schittert in Ledel Met vertrek algemeen directeur is koningsdrama vandaag nog niet ten einde Valerie treedt in voetsporen vader Frans Topman Arnoud Kamerbeek gaat weg bij het energiebedrijf, maar de aandeelhouders willen meer bloed zien. MIDDELBURG. Voor algemeen direc teur Arnoud Kamerbeek van ener giebedrijf Delta valt vandaag het doek. Zijn buitensporige salaris verhoging in 2015 (van 400.000 naar 520.000 euro) heeft hem de kop gekost. Onder druk van pu blieke opinie en politiek zag de Raad van Commissarissen (RvC) van Delta zich genoodzaakt de loonmaatregel, die hij zelf met Ka merbeek had afgesproken, terug te draaien. De directeur weigerde, waardoor zijn vertrek de enig over gebleven optie was, ook al omdat hij binnen het bedrijf geen enkel krediet meer heeft. Vandaag maakt de RvC bekend dat Kamerbeek vertrekt en ander- halfjaarsalaris meekrijgt (800.000 euro). De vraag is of daarmee het koningsdrama ten einde is. Voordat Delta een persbericht de deur uit doet, wordt eerst een afvaardiging van de aandeelhou ders - de governance commissie - bijgepraat. Hoewel dat in de statu ten staat, moesten er twee brieven van het dagelijks provinciebestuur overheen vóór dat was afgedwon gen. Dat tekent de relatie tussen het bedrijf en zijn aandeelhou ders. Het steekt de laatsten dat ze vorig jaar door de RvC bewust niet zijn geïnformeerd over de sa larisverhoging van de directeur. Diens benoeming, salaris en ont slag zijn het pakkie-an van de commissarissen. Maar de weige ring erover te communiceren is een onvergeeflijke tekortkoming van de RvC, zeker nu het energie bedrijf voor zijn voortbestaan af hankelijk is van de bereidheid van zijn aandeelhouders garant te staan voor een financiële injectie van om en nabij 200 miljoen euro. Gedeputeerde Carla Schön- knecht zal president-commissaris Cees Maas vandaag ongetwijfeld vragen de eer aan zichzelf te hou- President-commissaris Cees Maas zal vandaag ongetwijfeld gevraagd worden de eer aan zichzelf te houden. den en op te stappen. Nogmaals, want naar verluidt is dat al ge beurd. Maas weet dat hij niet in zijn eentje kan worden ontslagen. De aandeelhouders kunnen alleen de voltallige RvC wegsturen. Daar voor schrikken ze terug. Niet al leen zijn drie van de vijf leden pas afgelopen september benoemd - na de gewraakte loonafspraken met Kamerbeek; het is ook risi covol Delta te onthoofden in het belangrijkste jaar van zijn bestaan. Het energiebedrijf moet worden opgesplitst, waarbij een oplossing moet worden gezocht voor de on verkoopbare kerncentrale. Schönknecht kan eigenlijk niet terug naar Provinciale Staten zón der het hoofd van Maas. Dus één van tweeën moet deze week diep door het stof. Tenzij de drie verse leden van de RvC het vertrouwen opzeggen in hun eigen voorzitter. In het belang van het bedrijf. In een uitverkocht Ledeltheater genoten bijna driehonderd muziekliefheb bers zaterdagavond van de klanken van symfonisch orkest Apollo uit Sluis en Zeegalm uit Knokke-Heist. Maar ster van de avond was musicalster Maike Boerdam (geboren in Sluis). Vrolijk, speels of ernstig, zij vertolkte met haar geweldige stem de liedjes op een geheel eigenwijze. Dankzij haar acteertalent gaf ze alle nummers net dat stukje extra's mee dat ze verdienden. Songs uit the Sound of Music, Les Miserables, Annie of een liefdesliedje, alles werd gebracht met fraaie mimiek en gebaren en vooral met een grootse stem, die de toehoorders af en toe de vele muzikanten op de achtergrond deden vergeten. Dirigent was Hans Vermeersch, die ook bij het volgen de concert met Maike Boerdam in oktober in Knokke-Heist zal dirigeren. Zeeland schouwen-duiveland@pzc.nl Delta: wie gaat er door het stof? ANALYSE door Ernst Jan Rozendaal PAGINA 14 foto Ronald den Dekker Maike Boerdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51