Afwisselend concert van Nieuw Leven Druk jaar voor de handhaver Valerie Lievens (31) treedt in voetsporen vader 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Valerie Lievens ging als 21-jarige aan de slag in het theater en leerde in de praktijk. Nu leidt ze het Scheldetheater. Uitverkoop winterkleding Ze is zakelijk, maar an ders dan haar vader. Impresariaten noemen hem soms 'een ouwe brombeer'. Valerie Lie vens lacht; ze noemt zichzelf 'vriendelijker'. Maar het doel is hetzelfde. Frans Lievens, stammend uit een familie met een duidelijke handelsgeest en vooral groot ge worden in de horeca, stapte zo'n vijftien jaar geleden een nieuwe wereld in, die van het theater. „Aanvankelijk benaderde ik alles puur zakelijk, maar de theaterwe reld en die hele cultuur eromheen nam me steeds nadrukkelijker in beslag. Ik zal - dat geef ik toe - nooit zo'n pure cultuurridder wor den, maar het is wel een machtig mooie wereld. Geen dag is hetzelf de. We doen sinds een paar jaar ook de theaters in Goes en Middel burg. Ik kan alleen maar zeggen dat het iets magisch heeft." Valerie studeerde cultureel maatschappelijke vorming in Eind hoven. Daarna ontdekte ze de we reld, ging naar Australië, Bali en Nieuw-Zeeland, maar zwichtte uiteindelijk voor het aanbod van 'Het theater moet een warm bad zijn. Voor het publiek natuurlijk, maar ook voor de artiesten' vader Frans om in het Schelde theater te komen werken. „Inboe ken, kaartverkoop, arrangementen regelen en nu ook programmeren voor alle drie de grote Zeeuwse Veel koper, twee blokflui ten en een paar trom mels. Muziekvereniging Nieuw Leven in Ouwer kerk gaf zaterdagavond het jaar concert in het dorpshuis van Ou werkerk. Het werd een gevarieerd en boeiend programma. Nieuw Leven is een kleine vere niging. „En vier mensen zijn van avond lichamelijk niet in staat om mee te doen. Dan zie je dat je als kleine vereniging kwetsbaar bent", zei voorzitter Peter Vijver berg. De vereniging heeft het op gelost door een paar gastspelers te vragen en daardoor merkte het pu bliek helemaal niets van de afwe zigheid van de vier leden. En Nieuw Leven mag dan wel klein zijn, de vereniging leeft nog steeds in het dorp. „We hebben 22 nieuwe donateurs", zegt Vijver berg trots. En de vereniging hoopt binnen niet al te lange termijn weer nieuwe, jonge leden te ver welkomen. „Momenteel zitten vijf leerlingen op de muziekschool. Twee blokfluiters en drie drum- mertjes. We hopen dat ze in kun nen vloeien in de vereniging en als dat volgend jaar al is, dan be leeft u vanavond een bijzondere avond want dan was dit de laatste maal dat we fanfare waren. Met hout er bij worden we harmonie." Een kleine honderd mensen woonden het concert bij. theater en dus intensief overleg met de impresariaten. Ik heb het allemaal geleerd. En nu is het tijd voor een stapje hoger." Niet dat va der Frans helemaal uit beeld ver dwijnt. Hij blijft immers directeur van de Schouwburg in Middel burg en De Mythe in Goes. Maar Valerie zwaait wel de scepter over het Scheldetheater. Die drie Zeeuwse theaters heb ben ieder hun eigen karakter. In het Scheldetheater staan vooral de grote producties, veel gerenom meerde cabaretiers en Vlaamse ar tiesten. Valerie: „Dat sluit hele maal aan bij het Bourgondische van de grensstreek. Maar ook voor goed toneel is ruimte. Dat beseft nog niet iedereen. Daar ga ik dus aan werken." De schouwburg in Middelburg biedt veel toneel, ook experimenteel. En De Mythe in Goes is vooral een podium voor amateurtoneel en populaire gen res. Haar vader knikt goedkeurend als zijn dochter zegt: „Het theater moet een warm bad zijn. Voor in de eerste plaats het publiek na tuurlijk, maar ook voor de arties ten, de technici en alles daarom heen. Vooral de artiesten stellen dat enorm op prijs. We proberen ze zoveel mogelijk in de watten te leggen. Daar ga ik nog meer aan dacht aan besteden." ZIERIKZEE. Minder parkeercon- troles dan gebruikelijk en veel nadruk op controleren van ho reca en alcoholgebruik onder jongeren. Niet alleen in de ca- fé's, maar ook tijdens evene menten en op hangplekken van jongeren. Het was vorig jaar al met al een druk jaar voor de afdeling handhaving van de gemeente Schouwen-Duive- land. Honderden jongeren zijn door de controleurs aangesproken en gewaarschuwd. Jongeren die vervolgens weigerden om hun drankje af te staan, kregen een bekeuring of werden doorge stuurd naar bureau Halt. Het afglopen jaar is ook weer veel energie gestoken in parkeerbeheer. Traditioneel is Schouwen-Duiveland daar veel menskracht aan kwijt, al viel het aantal controles dit jaar la ger uit omdat er veel proble men waren met de nieuwe par- keermeters. Dat was ook de oor zaak van het opvallend hoog aantal klachten over de ver keerscontroles. Vorig jaar zijn 658 klachten binnengekomen op het gemeentehuis. Uit de jaarcijfers blijkt dat vo rig jaar 3375 automobilisten op de bon zijn geslingerd omdat ze in overtreding waren. In de regio Mijn dorp, mijn stad Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Sport centrum Wester- schouwen, 9.00 uur: Badminton voor 50-plussers, 19.30 uur: Badmin ton voor jeugd en senioren; Trefpunt de Dors vloer, 15.00 uur: Slagwerkles Cres cendo; Dorpshuis 't Zuudènde; 14.00-16.00 uur Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Line Dan ce; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65-plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; Dorpshuis de Oos terhof; 20.00 uur: Zingen VZOS; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Dorpshuis, 19.00 uur: Yoga; Fizi, 20.00 uur: The Lady in the Van; Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dan sen voor ouderen, 19.30-21.30 uur: Yo ga door Marianne van de Haak, 19.30-21.15 uur: Oe fenavond drum band Nut en Uit spanning; 'Nu is het tijd voor een stapje hoger* door Wout Bareman Valerie Lievens, Scheldetheater Het concert van Nieuw Leven trok zaterdagavond ongeveer 100 mensen naar het dorpshuis van Ouwerkerk. foto Marieke Mandemaker door Melita Lanting door Melita Lanting OOST-SOUBURG Dubbelconcert Historische Kerk Souburg Margriet Eshuijs (fo to) en Maarten Pe ters geven donder dag 10 maart een dubbelconcert in de Historische Kerk Sou burg. Het duo brengt hun nieuwe programma 'Vuur'. Tijdens het dubbelconcert wor den gepassioneerde liedjes van de twee, zoals God is asleep, House for sale, Black pearl en White hor ses in the snow, ver bonden aan liedjes van Crosby, Stil and Nash, the Beatles en FleetwoodMack. Kaarten in de voor verkoop kosten 18,50 euro. Deze zijn verkrijg baar bij de Primera in Vlissingen en Oost-Souburg en de Vrijbuiter in de Pas poortstraat in Oost- Souburg. Ook zijn de tickets via www.historische- kerksouburg.nl te be stellen. Het concert begint om 20.00 uur. NOORDGOUWE Concert Trio 42 in Noordgouwe Trio 42 verzorgt uit naam van Stichting Kamermuziek Schou wen-Duiveland op za terdag 12 maart een concert in Noordgou we. Trio 42 bestaat uit Merel Vercammen, Annelies Schuitema ker en Juan Manuel Domïnguez. Met harp, viool en saxofoon brengen zij werken van Glinka, Debussy, Shostako vich en Tedeschi ten gehore. De kerk van Noord- gouwe is vanaf 19.30 uur geopend. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 12,50 euro inclusief koffie of thee. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. ZIERIKZEE. Dorcas Winkel Zierikzee start op vrijdag 11 maart met de uitverkoop. Alle dames- en herenkleding en schoenen worden dan voor 2,50 euro per artikel aangeboden. Voor de kinderkleding en -schoenen wordt er 1,50 euro gevraagd. De actie loopt twee we ken. De Dorcas Winkel aan Zandweg 30 in Zierikzee is iedere vrij dag van 13.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur open. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53