Kloetinge thuis in vreemd huis Oostkapelle is nog lief voor reserves Stedoco Yerseke Guillaume Clinckemaillie schiet in blessuretijd Jmm 12 SPORT Hoek is tegen FC Rijnvogels bovenliggende partij maar laat weer veel kansen onbenut. Het gelijkspel (1-1) voelt als een nederlaag. iMiiai KARAKTERISTIEK IJzendijke keek halverwege te gen een i-o-achterstand aan maar zette in de tweede helft een sterke teamprestatie neer. De ploeg van trainer Guust van de Velde kreeg na rust meer ruimte en profiteer de daar optimaal van. Annelien van Hecke tekende voor de gelijk maker, waarna Thea de Blaeij voor de 1-2 zorgde. Na twee goals van Kelly van Leeuwen verzorgde De Blaeij het slotakkoord: 1-5. IJzendij ke klom door de zege naar de tweede plaats. Koploper Stedoco heeft met nog zeven duels te spe len slechts één punt meer. In de tweede klasse B deed Oostkapelle goede zaken. Het tweede elftal van Stedoco had wei nig in te brengen: 3-0. Elianne Touw zette Oostkapelle op 1-0 en nog voor rust verdubbelde Nicky Riemens die voorsprong. Oostka pelle verzuimde om meer afstand te nemen. Alleen Danielle Traas wist nog te scoren. Oostkapelle steeg naar de vier plaats. Terwijl de klok richting de ne gentigste minuut kroop, kreeg Hoek zaterdagmiddag een vrije trap aan de rechter kant van het veld, op een plek van waaruit je gevaar kunt stichten. De vrije bal kwam vervol gens wel voor, maar gevaarlijk werd Hoek niet. FC Rijnvogels nam de bal over, plaatste scherpe een counter en zag Niels van Veen fraai afronden. De o-i in de 89e minuut, daar ging Hoek weer. Terwijl de spelers van de ploeg uit Katwijk hun feestje vierden riep Guillau me Clinckemaillie vanuit de middencir kel om de bal. De aanvaller wilde een sig naal afgeven: kom hier met die bal, we gaan nog scoren. En dat lukte nog ook, in de blessuretijd. Clinckemaillie kapte zich op de punt van het strafschopgebied naar een klein beetje ruimte en krulde de bal vervolgens met rechts in de verste krui sing (1-1). Het was een prachtige treffer, die Hoek alsnog een meer dan verdiend punt opleverde. „Het hadden er drie moe ten zijn", merkte Jannes Tant terecht op. „Na 45 minuten had deze wedstrijd al ge speeld moeten zijn." De trainer doelde daarmee op de kansen die Hoek voor rust kreeg, maar niet verzilverde. Na vier minuten stuurde Lionel Fitsch de snelle Kyle Doesburg de diepte in. De spits had net te veel tijd nodig. Daarna kopte Fitsch zelf bijna de 1-0 binnen en kon Clinckemaillie de bal vervolgens niet on der controle krijgen. Een kopbal van KARAKTERISTIEK Reguillo Vandepitte werd na een corner uit de kruising gekopt. Daarna kon FC Rijnvogels een keer gevaarlijk worden, maar na een scrimmage kon doelman Jor di de Jonghe zijn handen om de bal klem men. Tant: „In de tweede helft hebben we minder gecreëerd. Rijnvogels was vooral in de omschakeling gevaarlijk. Het is zo jammer dat wij zo ontzettend moeilijk scoren. Maar ik heb mijn spelers gefelici teerd met de manier van spelen. Je moet niet vergeten dat we tegen de nummer drie speelden, die al een periodetitel heeft en dus om promotie gaat spelen." Dat wilde Hoek voorafgaand aan dit seizoen ook graag bewerkstelligen maar de ploeg is in de hoofdklasse B nog steeds een degradatiekandidaat. Het spel van zaterdag zorgde echter wel voor ver trouwen bij Tant en zijn spelers. Na lang blessureleed maakte Fabian Wilson als basisspeler een prima rentree, Micken son de Pessemier liet als centrale verdedi ger ook een sterke indruk achter. Aan de andere kant haalde Birgen Martens op het middenveld niet het niveau dat hij kan halen en speelde Nathan Lagrou vaak te diep. De Belg moet de regisseur en vormgever van Hoek zijn maar eist veel te weinig ballen op. Hoek lijkt na de winterstop echter wel wat meer in balans. Het voetbal is vaak niet eens zo slecht, maar een wedstrijd in een beslissende plooi leggen of echt killen is te veel gevraagd voor Hoek. Clin ckemaillie miste zaterdag ook een paar prima mogelijkheden. Na 77 minuten leek hij opnieuw gewisseld te worden, maar Tant haalde niet Clinckemaillie maar Doesburg eruit. „Ik wilde met Guillaume een balvaste spits neerzetten, die jongens als Rahim Abdul en Nick de Groote weg zou kunnen sturen", aldus Tant. „Guillaume zei laatst tegen me dat hij in de laatste minuten altijd nog beslis send kan zijn. Dat heeft hij laten zien. Ik had het gevoel dat we gingen winnen, maar nu moeten we blij zijn met een punt." Daar kan Hoek aanstaande zater dag niet tevreden mee zijn, als het op be zoek gaat bij hekkensluiter Sportlust'46. Hoek móet dat duel winnen. Als dat lukt, kan de ploeg misschien weer eens voor zichtig omhoog kijken. motions 'Ik heb zulke wedstrijden nodig om nog fitter te worden' Serooskerke-Yerseke 1-3: De thuis ploeg begon nog goed. Via Alex Jobse werd het 1-0 en daarna mis ten Maikel Simonse en Aron Wat- waar- 1 zonj Sinds de winterstop was Kloetin ge het immers kwijt met vier op eenvolgende competitiewedstrij den zonder winst. De ploeg was daardoor weggezakt naar de ne gende plaats en de staartploegen roken Kloetings bloed. Door de overwinning bij Nieuw-Lekker- land is die geur voorlopig verdre ven, ook al staat Kloetinge nog al tijd maar achtste. Tegen Nieuw-Lekkerland had Kloetinge zijn zaakjes verdedi gend goed voor elkaar, ervoer Len tink. „We hadden ook het meeste balbezit en de grootste kansen." In de blessuretijd van de eerste helft werd dat beloond met de openingstreffer van Tom Wuyts. „Zij maakten een foutje, wij straf ten het af. Lekker dat dat eens an dersom is", vond Lentink. Een verre trap van Lentink werd doorgekopt, waarna een ver dediger van Nieuw-Lekkerland de bal wilde terugspelen op de jubile rende keeper Edward de Groot (250 duels). Wuyts zat ertussen en nadat hij eerst op de paal schoot, trof hij met de terugketsende bal wel doel: 0-1. Na de rust kon Nieuw-Lekker land ook geen vuist maken, door Kloetinge de wedstrijd der billenknijpen kon uitspelen. Dat kwam ook doordat de thuis ploeg het laatste kwartier met een man minder speelde en de laatste minuten zelfs met twee man minder. Lentink: „Het leek wel of de stoppen doorsloegen. Bij die eer ste kaart werd Wouter Duvekot in zijn gezicht geslagen en bij die tweede ging iemand bovenop Daan Esser staan. Ook na de wed strijd was de sfeer grimmig, ook buiten het veld. Maar dat is niet erg; dat geeft een extra boost aan het groepsgevoel." Kloetinge startte zo de derde periode met een driepunter. Ko mende zaterdag komt Prinsenland op bezoek, de hekkensluiter. „Maar dat wil niet zeggen dat we die punten even ophalen. Thuis hebben we het dit seizoen altijd lastig." Ter illustratie: Kloetinge heeft 20 van zijn 26 pun ten op vreem- de bodem gehaald. door Rudy Boogert Kloetinge-aanvaller Tom Wuyts glijdt de 0-1 binnen in het duel met Nieuw-Lekkerland. foto Joep Zoeteweij door Robin Hamelink VLISSINGEN. De voetbalsters van IJzendijke bleven dankzij een ruime zege op Wartburgia 2 in de race om de titel. Na een matige eerste helft won de Zeeuws-Vlaamse eer steklasser in Amsterdam met 1-5. In de tweede klasse was Oostkapel le met 3-0 te sterk voor Stedoco 2. Toch nog punt door Barry van der Hooft Hoek-FC Rijnvogels 1-1 (0-0). 89. Niels van Veen 0-1, 90+2. Guillaume Clincke maillie 1-1. Scheidsrechter: P.N. van der Burg (Den Haag). Gele kaart: Birgen Mar tens (Hoek) en Wouter Soomer (FC Rijn vogels). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lio nel Fitsch, Mickenson de Pessemier, Tho mas van Renterghem; Reguillo Vandepit- te, Nathan Lagrou, Birgen Martens; Nick de Groote, Kyle Doesburg (77. Rahim Ab dul) en Guillaume Clinckemaillie. Nick de Groote (midden) levert een voorzet af in het duel met FC Rijnvogels, foto Ronald den Dekker Fabian Wilson, speler Hoek door Klaas Verspoor Xander van der Poel (rechts), die de 1-1 maakte namens Yerseke, laat een tegenstander van Serooskerke zijn hielen zien. foto Ruben Oreel VLISSINGEN. Net als eerder dit sei zoen bleek Yerseke een niet te ne men hindernis voor Serooskerke. De vissersploeg boekte op Walcher- se bodem een knappe 3-1-zege. Nummer twee Arnemuiden profi teerde van de misstap door met 3-1 te winnen van Veere. MZVC moest na drie zeges op rij weer eens een nederlaag slikken (1-3 te gen Krabbendijke). Kapelle boekte ten koste van Jong Ambon (0-1) voor het eerst sinds 12 december 2015 weer eens een zege. NIEUW-LEKKERLAND. Voor het eerst in bijna drie maanden hield Matthew Lentink zijn doel zater dag schoon bij Kloetinge. Heldenda den hoefde de goalie er tegen Nieuw-Lekkerland (1-0-zege) niet voor te verrichten, maar hij schatte het belang van zijn schone doel in. „Dit was wel even nodig voor het team", wist hij. Nieuw-Lekkerland-Kloetinge 0-1 (0-1). 45+1. Tom Wuyts 0-1. Scheidsrechter: J.J.W. Thoonen (Oostkapelle). Rode kaart: 75. An dy van Vugt (Nieuw-Lekkerland), 90. Gertjan Stout (Nieuw-Lekker land). Gele kaart: Wouter Duve- kot, Daan Esser, Julius Bliek (Kloe tinge). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Matthew Lentink; Wou ter Duvekot, Timo Jansen, Jaap Es ser, Julius Bliek; Aart Veldhof, Rick Hubregtse (66. Daan Esser), Wou ter de Craene (63. Corné de Jon ge), Roy Mulder; Tom Wuyts (80. Remco van Tiggele) en Yves Nyemb.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58