I CanzeRegatta verwelkomt vijf baanrecords Ripa nadert koppositie in de eerste divisie 4* Handballers van Delta Sport kunnen DWS één helft bijbenen 18 SPORT De Ahaatjes komt eraan Basketballers Scheldesport slaan in derde periode toe Jansen terug op oude nest Zitskiër Van der Klooster stopt Een recordaantal van 76 teams deed mee aan de twaalfde editie van de GanzeRegatta. Naast de Zeeuwse roeiverenigingen Honte (Middelburg), RowDow (Terneu- zen) en Scaldis (Goes) kwamen de deelnemers bijvoorbeeld ook uit Gent, Zwolle, Deventer en Go- rinchem. De teams streden in drie heats over 4,3 kilometer of 2 kilometer om de medailles. De langste af stand begon in de binnenhaven van Goes, waar de publieke be langstelling best groot was, en fi nishte bij het Goese Sas, onder weg de thuisbasis van het organi serende RV Scaldis passerend. De snelste baan werd geroeid door de heren-vier-zonder-stuur- man van The Oar uit Antwerpen. Dit kwartet zette een tijd neer van 15 minuten en 37,67 seconden. Daarmee verpulverde het Bel gische team het baanrecord dat sinds 2014 op naam stond van een combiploeg RowDow/ Maastricht se met 18.11,73. Het was één van de vijf baanre cords die zaterdag werden geva ren. De Roosendaalse tekende voor een nieuwe toptijd bij de vrouwen-acht, de vrouwen-vier van Scaldis/Hertog verbeterde zichzelf met twee tellen ten op zichte van vorig jaar en ook de Gorcumse en Dudok kwamen in de boeken. Honte uit Middelburg tekende bij de heren-vier-zonder voor de enige volledig Zeeuwse overwinning. Honte uit Middelburg tekende bij de heren-vier-zonder voor de enige volledig Zeeuwse overwin ning, terwijl Scaldis in een combi- natieploeg met De Zwolsche, WR uit Gent en RV Hertog uit Den Bosch drie gedeeltelijk Zeeuwse zeges kon bijschrijven. SAS VAN GENT. Het dubbelweek- einde heeft de driebanders van Ri pa Recycling/Pearle in de eerste di visie geen windeieren gelegd. Met overwinningen op Eekhoorn 2 en BV Sprundel 1 en dankzij verlies van koploper Brugmans is het ver schil gereduceerd tot één punt. De koploper heeft nog wel twee duels tegoed. Zaterdag was Francis Forton de grote man voor Ripa door een knappe overwinning op Eddy Wil- lems met een moyenne van 1.607. Kay de Zwart en Jens van Dam speelden eveneens sterk en won nen ook met 1.071 en 1.081 gemid deld. Alleen de van een sabbatical teruggekeerde Peter Willems ver loor. De thuisploeg werd met 2-6 terzijde geschoven. Dat werd een dag later nog eens dunnetjes overgedaan toen het in eigen huis 7-1 werd tegen BV Sprundel 1. Dit keer was Jens van Dam een kleine dissonant bin nen de ploeg. Immers, hij speelde niet alleen gelijk maar ook slecht en kwam niet verder dan 0.769. Zijn teamgenoten Ronnie Daniels en Kay de Zwart deden het met 1.363 heel wat beter en ook reserve Pascal Claus die goed was voor 1.025. Daniels tekende en passant voor een serie van elf caramboles. In de recreatieve volleybalcompe titie van Sas van Gent benutte De Ahaatjes het inhaalduel met De Jantjes om op drie punten van koploper Savok/Outokumpu te komen. De Ahaatjes, dat nóg een wedstrijd tegoed heeft, kwam geen moment in de pro blemen: 3-0. Garage Bode ver loor de eerste set van Dranken handel 't SAS, maar stelde orde op zaken: 2-1. Hekkensluiter Puur en Strak verdubbelde door een reglementaire zege het pun- tenaantal. Bottles Next Door kreeg geen team op de been. Nick de Rijke wint eerste trainingsrit Wielrenner Nick de Rijke uit Hulst won zaterdag de eerste trai ningsrit van TMZ in Den Inkel bij Kruiningen. In totaal waren er 74 renners komen opdagen. Bij de amateurs besliste een kop groep van vijf de wedstrijd. De Rijke verraste zijn vluchtmak- kers Maarten Burm, Willem-Jan Koeman, Mick van Dijke en de Belg Jens Verhooghe. Nationale titel voor Jasmien de Koeyer Dressuuramazone Jasmien de Koeyer behaalde op het NK een derde plaats. De jeugdinternatio- nal uit Sint Jansteen stuurde de merrie Esperanza met de score van 71,288 procent naar het brons in de klasse Z2. De Middel burgse Chantal Overbeek greep met de ruin Amalia's Huub net naast de medailles. Met 67,44 procent werd ze vierde. Novitas strandt in zicht van de haven De handbalsters van Novitas ver loren gisteren een ongelukkige wedstrijd met 10-12 van Orion uit Rucphen. Het leek in Hulst de goede kant op te gaan voor de thuisclub. Een 6-5-achterstand werd omgezet in een 8-6-voor- sprong. Even later viel Patricia Bel uit na een botsing, waardoor Novitas aanvallend moest inleve ren en Orion alsnog won. De basketballers van Schelde sport wonnen in Kapelle met 72-64 de Zeeuwse derby tegen Smokkelhoek. Door de winst hebben de Terneuzenaren aan sluiting met de middenmoot in de tweede klasse zuid. Schelde sport sloeg in de derde periode toe. Halverwege stond het nog 35-32 in het voordeel van de Be velanders, omdat de tweede bal (te) vaak voor Smokkelhoek was. Het spelbeeld veranderde na rust. Scheldesport pakte meer re bounds en scoorde via Alexan der van Glansbeek en Maurits van Aalst veel onder het bord. De Zeeuws-Vlamingen schroef den ook het tempo op. Dat resul teerde in een voorsprong van acht punten (47-55) aan het eind van de derde periode. In de laat ste periode bleef de marge ge handhaafd. Bij Scheldesport wa ren Van Glansbeek (22 punten) en Van Aalst (20) de topscorers. Zitskiër Kees-Jan van der Kloos ter (38) heeft een punt gezet ach ter zijn omvangrijke carrière. De Vlissinger maakte vrijdag in het Amerikaanse Aspen z'n laat ste afdaling bij een wereldbeker. De laatste twee seizoenen van Van der Klooster waren niet erg goed meer. Hij slaagde er, mede door blessures en een gebrekki ge samenwerking met de Neder landse Ski Vereniging, niet meer in aansluiting te houden bij de wereldtop. Deze winter had hij nog geen enkele wedstrijd tot een goed einde gebracht. De Walchenaar kan echter terug kijken op een succesvolle car rière. Hij nam tweemaal deel aan de Paralympische Winter spelen (in 2010 in Vancouver en in 2014 in Sotsji), won één WK-medaille (brons op de afda ling in 2011) en haalde bij tal van World Cups en Europa Cups het podium. De meeste furore maak te hij bij de Winter X-Games, de Olympische Spelen voor extre me sporten. Op het onderdeel monoskiër-X greep hij één keer het goud en tweemaal het brons. Van der Klooster geeft vanuit Tienhoven, waar hij al geruime tijd woont, lessen rolstoelvaar digheid op scholen en bij sport clubs. Op dat werk gaat hij zich vanaf nu volledig richten. Mannen. Hoofdklasse. HV Delta Sport-DWS 23-31: Delta Sport kon de eerste helft prima bijblij ven tegen DWS, de nummer drie van de ranglijst: 12-14. „Zij speel den met hun ervaring net wat slimmer, maar ik ben ontzettend trots dat we de hele wedstrijd goed zijn blijven handballen", al dus coach Jan Groenendijk. De eindstand was volgens Groenendijk wat geflatteerd, om dat de koek bij zijn ploeg in slot minuten op was. „Ik heb geno ten, vooral van die 'gouwe ouwe' Jacco de Loof, die stond uitste kend te keepen." EMM/Olympus speelde een uit stekende eerste helft bij koploper Handbal Someren. De bezoekers stonden halverwege met 12-8 voor. Net als in de thuiswed strijd, die met twee punten ver schil werd gewonnen, hing een Zeeuwse stunt in de lucht. „Maar in de tweede helft scoor den wij pas na twaalf minuten onze eerste goal", aldus coach Ron de Waal. „Toen stonden we al 13-12 achter." Toch was De Waal trots dat zijn jonge team op nieuw liet zien in de top van de eerste klasse thuis te horen. „Al leen de teleurstelling overheerst, omdat er meer te halen viel." Scores EMM/Olympus: Marieke Rie- mens 7, Demi van Strydonck 3, Lisan- ne Heijens 3, Martje Huijben 2, Su- zanna Coppoolse 1. Hans Nieuwdorp (rechts) is namens Scaldis op weg naar een tijd van 19.34,56. Daarmee werd de Zeeuwse skiffeur zesde, foto Johan van der Heijden door Rudy Boogert GOES Door de nachtvorst waren delen van het kanaal van Goes za terdagochtend nog bevroren kort voor de start van de GanzeRegatta. Met de hulp van de reddingsbriga de die als 'ijsbreker' fungeerde, kon de wedstrijd toch op tijd en naar ie ders tevredenheid worden begon nen en afgewerkt. door joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT KRUININGEN ERMELO HULST TERNEUZEN GOES. Sjoerd Jansen (met petje) uit Oostdijk kwam zaterdag in Goes in actie op de landelijke competitiedag elektrisch rolstoelhockey (E-hock- ey). De Zeeuwse sporter kwam voorheen uit voor de organiserende Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB), maar speelt inmiddels op het hoogste niveau van Nederland bij Pont E1 uit Rotterdam. Hetzelfde geldt voor Bob Götz (links op de foto), foto Johan van der Heijden VLISSINGEN door Menno Kole VLISSINGEN. De handballers van Delta Sport leden dit weekend hun derde nederlaag op rij:. DWS was in Zierikzee met 31-23 te sterk. De vrouwen van EMM/Olympus trokken tegen kop loper Someren met 17-16 nipt aan het kortste eind. Scores Delta Sport: Koen de Bruijn 8, Brendan Meulmeester 5, Tim Vleeshouwer 4, Thijs van Splunder 3, Aron Groenendijk 2, Sebastian Hoft- ijzer 1 Vrouwen. Eerste klasse. Handbal Someren-EMM/Olympus 17-16:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47