Graauw verrast met zege op Nieuw Borgvliet Koploper is na 3-0-zege weer stap dichter bij kampioenschap in vierde klasse SPORT 15 Koewacht boekt belangrijke zege in duel met IJzendijke. VLISSINGEN. In de vierde klasse A zette koploper Philippine een be langrijke stap richting een even tueel kampioenschap. Clinge, de nummer drie van de ranglijst, werd met 3-0 verslagen. Koewacht boekte in de strijd om lijfsbehoud een belangrijke zege op de num mer vier in de rangschikking, IJ- zendijke. Ook dat duel eindigde in 3-0. Steen leek na een kwartier op rozen te zitten met een 3-0-voor- sprong, maar het zag tegenstander Breskens nog gevaarlijk dichtbij komen: 3-2. Door dit resultaat klom de ploeg uit Sint Jansteen naar plaats vijf, terwijl Breskens tiende bleef. De overige vier duels in de vierde klasse werden giste ren afgelast. Philippine-Clinge 3-0: Voor rust was Philippine de betere ploeg, maar zowel Ruben van der Meu- len als Robin Lammertijn ver zuimde dit mede dankzij de Clin- ge-doelman op het scorebord tot uitdrukking te brengen. Het eer ste kwartier na rust was voor de bezoekers. Robin Heije kreeg een goede mogelijkheid om de score te openen, maar zijn lob eindigde net óver het doel. De thuisploeg nam daarna het heft weer in han den, wat zich al snel vertaalde in de 1-0 van Mustafa Yilmaz, na goed doorgaan van Roland van de Wege. Jordy van Bremen verdub belde de marge een kwartier voor tijd (2-0), waarna hij vanaf de bank toezag hoe zijn vervanger, Randy Lauret, koud in het veld de eindstand op 3-0 bepaalde. Koewacht-IJzendijke 3-0: De thuis ploeg begon sterk, wat al direct en- Philippine boekt tegen Clinge de zestiende zege van het seizoen. De formatie scoorde ook al 72 keer. kele mogelijkheden opleverde. Na een door de doelman gekeerde vrije trap en een bal tegen de lat, was het na tien minuten alsnog raak door Ruud Martens: 1-0. Kort voor rust zorgde doelman Jelle Bonte ervoor dat zijn ploeg ook met deze voorsprong aan de thee kon beginnen. Na tien minuten in de tweede helft verlengde Quin- ten van Hoecke de bal uit een vrije trap van Zoey Schelfhout, wat de 2-0 opleverde. Het geloof op een goede afloop ebde lang zaam weg bij de bezoekers. Kort voor het einde bepaalde Wout Ro zijn uit een vrije trap van Leroy van Waesberghe de eindstand op 3-0. Een belangrijke zege voor Koe wacht, dat Bart Dieleman de ge vaarlijke Lodewijk van Keeken goed in toom zag houden. Steen-Breskens 3-2: Een prima start voor de thuisploeg die na ruim tien minuten al met 3-0 aan de leiding ging. Vrijwel vanaf de aftrap werd Arno Thuij gevloerd en benutte Kenneth Triest vervol gens de toegekende strafschop: 1-0. Kort daarna kopte Triest ook zijn tweede treffer binnen, waar na Damian Dam, met Kenneth Triest ditmaal als aangever, al in een vroeg stadium de wedstrijd leek te beslissen. Een fel Breskens deed na twin tig minuten iets terug via Jan van de Broecke: 3-1. In de slotfase van de tweede helft was er eerst een afgekeurd doelpunt van Kenny Verhagen. Kort daarna kwamen de bezoekers terug tot 3-2 via Sou- fian Dooms, maar hierbij bleef het. De West-Zeeuws-Vlamingen ble ven door dat resultaat weliswaar eerste, maar zagen Lepelstraatse Boys (dat Terhole met 3-1 ver sloeg) opnieuw dichterbij komen. Graauw verraste met een 1-2-zege in de uitwedstrijd tegen Nieuw Borgvliet, dat door dat resultaat verder achterop geraakte. Groede-Achtmaal 1-1 (0-0): Groede speelde heel aardig maar trof in Achtmaal een tegenstander die mi nimaal gelijkwaardig was. De kan sen over en weer waren op de vin gers van één hand te tellen. Voor rust schoot Jacky Mertens voor de bezoekers voorlangs, maar had aan de andere kant ook Ilyaz Ya- vuz de score kunnen openen. Hal verwege de tweede helft bezorgde Bart van den Hemel de thuisclub alsnog een voorsprong, maar tien minuten na die openingstreffer schoot ook Mertens raak. In de slotfase zette Achtmaal nog even aan, maar tot de winnende goal leidde dat niet: 1-1. Lepelstraatse Boys-Terhole 3-1 (2-0): Lepelstraatse Boys was zoals verwacht de bovenliggende partij. Halverwege de wedstrijd leidde de thuisclub ook verdiend met 2-0 door twee doelpunten van Ke vin de Jong. Toen het na de hervat ting ook nog eens 3-0 werd door Dennis Stolz nam Lepelstraatse Boys steeds meer gas terug. In de slotfase was het Sebastiaan de Rijcke die daarvan profiteerde en de eindstand op 3-r bepaalde. Nieuw Borgvliet-Graauw 1-2 (0-2): Graauw verraste Nieuw Borgvliet voor de rust met twee doelpunten in het eerste kwartier. Eerst schoot Tim Roodhuizen uit een vrije trap raak en daarna was het Martijn Derweduwe die voor 0-2 zorgde. De thuisclub kwam daar na weliswaar beter in de wed strijd, maar miste de scherpte om Graauw onder druk te zetten. Kort na rust kon Kees van de Vel de nog wel de 1-2 voor zijn reke ning nemen, maar daarna dwong de thuisclub bijna niets meer af. Vivoo-Sluis 0-3 (0-3): Sluis ging in de uitwedstrijd tegen Vivoo voort varend van start en nam binnen nog geen kwartier spelen een ver diende o-2-voorsprong. Eerst was het Veron Schram die scoorde en daarna schoot Byron Bentley raak. Toen Bentley na een half uur spe len ook voor 0-3 zorgde was de wedstrijd gespeeld. In het restant van de wedstrijd kwam Sluis geen moment meer in de problemen. SDO'63-Vogelwaarde 0-3 (0-3): Vo gelwaarde had tegen het incomple te SDO'63 in de eerste helft al de overhand en besliste het duel in het laatste kwartier voor rust. Na dat Werter de Haaij voor 0-1 had gezorgd, schoten in de 42e en 43e minuut ook Kevin van de Brande en Dion Murre raak. Na de hervat ting schakelden de bezoekers een tandje terug, maar voor SDO'63 werd alleen Timo Dhondt een keer gevaarlijk. Rimboe-Hulsterloo 4-4 (2-2): Rim boe nam vlot een 2-0-voorsprong, maar in de slotminuten van de eerste helft waren het Mike van Hoof en Sietse Goossen die de stand weer in evenwicht brach ten. Onmiddellijk na de hervat ting scoorde Rimboe nog eens en lange tijd leek 3-2 de eindstand te zullen worden. Kort voor tijd schoot Björn Frankaert eerst van afstand raak, waarna Sietse Goos sen de stand op 3-4 bracht. In bles suretijd kwam de thuisclub toch nog langzij: 4-4. MAANDAG 7 MAART 2016 Tiago Alves de Barros (rechts) zet een aanval op in het duel met Clinge. Koploper Philippine won met 3-0. foto Ronald den Dekker door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. In de strijd om de eer ste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal moest Groede gisteren genoegen nemen met een gelijkspel. De thuiswedstrijd tegen Achtmaal, de nummer drie van de ranglijst, eindigde in 1-1. Philippine kan de titel al ruiken door jos van Belzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44