van Hoorn/ANP TOPEKA Cruz trekt sprint De Republikeinen Ted Cruz en Donald Trump hebben zater dag (lokale tijd) alle bei twee staten ach ter zich gekregen bij de voorverkiezingen van hun partij. Kan sas en Maine gingen naar Cruz, terwijl Trump won in Loui siana en Kentucky. De strijd leek zater dag vooral te gaan tussen de twee kop lopers. De andere kandidaten, Marco Rubio en John Ka- sich, kwamen niet in de buurt van het duo. Dat is goed nieuws voor Cruz, die zichzelf presen teert als het beste al ternatiefvoor de mil jardair. - «r Trump gaat momen teel ruim aan kop in de voorverkiezingen. De vier staten waar Republikeinen zater dag hun favoriete kandidaat mochten aanwijzen voor de presidentsverkiezin gen, waren samen goed voor 155 afge vaardigden. De Repu blikeinse kandidaten hebben in totaal 1.237 van de delega tes nodig om de pre sidentskandidaat van hun partij te kunnen worden. Cruz kreeg zaterdag in totaal 64 afgevaar digden achter zich, meer dan de 49 van Trump. Toch hoeft de miljardair zich ver moedelijk nog geen zorgen te maken. Voorafgaande aan de laatste voorverkiezin gen had hij de steun van 319 afgevaardig den, tegenover 226 voor Cruz. De gematigde kandi daat Marco Rubio lijkt ondertussen on danks de tegenvallen de resultaten nog niet van opgeven te willen weten. De se nator uit Florida re kent volgens zijn woordvoerder op een overwinning in zijn thuisstaat, waar 99 afgevaardigden op het spel staan. Nancy Reagan was één van de in vloedrijkste First Ladies in de Ame rikaanse historie. Ze overleed giste ren op 94-jarige leeftijd. door Karlijn van Houwelingen ■ÖW-WVfrC ..V Verrassend voordelig! Bij hollandsnieuwe ben je verrassend voordelig mobiel. Zo krijg je de Samsung Galaxy A5 nu in combinatie met 1000 MB/min/sms voor slechts 17,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 319,- betaal je bij ons slechts 168,-. Je kunt het toestel in één keer betalen of in termijnen van 7,- per maand. Voor het abonnement betaal je 10,- per maand. Je sluit een abonnement af voor 2 jaar en de eenmalige kosten zijn 30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 maart 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9