Leicester-coach Ranieri: 'Onze klus is geklaard' Dortmund kan gat Van matchfixing beschuldigde voetballer doet verhaal aan nieuwe D D 6 SPORT Ibrahim Kargbo was zaterdag bij Welling United 'man of the match1, maar is in Nederland vooral bekend als 'man of the matchfixing'. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Even voorbij het wed kantoor van Ladbro- kes in Welling ligt Park View Road, het krakkemikkige on derkomen van de plaatselijke voetbalclub Welling United. De club met een gevleu geld paard in het embleem is sinds twee weken de nieuwe werkgever van Ibrahim Kargbo, die er een contract tot het einde van het seizoen tekende. De voetballer uit Sierra Leone kwam er drie weken geleden op proef en had maar één training nodig om de nieuwe manager Dean Frost van zijn kwaliteiten te overtuigen. „Natuurlijk heb ik de club meteen geïnformeerd over de beschuldigingen door de KNVB van matchfixing", verklaar de Kargbo zaterdag. „Ik kon er uit gebreid mijn verhaal doen. Ze ge loven mij." Gelegenheid om te verifiëren of Welling United - dat uitkomt op het vijfde niveau van Enge land - hem gelooft of alleen maar graag wil geloven, is er niet. Pers chef Matthew Panting laat al in de week voor de wedstrijd tegen Cheltenham blijken bezoek uit Nederland niet erg op prijs te stel len. „Er zijn geen faciliteiten", zegt de man, die vanaf zijn plaats op de tribune in het mager bezet te stadion negentig minuten lang luidkeels afgeeft op alles wat met arbitrage te maken heeft. „Het is ook niet mogelijk met de mana ger of voorzitter te spreken." Voor en na de wedstrijd doemt Panting, die een behoorlijk ge streste indruk maakt, overal op om gesprekken te blokkeren. Het is ongelooflijk, maar in een land waar sportiviteit hoog in het vaandel staat en match- fixers levenslang verbannen wor den van de velden, is de achter grond van Kargbo niet bij een breed publiek bekend. Welling United probeert dat 'geheim' zo veel mogelijk te koesteren. Dat de KNVB de zaak vorige week aan hangig maakte bij de Engelse voetbalbond, is een lelijke streep door de rekening. Ophef over Kargbo, inmiddels al drie wed strijden op rij de beste man, kan de club niet gebruiken. Niets te vrezen Welling United hoopt met Karg bo in de gelederen genoeg pun ten te pakken om degradatie te ontlopen. Aan zijn aanwezigheid moet zo min mogelijk ruchtbaar heid worden gegeven. Zonder de interventie van de KNVB zou dat waarschijnlijk gelukt zijn. Want Kargbo, in Nederland geregeld voorpaginanieuws, is geen issue in Engeland. De grote kranten richten zich op de Premier Lea gue en het Championship. Van de lokale krant heeft Wel ling United niets te vrezen. Club- 'Ik hoor bij een grotere club te spelen en niet hier voor een handvol toeschouwers' watcher Hugo Valey besteedde nog geen letter aandacht aan de praktijken waarvan Kargbo door de KNVB beschuldigd wordt. „Ik heb het wel gelezen, maar ik vond het interessanter om over zijn voetbalachtergrond te schrij ven. Het is toch opmerkelijk dat een voormalig international van Sierra Leone bij Welling op duikt?", zegt Valey. Dat het een met het ander verband houdt is voor Valey niet relevant. „De FA heeft zijn overgang toch goedge keurd?" Wegsturen Supporter Paul Reid reageert ver rast als hij hoort dat de KNVB zegt bewijzen te hebben dat Karg bo zich liet betalen om wedstrij den te beïnvloeden. Ik wist het niet. Ik denk dat het bij een groot aantal supporters niet bekend is. Maar als het klopt, dan moet de club hem meteen wegsturen. An ders ga je toch ook met andere ogen naar Welling United kijken. Je moet toch ervan kunnen uit gaan dat alles wat zich op het veld afspeelt echt is." LONDEN. Met een zucht bekende analyticus Ian Wright kleur. De voormalig spits van Arsenal gooi de zijn rationele bespiegelingen over de ontknoping van de Pre mier League met een wijds ge baar in de prullenbak. Totten- ham Hotspur mocht goed bezig, zijn oude club nog altijd een kansje maken op de titel en Man chester City niet worden afge schreven, maar zijn hart klopte sneller voor Leicester City. „Dit is een ongelooflijke buiten kans voor die spelers", oordeel de Wright, die zichzelf probeer de te verplaatsen in de schoenen van Leicester City. Het uitzicht op het realiseren van de grootste stunt in decennia moet hen wel vleugels geven. Pijntjes, zenu wen en twijfels verdwijnen hier door als vanzelf. Dit voordeel, zo redeneerde hij, kan hen in de laatste negen speelronden het be slissende zetje geven. Claudio Ranieri beaamde dit na afloop van de zege op Watford (ï-o). „Onze klus is geklaard", zei de Italiaanse manager. „Nerveus zijn we niet. De rest heeft bak ken met geld uitgegeven om kampioen te worden, wij hoe ven slechts te genieten van wat nu al een fantastisch seizoen is." Tottenham Hotspur, dat volgt op vijf punten, doet net als Leices- ter City weinig verkeerd. Geluk en pech wisselen elkaar af. Afge lopen week verloor het elftal van Mauricio Pochettino zomaar van West Ham United (ï-o). De bal wilde er niet in. Zaterdag in de Londense derby tegen Ar senal (2-2) zat het juist weer mee. Het team van Arsène Wen- ger staat nu op acht punten van koploper Leicester. Dortmund heeft als enige team de koploper nog in het vizier (vijf punten). „En dat had nie mand voor het seizoen eigenlijk verwacht", zegt voormalig Bun- desliga-spits Erik Meijer, die ook een veelgevraagd voetbalanalyti cus is voor de Duitse tv. „Vorig jaar draaiden ze een dramatische eerste seizoenshelft die nog maar net goedgemaakt kon wor den in de tweede. Dit seizoen heeft Tuchel er een frisse wind door laten waaien. Hij laat Mkhi- taryan beter spelen en de vlie gensvlugge Aubameyang komt ook helemaal los onder hem. Dat is een fantastische prestatie." Doelmannen De topper was vooraf aangekon digd als de strijd tussen de top scorers Robert Lewandowski (23 doelpunten) en Pierre-Emerick Aubameyang (22 doelpunten), werd de wedstrijd van de doel mannen Manuel Neuer en Ro man Bürki. Laatstgenoemde red de zijn ploeg op miraculeuze wij ze door een snoeihard schot van Arturo Vidal tegen de lat te du wen. De Zwitser was ook belang rijk bij een inzet van Douglas Costa, terwijl Manuel Neuer een schot van Aubameyang pareerde. In het oog sprong ook Bayern- Jan Olde Riekerink foto Pro Shots Galatasaray beslist in de komende dagen of Jan Olde Riekerink inte rim-coach wordt van de Turkse topclub. Als de Nederlander wordt aangesteld, maakt hij het seizoen af bij de ploeg van Wesley Sneij- der, die recent trainer Mustafa De- nizli ontsloeg. Olde Riekerink (53) tekende half februari een contract bij Galatasaray als hoofd jeugdop leiding, maar heeft ook de papie ren om een eerste elftal te leiden Paul Verhaegh en Jeffrey Gouwe leeuw eisten bij FC Augsburg bei den een negatieve hoofdrol op te gen Bayer Leverkusen: 3-3. Bij rust leidde de thuisploeg nog met 3-0. Verhaegh maakte een eigen doel punt, de 3-2. In de slotfase sloeg Gouweleeuw een bal uit het doel. Hij kreeg rood en vanaf de stip kwamen de bezoekers langszij. Met Klaas-Jan Huntelaar in de ba sis versloeg Schalke 04 FC Köln met 1-3. Het was de oud-Ajacied die via een strafschop voor de 0-1 zorgde, zijn achtste treffer van dit seizoen in de Bundesliga. Manager Louis van Gaal heeft na vier overwinningen op rij weer een nederlaag moeten incasseren met Manchester United. Zijn ploeg, met Daley Blind in de basis en Memphis Depay als invaller, ging met tien man onderuit bij middenmoter West Bromwich Al bion: 1-0. Juan Mata kreeg in de eerste helft twee keer geel. Guus Hiddink kwam met Chelsea niet verder dan een 1-1 gelijkspel thuis tegen Stoke City. De bezoe kers, met Ibrahim Afellay en Erik Pieters in de basis, maakten kort voor tijd gelijk. Virgil van Dijk foto Getty Images Dankzij een doelpunt in de slot fase tegen Sunderland behoedde Virgil van Dijk van Southampton zijn trainer Ronald Koeman voor een nederlaag: 1-1. Naast Van Dijk stonden ook Jordy Clasie en Cuco Martina in de basis. Newcastle United, met Georginio Wijnaldum en Daryl Janmaat in de basis, liep tegen een 1 -3 neder laag aan tegen AFC Bournemouth. De ploeg staat op een degradatie plaats. Leroy Fer was nuttig voor Swan sea City. De middenvelder gaf de assist voor de enige treffer in het duel met Norwich City (1-0). Welling koestert het door Wilber Hack Ibrahim Kargbo Welling United door Geert Langendorff door Nik Kok DORTMUND. Het is bovenin de Bundesliga al tijden een saaie be doening. Rekordmeister Bayern München is al het hele seizoen on genaakbaar. Maar de Zuid-Duit sers zijn plots in mindere vorm en troffen zaterdag de nummer twee Borussia Dortmund. De ploeg van trainer Thomas Tuchel slaagde er niet in om Bayern aan het wanke len te brengen (0-0). BORUSSIA DORTMUND BAYERN MUNCHEN Ibrahim Kargbo arriveert op het complex van Welling United, foto's Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35