.697157 Gretige Wilson stelt Tant niet teleur Rijckaert houdt FC Axel in de race maar belangrijke overwinning voor HW24 prachtig de gelijkmaker binnen SPORT 13 HOEK. Met een veelzeg gende glimlach nam Fa bian Wilson na het duel met FC Rijnvogels (x-t) de complimenten in ontvangst. De rechts back kende een sterke rentree in het eerste elf tal van Hoek, tien maan den nadat hij een zware knieblessure had opge lopen. „Ik ben echt heel blij dat ik weer mocht spelen", zei de 25-jarige Terneuzenaar. Wilson kreeg meteen een basisplaats van Jan nes Tant en beschaam de dat vertrouwen niet. Zijn eerste sprintduel verloor hij weliswaar en ook zijn eerste pass leverde balverlies op, maar daarna liet Wilson zien een meerwaarde te zijn voor Hoek. „Ik moest er even in ko men, wennen aan het tempo van de wed strijd", zei Wilson later. „Ik hoopte meteen na de winterstop weer mee te kunnen doen, maar het duurde iets langer. In het tweede heb ik ritme opgedaan en steeds iets langer ge speeld. Ik wilde heel graag maar had niet het gevoel dat de trainer me met het eerste mee ging nemen. Dat was nu gelukkig wel het ge val. Ik heb zulke wed strijden nodig om nog fitter te worden." De drive van de gretige Wilson kan Hoek een nieuwe impuls geven, had ook Jannes Tant ge zien. „Fabian heeft de juiste instelling en is be langrijk in de coaching. Ik vind hem ook een lei der in de kleedkamer. Ik moest alleen het idea le moment vinden om hem weer te brengen. Hij deed het vandaag goed en heeft me niet teleurgesteld. Fabian moet weer in zijn ritme komen. Hij gaat dus nog beter worden dan we vandaag hebben ge zien." FC Axel-Hellevoetsluis 2-1: Na der tien minuten kopte Bart Rijckaert bij de tweede paal de 1-0 binnen en daarna verzuimde FC Axel om verder uit te lopen. Na rust viel de 1-1. De gasten kregen een penalty (hands Angelo Plasschaert) en Vin cent Mast maakte geen fout. FC Axel ging vervolgens op jacht naar de zege. Ivo Verstraeten zag in de 85e minuut een bal op de lat be landden maar even later bezorgde Rijckaert zijn ploeg de winst: 2-1. FC Dauwendaele-Oostkapelle 6-0: Luke Eversdijk zette Dauwendaele voor rust op 1-0. Oostkapelle lever de nauwelijks strijd en werd na rust op een ruime nederlaag ge trakteerd. Peter van Gorsel slalom de in de 51e minuut langs een aan tal spelers naar de 2-0. Na een mooie aanval zorgde Stefan Joosse voor de 3-0. Via Mahboeb Rahimi, Levi Tamboer en Van Gorsel, op aangeven van Zico Tomasoa, werd het daarna 6-0. MZC'11-De Meeuwen 5-2: „De Meeuwen was voor rust heel fel en gedreven. Wij niet", keek Alexander van Keulen terug op de eerste helft, waarin De Meeuwen door goals van Jordan Francke en Maas Boogaard op 0-2 kwam. De MZC-trainer pepte zijn mannen in de rust op. Ramon Janson scoor de - na vier duels zonder treffers - in de 49e minuut met een snel genomen vrije trap de 1-2. Uit een vrije trap maakte hij ook de 2-2. De licht geblesseerde Ingmar Quist, die na rust inviel omdat de nood aan de man was, schoot MZC'11 naar de 3-2. Door goals van wederom Janson en Quist liep de score nog hoog op. Klundert-Zaamslag 4-3: Poger Muk- oko schoot Klundert uit een penal ty naar de 1-0. Door een treffer van Wesley Dieleman in de 37e minuut stond bij 1-1 bij rust. Uit een vrije trap van Jarno Waebeke liep Peter Doens in de 50e minuut de 1-2 binnen, maar daarna ging het mis voor Zaamslag. Door goals van Ahmed Ismail (2x) en Thoma Sivananthan liep Klundert uit naar 4-2. In de 82e minuut zorgde Wesley Dieleman toch nog voor een spannende slotfase. Zeker om dat Klundert-speler Jeroen Veger 'Wij gingen achterin de mist in. Len Eversdijk schoot op goal en Luuk van Cilst dook ook nog eens over de bal heen' in de 86e minuut nog direct rood kreeg. Het bleef echter bij 4-3. Nieuwdorp-WC'68 4-2: Noël van Kaam opende de score en daarna hield Ruud la Grand WC'68 van de 0-2 af. In de 38e minuut teken de Kevin Joosse voor de 1-1. Nieuwdorp kwam goed uit de kleedkamer en binnen een kwar tier stond het door goals van Roy de Smit, Van de Klooster en Mar- tijn de Goffau (strafschop na een fout op Joosse) 4-1. Roy de Smit werd daarna met een zware knie blessure afgevoerd. Jess Ernest kop te WC'68 nog naar de 4-2. SSV'65-Terneuzense Boys 0-1: Na mens SSV'65 kreeg Bas Biester- bosch een grote kans. Na 25 minu ten viel Richard Schouten uit met een kuitblessure. SSV-trainer Mar co Groeneveld baalde enorm van de tegengoal in de 55e minuut: „Wij gingen achterin de mist in. Luuk van Gilst speelde de bal op Dennis Dorssers en die schoof de bal in de voeten bij Len Eversdijk. Hij schoot op goal en vervolgens dook Van Gilst ook nog eens over de bal heen." Vlak voor tijd pakte SSV'65 nog bijna een punt, maar de inzet van Michel de Groote ver dween recht in de handen van doelman Dennis Rijnberg. ken. Vooral over de omschakeling was ik ontevreden en in de eerste helft heb ik ons maar één keer op zien bouwen. Na de rust begon nen we wel goed." Dat het verschil tussen HW'24 en Longa - dat de dertiende plaats bezet - liefst elf punten bedroeg was voor de pauze inderdaad niet zichtbaar. Vooral de jonge HW-doelman Jens Verstraeten (19) oogde in de beginfase onze ker, al herstelde hij zich nadien. In de vijfde minuut liet hij een voor zet los die maar ternauwernood kon worden verwerkt door de Hulster defensie. Na zo'n tien minuten spelen stak de thuisploeg, dat door het overlijden van oer-HW'er Reggie Blommaert met rouwbanden speelde, voor het eerst zijn neus aan het venster. Sander van Re- mortele was gevaarlijk met een kopbal en Frank van Kouteren zag zijn afstandsschot net naast wor den getikt. Van Kouteren vond dat 'Vooral over de omschakeling was ik ontevreden en in de eerste helft heb ik ons maar één keer op zien bouwen' zijn team een dramatische eerste helft speelde. „We beslissen het duel puur op werklust. Er staan wel elf man in het veld die voor el kaar werken." Na rust pakte HW'24 meteen vanaf de aftrap het initiatief en dat resulteerde in tweede goede mogelijkheden. Na ruim een uur spelen kreeg het de beloning na dat Van Kouteren een vloeiende aanval over rechts binnenschoot (1-0). De kans dat Van Kouteren volgend seizoen nog in het blauw-geel speelt is trouwens ni hil. De middenvelder lijkt over te stappen naar zijn oude liefde Ter- neuzense Boys, al heeft hij nog geen gesprek gehad met trainer Diederik Hiensch. „De laatste ja ren heb ik veel problemen gekend met m'n knie. Hoewel ik later de ze maand pas 27 wordt verwacht ik niet dat ik nog jaren kan blijven voetballen. Als ik terugkeer bij Ter- neuzense Boys wil ik nog wel van waarde kunnen zijn." Na de 1-0 verzuimden de Hul stenaren het duel direct in het slot te gooien. Dat gebeurde pas in de blessuretijd, nadat Sander van Re- mortele de bal van Van Kouteren op een presenteerblaadje had ge kregen. Eén op één met doelman Manello Donders bleef Van Re- mortele uiterst koel. HW'24 KARAKTERISTIEK klom naar de tiende plaats, maar heeft wel een wedstrijd meer ge speeld dan de concurrentie. Ze gers is hoopvol over lijfsbehoud in de tweede klasse. „De mindere teams krijgen we allemaal nog thuis. Dat zie ik als een voordeel, al zijn we er nog lang niet", aldus Zegers. MAANDAG 7 MAART 2016 dankzij beauty door Barry van der Hooft door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Bij rust keek MZC'11 zaterdag in het duel met De Meeu wen tegen een 0-2-achterstand aan. In de tweede helft stelde de koploper in de tweede klasse ech ter orde op zaken en won uiteinde lijk afgetekend van De Meeuwen: 5-2. FC Dauwendaele haalde flink uit tegen Oostkapelle (6-0) en FC Axel zette door twee goals van Bart Rijckaert Hellevoetsluis met 2-1 opzij. 50 MZC'11 scoorde in de tweede helft tegen De Meeuwen liefst vijf keer. De ploeg uit Zierikzee bracht het seizoenstotaal daarmee na achttien duels op vijftig doelpunten. Marco Croeneveld, trainer SSV'65 Ralph Zegers, trainer HVV'24 HW'24-Longa 2-0 (0-0). 66. Frank van Kouteren 1-0, 90+2. Sander van Remortele 2-0. Scheidsrech ter: R. Souwen (Esbeek). Gele kaart: Tim de Feijter, Sander van Remortele (beiden HW'24), Ser gio de Ruiter en Rick de Kok (bei den Longa). Toeschouwers: 150. HW'24: Jens Verstraeten; Matts de Rijcke, Job Inghels, Niels Breij- aert, Sam de Theije; Dennis Buijs, Tim de Feijter, Marnix van Sons- beek (78. Jeroen Maas), Frank van Kouteren, Joost Boogaert (86. Ar- mand Wauters); Sander van Re mortele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42