ZEELAND 17 De PZC online Vluchtelingen Bushalte IJzendijke Nucleair Centrum 'Onveiliger wordt het zeker niet, alleen het snoertje wordt wat langer* diend. De Oostsluis en zeker de Westsluis zijn ook belangrijk voor de beroepsvaart. „De West- sluis is de levensader voor de ha ven van Gent", geeft Jos Geluk aan, zonder overdrijving. De gro te zeeschepen kunnen immers al leen door die sluis. Vooraf is dan ook uitgebreid overleg gevoerd met de havenautoriteiten en be drijven in Gent en Terneuzen. Werkzaamheden die nu plaats vinden, kunnen niet zonder stremmingen. De nieuwe syste men moeten worden getest. De Westsluis zal daarvoor dit jaar vijftien dagen gestremd zijn, steeds op maandagen, omdat de zeevaart van en naar Gent er dan het minste last van heeft. De Oostsluis die vooral door binnen vaartschepen wordt gebruikt, zal van 17 oktober tot en met 13 no vember volledig gestremd zijn voor de scheepvaart. Alle schepen moeten dan door de West- en Middensluis. Tegen het einde van het jaar zullen alle werkzaamheden afge rond zijn. Voor ruim dertig mil joen euro is dan aan beide slui zen verspijkerd. Ze moeten er straks weer tientallen jaren zon der heel groot onderhoud tegen aan kunnen. De bediening zal dan niet meer ter plekke plaats vinden, maar vanuit de nautische verkeerscentrale aan de Wester- schelde. Ook de bruggen van Sas van Gent en Sluiskil worden in de toekomst hierop aangesloten. Rijkswaterstaat kan straks met minder bedienend personeel toe. De moderniseringsslag maakt het ook mogelijk scherper te plan nen, zodat schepen vlotter kun nen doorstromen. „In de lucht vaart is het de gewoonste zaak van de wereld dat het verkeer vol gens een strakke tijdsplanning wordt afgewikkeld", geeft Jos Ge luk aan. „Dat zal in de scheep vaart ook steeds meer ingang vin den. Het op afstand bedienen van meerdere sluizen vanuit enkele plekken in het land maakt dat mo gelijk." Onveiliger wordt het volgens Martin Oosse en Jos Geluk zeker niet. Op de sluizen wordt al veel met camera's gewerkt. Het aantal camera's neemt fors toe, wat het zicht eerder beter moet maken. Jos Geluk: „Alleen het snoertje wordt wat langer." Brieven Christelijke en homoseksuele vluchtelingen moeten voor hun veiligheid apart van andersden kende vluchtelingen (die hier ook voor hun 'veiligheid' naartoe zijn gekomen?) opgevangen wor den? En dat in de vrije, democratische en op christelijke grondslag geba seerde staat Nederland, waar men volgens de grondwet niet ge discrimineerd mag worden van wege o.a. religie en seksuele ge aardheid. De omgekeerde wereld en de waanzin ten top. Is in het heden daagse politieke circus burge meester Aboutaleb nog de enige normale Nederlander? De door enkele instanties gedane beloftes zijn duidelijk, volgens mij is het daarvoor niet nodig om de provinciale klachten-commis sie te raadplegen zoals door onze vervoers-gedeputeerde wordt voorgesteld. Dat is enkel 'n omtrekkende be weging. Wellicht zullen velen in IJzendijke zich nog het oud-vlaamse volksrijmpje herin neren wat hun legendarische Meester Cornelis hen leerde: 'Beloven en niet doen, is gelijk 'n mager hoen, dat wel kakelt op de stok, maar geen ei legt in het hok.' Blijkbaar heeft deze wijsheid de Middelburgse abdij nooit be reikt!!! Het 'nieuwe' Nucleair Centrum te Goes in het ADRZ betreft de overplaatsing van de afdeling Nu cleaire Geneeskunde uit het Vlis- singse Ziekenhuis. In de jaren 1970 is het van start gegaan als Isotopen Laborato rium door de toenmalige Kli nisch Chemicus Elias en mijzelf, voortgezet door Ir. Delhez en in ternist Jonkers met als hoofd de heer Van den Doel, die het met zijn team uitbouwde tot de afde ling Nucleaire Geneeskunde, nu onder leiding van de Jo Verhae- gen. Een duidelijke aanwinst voor Zee land destijds. Dit evenals de in de zelfde periode gestarte afdeling Nierdialyse in Goes. Ik heb altijd begrepen, dat de ves tiging van van het Zeeuws Insti tuut voor Radiotherapie verband hield met aanwezigheid van de af deling Nucleaire Geneeskunde, En nu beide instituten weg uit Vlissingen: teleurstellend! Uw reactie 1 Twitter Carel Bruring @CarelBruring Het is weer een goed auto-in-de- sloot-jaar Online top-5 Uw reactie 2 MAANDAG 7 MAART 2016 bediening op afstand Jos Geluk, Rijkswaterstaat Brieven van maximaal 150 woor den richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl J.H. Lugtigheid Violenstraat 38, Goes Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg. P.H. Postma, internist Veldzigt 74, Oostkapelle De Partij voor Zeeland (PvZ) wil dat ook de kerncentrale Borsse- le bewaakt wordt. Daar kwa men veel reacties op, waaron der die van Lia Leeuwenburgh. Zij vindt extra bewaking niet overbodig. Jos: „Probeer de be veiliging eens uit... Klim over het hek en ik weet zeker dat je gepakt wordt door een hond! En die zijn niet zo vriendelijk, ha- ha!" Peter vindt het zonde van het geld. DB: „Ik mag toch wel aannemen dat ondertussen der gelijke kwetsbare plaatsen extra worden bewaakt, ook al is het dan misschien onopvallend." DustRock is daar nog niet zo ze ker van: „Nooit zomaar iets aan nemen." Twee auto's zijn zondag in de sloot beland. De ene is naast de A58 in het riet ter hoogte van Goes terecht gekomen, de an dere naast een polderweg bij Dreischor. Carel Bruring vindt het erg opvallend. 1. Vlissinger overlijdt na botsing met flatgebouw in Limburg 2. Meisje (14) uit Middelburg weer terecht 3. TOP Arnemuiden kampioen in hoofdklasse A (video) 4. Man aangehouden na kop stoot bij voetbalveld in Wemel- dinge 5. Delta-topman vertrekt met regeling van 8 ton Delta-topman Arnoud Kamer beek vertrekt met anderhalf jaarsalaris, ter waarde van 8 ton. Daar vinden de PZC-lezers wel wat van. Wullem: Met een bru to maandsalaris van ca. 2650 (netto ca. 1800) moet je voor zo'n 'incompetetie'-bonus /-beloning 'slechts' vijfentwin tig (25!) jaren lang werken... Is dit democratisch en rechtvaar dig Zeeland/ Nederland? Dit is toch niet te filmen en niet te to lereren. En dit wordt in feite ook nog eens gefaciliteerd door onze eigen volksvertegenwoor digers in gemeenteraden/B&W en prov. staten/GS. Niet elk van hen mag het dan hiermee eens zijn, maar het zal toch door gaan." Barry vindt: „Dat geld hadden ze beter in een stabiele internet verbinding van Zeelandnet kun nen steken." Kijk op www.pzc.nl of G GPpzcredactie Cl facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17