Seolto in zetel na verlies van Togo Tjoba zal het vege lijf moeten redden in beslissingswedstrijd Volleybalsters Forza trekken alle registers open duels Aanvoerster Marijs is vol vertrouwen SPORT 17 Wion-Swift 19-21: In een wedstrijd om des keizers baard deed Swift haar sportieve plicht. „Groots was het allemaal niet", aldus coach Dennis Plantinga. In de tweede helft had zijn ploeg aan een de marrage van tien minuten ge noeg, al verzoop het daarna nog bijna in de hoeveelheid kansen. In valler Niek Francke gaf met drie doelpunten de partij een beetje kleur. Fortis-Tilburg 16-19: Na twee min dere beurten was Fortis toe aan de ze goede wedstrijd. Tilburg moest alle zeilen bijzetten om het ver wachte kampioenschap binnen te halen. De verhoogde scoringsdrift na rust (7-9) zorgde zelfs even voor een voorsprong (11-9), maar Fortis moest in het laatste kwar tier capituleren. Scores Fortis: Remco Crucq en Rens van den Driest 4, Yasmin Swiers en Maurice van der Have 2, Joyce Schoonaard, Anita Wielemaker, Juul van de Linde en Justin Koppejan 1. Ondo-Twist 19-11: Middenmoter Twist inspireerde kampioen Ondo niet tot grootse daden, maar de Middelburgers wonnen eenvou dig. Aan een flitsende start en een sprintje na rust (9-6) had Ondo ge noeg om de ongeslagen status te behouden. Westkappels vak kwam vernuft te kort om ook na de 8-8 mee te kun nen met Ondo. Na rust (11-14) speelde de Westlandse ploeg Stormvogels bij vlagen weg. Als de Westkapellenaren zaterdag mi nimaal gelijk spelen tegen ACKC en een verrassing van ADO tegen Koag blijft uit, dan blijft de ploeg tweedeklasser. Bij elk ander resul taat wordt het bibberen. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Niek Peene 2, Emmely de Visser, Petra Rijn en Sander Verrijzer 1 Seolto-Melmac 23-10: Als verwacht was de Tilburgse studentenclub een speelbal voor titelpretendent Seolto. Een opwarmertje voor wat de climax van het seizoen moet worden voor de Vlissingers. Atlas is zaterdag de laatste tegenstan der. Te bezien valt of die ploeg zich kan opladen na de zeperd te gen OJC. Togo-KVK 13-14: In de Bevelandse derby zette KVK een forse streep door de rekening van Togo. Bij rust (7-4) was er nog geen vuiltje aan de lucht voor de Goesenaren, die in gedachten al bij een beslis singswedstrijd met Seolto waren. Een comeback van KVK gaf de wedstrijd een andere wending. Eentje met een anticlimax voor Togo. In de slotseconden scoorde KVK de 13-14. Seolto was spekko- per. De promotiekans op basis van de tweede plaats lijkt voor Togo het hoogst haalbare. OJC-Atlas 19-9: Outsider voor de ti tel Atlas leed een totaal onver wachte nederlaag bij hekkenslui ter OJC, dat tot dan toe puntloos was. Zonder topschutter Tim Di- bala verkwanselde de ploeg haar promotiekansen. „Een totaal ge brek aan motivatie", stak coach Edwin Machielsen zijn teleurstel ling niet onder stoelen of banken. Sores Atlas: Johnny Forrer 4, Ben van Hese en Thomas Mesu 2 en Irina Trijil- lo 1. GOES. De korfballers van KVZ maakten korte metten met de aspira ties van Tjoba om met een goed resultaat in Zutphen een beslis singswedstrijd nog te ontlopen. Het bleek al vroeg in de wedstrijd ij- dele hoop. De Bevelan ders verloren kansloos: 25-14. Wil Tjoba ook vol gend seizoen in de over gangsklasse uitkomen, dan zal het dat moeten afdwingen in een degra datieduel op 19 maart. Verdedigend had Tjoba het nog wel op orde, aanvallend schoot de ploeg letterlijk en fi guurlijk tekort. Na ze ven minuten keek de ploeg van trainer Dirk Sercu tegen een 5-1-ach- terstand aan. Bij rust (12-5) was de handdoek al gegooid. „Als gesla gen honden zaten we in de kleedkamer", aldus Sercu, die zag dat zijn ploeg ook na rust geen vuist kon maken. De negende verliespar- tij bezegelde het lot dat al weken boven het hoofd van de Bevelan ders hing. Als voor laatste geëindigd, is Tjo ba veroordeeld tot het spelen van een beslis singswedstrijd tegen waarschijnlijk Victum, dat nu de zevende plaats in overgangsklas se D bezet. Of zijn ploeg in staat is om zich op te laden voor een piekmo ment op 19 maart is voor scheidend coach Dirk Sercu de vraag. In een neutrale hal heeft Tjoba dan nog één kans op behoud in de over gangsklasse. Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Demi Mon- deel, Anoek Braam, Ro bin Harinck en Niels Pekaar 2, Sharon Goede- gebure, Patrick de Brui ne, Jurgen de Kunder 1. Forza-Spivo 4-0 (25-20, 25-13, 25-18,25-9): Forza domineerde voortdurend. Nadat de eerste set winnend was afgesloten, trok For za alle registers open. Spivo be zweek onder de Zeeuwse service- druk en moest toestaan dat de thuisploeg het initiatief nam. Met veel variatie in de aanval werd het blok van Spivo omzeild. De aanval lers van Forza speelden bekeken. Hard als het kon, tactisch slim als het moest. Jola/Olympus-WS'92 0-4 (20-25, 15-25,12-25,19-25): Slechts in de eerste set bood de thuisploeg be hoorlijk tegenstand. Nadat die winnend was afgesloten, stond er in de tweede en derde set geen maat op het spel van WS'92, dat degelijk spelend afstand nam. Ver zekerd van de winst maakten de bezoekers in de laatste set vanaf het dertiende punt het verschil. BOK-Symmachia/Roosendaal 2 3-2 (25-16, 20-25, 30-32,25-19,15-10): Aanvankelijk wees niets erop dat het een vijfsetter zou worden. BOK begon prima, maar raakte na winst in de eerste set het spoor bijster. Fouten en misverstanden leidden er na verlies in het twee de bedrijf in de derde set toe dat een 23-19-voorsprong verloren ging. Hard werkend werd daarna de schade beperkt. Ardito-Hilver 4-0 (25-11,25-16, 25-9,25-21): Met een goede servi ce als sterk wapen was Ardito in dit degradatieduel heer en mees ter. De thuisploeg was niet eens op volle oorlogssterkte, maar in de eerste drie sets oppermachtig. In de laatste set was Ardito door een blessure aan de kant van de bezoe- De volleybalsters van WS'92 wonnen met maximale 4-0-cijfers van Jola/Olympus en blijven op kampioenskoers. kers even de weg kwijt. In de slot fase werden vijf punten veiligge steld. Forza-Atak'55 3-1 (27-25,25-14, 25-21,23-25): Een zege op karak ter. Atak'55 kon aanvankelijk naar hartenlust aanvallen, omdat de thuisploeg serverend lief was. In de slotfase van de eerste set kantel de het duel in Schouws voordeel. Een aangeslagen Atak'55 kwam er in de tweede set niet aan te pas. In de derde set leidde een sterke ver dediging en dito aanval tot de der de setwinst. Door slordig spel werd de vierde set verloren. Forza 2-Atak'55 2-3 (26-24,25-19, 15-25,22-25,13-25): De goed spe lende Schouwse reserves lieten winstkansen liggen. Forza kon een 2-o-voorsprong niet verzilve ren. De ommekeer kwam in de derde set, toen de thuisploeg erg gemakzuchtig was. Daarna viel het tij niet meer te keren. Voko-AVC'87 3-1 (25-15,18-25, 25-11,25-17): Een slechte wed strijd van AVC'87, dat passend ver onder de maat bleef. De Thoolse aanval was daardoor voorspelbaar en makkelijk aan banden te leg gen. Slechts in de tweede set haal de AVC'87 een goed niveau. Gavoc'10-WS'92 4-0 (25-13,25-15, 25-11,25-14): De Vlissingers mis ten door ziekte en blessures veel spelers en kwamen voor het eerst sinds eind januari in actie. Door al die factoren ontbrak het bij de Zeeuwen aan automatismen. WS'92 zat geen moment in de wedstrijd en verloor kansloos. MAANDAG 7 MAART 2016 door JaapJan Ritsema VLISSINGEN. Met nog één speelron de te gaan nadert het zaalkorfbal vooral in de derde klasse een cli max. Doordat Togo verloor van KVK staan alle lichten op groen voor Seolto. Als de Vlissingers za terdag minimaal gelijkspelen tegen Atlas is het kampioen. In de twee de klasse spant het erom of Storm vogels die status kan behouden. Scores Swift: Aisja Zuidweg en Dylan Gillissen 4, Vera Kuiper, Koen Maljaars en Niek Francke 3, Joren Gillissen en Gijs Gillissen 2. Scores Ondo: Thomas Mesu 9, Ro nald Wisse 4, Joyce van Eenennaam en Dennis Witte 2, llja Mostert en Job Hartingsveldt 1. Stormvogels-Ondo (C) 18-28: Eén Scores Seolto: Mayella Kuizinga en Mariëlle Francke 6, Pepijn Koppejan 3, Rowena de Pagter, Lieven Middelhoek en Remi van de Broeke 2, Maurice Brul en Tom Harthoorn 1. Scores Togo: Desiree Voshart en Mar ten Postema 3, André Goossens 2, Mij- ke Tahapary, Anouk Hazelaar, Wietse de Munck, Marcel Viergever en Mar cel Joziasse 1 Scores KVK: Lennard Volkers 3, Nico le Bostelaar, Martijn Verdonk, Sander Slabbekoorn en Koen Volkers 2, Yvon ne Joziasse, Tonia Verdonk en Saskia Nieuwdorp 1. Atlas gooide zijn eigen glazen in door een nederlaag tegen OJC, dat dit seizoen voor het eerst won. door JaapJan Ritsema focus op KCC door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleybalsters van Forza deden in de promotieklasse van zich spreken, door subtopper Spivo 2 met lege handen naar huis te sturen: 4-0. De vrouwen van VVS'92 wonnen eveneens met 4-0 en blijven op titelkoers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63