Gevarieerde zorg midden op Platte van Walcheren Valerie Lievens treedt in voetsporen van vader 14 WALCHEREN Ze ging als 21-jarige aan de slag in het theater en leerde het vak in de praktijk. Nu leidt ze het Scheldetheater. Papieren knikkerbaan Burgemeester Rob van der Zwaag opende de zorgvoorziening offici eel en collega's, familieleden, be kenden en nieuwsgierigen grepen de kans om rond te kijken. En om en passant een groente- en fruit- smoothie ('raad de ingrediënten) te proeven, de verhouding tussen vet en spiermassa te laten meten of een pretecho te laten maken, terwijl kinderen in de praktijk ruimte van de kinderfysiothera- peute een prachtige speelkamer za gen. Zorgstroom wilde eigenlijk van het voormalige consultatiebureau annex kruisgebouw af, maar de drie huurders die al bij Zorg stroom waren ingetrokken, wis ten directeur Léon Phernambucq te overtuigen dat ze meer huur ders uit de zorg konden aantrek ken. Verloskundigen Kimberley Berendsen en Hendrikje de Backer en oefentherapeut Mensen dieck Eline Cijsouw kregen gelijk. Het gebouw is nu ook de thuis basis voor een pedicure, een diëtis te, een compressiespecialist die steunkousen aanmeet, de trombo- sedienst heeft er de prikdienst, er is kinder- en bekkenfysiotherapie, de thuiszorgteams hebben er een uitvalsbasis en de Zorgstroom Technische Dienst ook. Er zijn nog twee ruimten be schikbaar. Liefst zou het paramedi sche zorgcollectief een huisarts verwelkomen. „Ik ben blij dat ik vanuit dit ge bouw kan blijven werken", vindt Emma Hermans, diëtiste bij Zorg stroom. Ze adviseert veel bij diabe tes en overgewicht, maar bege leidt ook mensen die slecht eten maar ook moeten aansterken om dat ze bijvoorbeeld kanker heb ben. „Ik werk ook vanuit Middel burg en Vlissingen, maar hier in Serooskerke zit je voor heel Wal cheren centraal." Ze is zakelijk, maar an ders dan haar vader. Impresariaten noemen hem soms 'een ouwe brombeer'. Valerie Lie vens lacht; ze noemt zichzelf 'vriendelijker'. Maar het doel is hetzelfde. Frans Lievens, stammend uit een familie met een duidelijke handelsgeest en vooral groot ge worden in de horeca, stapte zo'n vijftien jaar geleden een nieuwe wereld in, die van het theater. „Aanvankelijk benaderde ik alles puur zakelijk, maar de theaterwe reld en die hele cultuur eromheen nam me steeds nadrukkelijker in beslag. Ik zal - dat geef ik toe - nooit zo'n pure cultuurridder wor den, maar het is wel een machtig mooie wereld. Geen dag is hetzelf de. We doen sinds een paar jaar ook de theaters in Goes en Middel burg. Ik kan alleen maar zeggen dat het iets magisch heeft." Valerie studeerde cultureel maatschappelijke vorming in Eind hoven. Daarna ontdekte ze de we reld, ging naar Australië, Bali en Nieuw-Zeeland, maar zwichtte uiteindelijk voor het aanbod van vader Frans om in het Schelde theater te komen werken. „Inboe ken, kaartverkoop, arrangementen 'Het theater moet een warm bad zijn. Voor het publiek natuurlijk, maar ook voor de artiesten' regelen en nu ook programmeren voor alle drie de grote Zeeuwse theaters en dus intensief overleg met de impresariaten. Ik heb het allemaal geleerd. En nu is het tijd voor een stapje hoger." Niet dat va der Frans helemaal uit beeld ver dwijnt. Hij blijft immers directeur van de Schouwburg in Middel burg en De Mythe in Goes. Maar Valerie zwaait wel de scepter over het Scheldetheater. Die drie Zeeuwse theaters heb ben ieder hun eigen karakter. In het Scheldetheater staan vooral de grote producties, veel gerenom meerde cabaretiers en Vlaamse ar tiesten. Valerie: „Dat sluit hele maal aan bij het Bourgondische van de grensstreek. Maar ook voor goed toneel is ruimte. Dat beseft nog niet iedereen. Daar ga ik dus aan werken." De schouwburg in Middelburg biedt veel toneel, ook experimenteel. En De Mythe in Goes is vooral een podium voor amateurtoneel en populaire gen res. Haar vader knikt goedkeurend als zijn dochter zegt: „Het theater moet een warm bad zijn. Voor in de eerste plaats het publiek na tuurlijk, maar ook voor de arties ten, de technici en alles daarom heen. Vooral de artiesten stellen dat enorm op prijs. We proberen ze zoveel mogelijk in de watten te leggen. Daar ga ik nog meer aan dacht aan besteden. Maar verder ga ik de aanpak van m'n vader niet al te rigoreus veranderen." Ze roemt het team waarmee ze het Scheldetheater runt. „We zijn in totaal met z'n zessen, maar het zijn stuk voor stuk mensen met hart voor het theater. Ze zijn be reid zich dagelijks van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in te zet ten. Zonder hen zou ik het nooit kunnen bolwerken." In de regio r (si Mijn dorp, mijn stad aagtekerke wegingsgymnastiek Sportzaal, op muziek voor 09.30-10.30 uur - ouderen; 13.30-17.00 Gymnastiek op mu- uur - Seniorensoos ziek voor ouderen MIDDELBURG BIGGEKERKE Kaasboerderij Schei- Dorpshuis, lach, Prooyenseweg 14.00-16.00 uur - Ta- 26,08.30-17.30 uur - feltennisactiviteit Expositie portret voor senioren ten in pastelkrijt van Janiene de DOMBURG Looze; Duingalerie, Gymzaal, Hakewill 12.00-18.00 uur - Smithlaan 11, Tentoonstelling 'El- 15.30-16.30 uur - ly Mes 85 jaar' Sportactiviteit voor kinderen uit groep KOUDEKERKE 3 t/m 5; l6.3O-i7.3O De Couburg, uur - Sportactivi- 13.00-16.30 uur - Bil- teit voor kinderen jarten voor senio- uit groep 6 t/m 8 ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - VEERE Koersbal Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, MELISKERKE O9.3O-IO.3O uur - Ac- Gymzaal 'Ons huis', tiviteit 'GALM', Ge- Burgemeester Ade- zond en actief leef laarstraat 26, model voor senio- 13.30-14.30 uur - Be- ren Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Zeeuws Maritiem Museum, Nieuw- endijk 11, 10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'De zee inspireert'; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, 19-45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen door Claudia Sondervan SEROOSKERKE. Heel veel zwangere buiken, kinderwagens en rollators bevolkten de gangen van het nieu we zorgcentrum Walchersland in Serooskerke zaterdag. Geen drempelvrees voor het zorgcentrum Walchersland in Serooskerke bij deze kindjes, zaterdag, foto Ruben Oreel 'Ruimte bieden aan goed toneel' door Wout Bareman Valerie Lievens VLISSINGEN Voorzitter Veerse ondernemers weg De voorzitter van de Federatie Onderne mers Veere, Ko Pop- pe (65), stopt ermee. Het wordt te druk naast zijn werk. De FOV zoekt een nieu we voorzitter die de negen lokale onder nemersverenigingen en 400 leden in de gemeente voorgaan wil. OOSTKAPELLE Natuurspreekuur bij Terra Maris Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt woensdag een na tuurspreekuur. Geïn teresseerden kunnen vragen stellen over natuurvondsten en waarnemingen aan biologe Betty Ras. Het gratis natuur spreekuur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. OOSTKAPELLE Workshops Stichting Welzijn Veere houdt een workshop Digitaal Fo toboek en een work shop Veilig Internet ten, die van start gaan op 8 en 17 maart in Oostkapel le. De workshop foto boek maken bestaat uit drie lessen die plaatsvinden op 8, 15 en 22 maart van 09.20 tot 11.00 uur. De workshop Veilig Internetten is op don derdag 17 maart van 13.00 tot 16.00 uur. Beide workshops zijn bestemd voor 55-plussers en zijn in het gebouw van de Stichting Welzijn Veere in de School straat in Oostkapelle. Opgeven via 0118-583687. MIDDELBURG. Kinderen bouwden gistermiddag de grootste papie ren knikkerbaan van Middelburg. In Boekhandel De Drukkery vouwden fervente knikkeraars, gehol pen door hun ouders, blauwe stroken tot knikkerbanen, soms met rode trechters ertussen. Met het witte papieren geraamte, dat de ba sis vormt, konden ze het bouwwerk zo hoog maken als ze zelf wild- len. En hoog werd 'ie: sommige kinderen kwamen er amper met hun neus bovenuit. Morrison Latumeten (8) en Lieven van Agtmaal (7) uit Middelburg (links op de foto, achter de knikkerbaan) vermaakten zich de hele middag in de boekwinkel. „Ik heb thuis ook een knikkerbaan, maar deze is veel leuker", zegt Morrison. „Je kunt er zelf aan knutselen en je mag zelf weten hoe hoog je hem maakt." foto Izaak Verkeste VLISSINGEN VROUWENPOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14