Muurprenten in grijs, zwart en hoog licht Vlissinger overlijdt na botsing met flat Kinderspel Abba? Papa, mama en ikke is eerste 12 ZEELAND I' i Ir In het Omnium in Goes kunnen jonge ouders zich onderdompelen in alles wat met baby's te maken heeft. COMMENTAAR Bij de Stormvloedkering komt een kunstwerk te hangen, net zoals bij alle tien door Unesco erkende werelderf goederen in Nederland. Het bouwwerk is niet écht als elfde aan dit lijstje toegevoegd, maar het educatieve kin derprogramma Het Klokhuis bekroonde de Stormvloedkering als 'Het Klokhuis Werelderfgoed'. Met dank aan de tienjarige Vin cent Roelans uit Draaibrug. Hij nomineerde de kering, die onder meer de Afsluitdijk en Het Anne Frank Huis achter zich liet. Nu lijkt zo'n uitverkiezing maar kinderspel. In de meest letterlijke zin van het woord is het dat ook. En toch moet je er niet te luch tig over doen. Als Het Klokhuis woensdag zijn tv-serie over we relderfgoederen in Nederland start, komt ook de kering ruim schoots in beeld. Dat is gratis re clame, die de toeristische sector in Zeeland zomaar komt aanwaai en. Voor unieke beelden van een wielerpeloton over de kering moest heel wat uit de kast (en uit de buidel) worden gehaald. Het ef fect van deze uitverkiezing is kleiner, maar het negeren is olie dom. Het is een prachtkans om kinderen (en hun ouders) naar Zeeland te lokken. Een attractie als Deltapark Neeltje Jans doet er bijvoorbeeld goed aan om er meteen op in te spelen. Met een campagne die klinkt als een klok en staat als een huis. Zo'n uitverkiezing is gratis reclame, die de toeristische sector zomaar komt aanwaaien. WESTKAPELLE. Je kunt er een speur tocht bij bedenken: raad de plek in het dorp. De muurschildering van Westkapelle die Nanda Runge in drie dagen maakte in het Pol derhuis heeft de kleuren die bui ten ook overheersen: donker met het wit van de muur als vlagen licht. Ze schetste bekende plekken in het dorp: het KNRM-station bij het Grote Hoofd, de trap vanaf het parkeerterrein daar, het strandpa viljoen, het tankstation. Promi nent pronkt de grote vuurtoren en, kleiner, het kustlicht. „Ik vind het mooi", vindt vrijwilliger Nel lis Jakobsen tevreden. „En dan te bedenken dat er straks de wit kwast weer overheen gaat!" Dat gebeurt na 19 juni, als de wand te beurt valt aan de volgende wand- kunstenaar. Almanak Het koor hield afgelopen week weer een gezellige repetitie. Het nieuwe sei zoen brengt ook weer een mooi reper toire voor de concerten die het koor zal geven. Eén van de nummers is een een up tempo nummer van Abba, het liedje Waterloo. Het koorlid rechts van de sopraan, vraagt of zij weet hoe de leden van Abba ook alweer heten. Ze komen tot drie namen, Agneta, Annifred en Ben- ni, maar die vierde1 Dus het koorlid links, ook sopraan, maar even vra gen. Zij weet nogal veel. Haar ant woord was kort en droog: „Ikea!" 112-nieuws Veel dronken bestuurders De politie heeft dit week end tijdens controles in Krabbendijke, Vlissingen en Sint-Maartensdijk vijf dronken bestuurders aange houden. In Krabbendijke werd proces-verbaal opge maakt tegen een 25-jarige inwoner van deze plaats. Bij Groove to Chill zater dagavond in de Timmerfa briek in Vlissingen werden bijna veertig bestuurders gecontroleerd. Een 44-jari- ge vrouw uit Vlissingen kreeg een proces-verbaal, omdat ze te veel had ge dronken. Op de Provinciale- weg in Sint-Maartensdijk moesten tweehonderd au tomobilisten een blaastest doen. Een 37-jarige bestuur der uit Oud-Vossemeer had veel te veel gedronken. Ook 24-jarige man uit Sint Philipsland en een 72-jari- ge man uit Scherpenisse kregen een proces-verbaal. Jongen bekent twee inbraken Een 17-jarige inwoner uit Middelburg is zaterdagoch tend aangehouden in een woning aan de Prinses Maximastraat. Hij werd ver dacht van een inbraak bij de tennisvereniging aan de Veerseweg in Veere. Op maandagmorgen 29 februa ri werd een inbraak in het clubgebouw ontdekt. De dader(s) vernielden een ruit en een binnendeur. Door de tennisvereniging werd aangifte gedaan, waar na de politie een onder zoek instelde. Tijdens het verhoor beken de de Middelburger deze inbraak te hebben ge pleegd. Ook bekende hij te hebben ingebroken bij de voetbalvereniging aan de Bieweg in Veere. Zondag middag 28 februari werd in gebroken in dit clubge bouw. De dader(s) verniel den een ruit en namen fles jes bier uit de koelkast mee. Dronken man ramt borden De politie heeft zaterdag ochtend vroeg op de Appel straat in Goes een man aan gehouden na een aanrij ding op de rotonde van de Fruitlaan met de Van Her- tumweg. Een getuige zag dat een bestuurder van een personenauto tegen enkele verkeersborden op de ro tonde reed. Hij belde de po litie, die een onderzoek in stelde. Onderzoek leidde naar een 31-jarige inwoner uit Goes. Hij werd niet veel later aangehouden en naar het politiebureau in Goes gebracht. Daar legde de man een ademanalyse af. Toen de waarden te hoog bleken moest de man zijn rijbewijs inleveren. Ook wordt een proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Op de ronde buik van Maart je (34) uit 's-Gravenpol- der verschijnt een vrolijk bruidspaar, ge schilderd met waterverf. De aan staande moeder is net getrouwd met Paul. „Ik wil hem verras sen", vertelt ze. „En dit is echt iets bijzonders. Onze trouwda tum komt er ook bij te staan." Maartjes beschilderde buik trekt bekijks van andere zwange re vrouwen, die de babybeurs in het Omnium in Goes bezoeken. Maar de meesten durven een bellypainting nog niet aan. Eén van hen giechelt bij het idee. „Nee hoor, ik vind mijn buik nog niet dik genoeg." De eerste editie van 'Papa, ma ma en ikke' trekt zaterdag talloze moeders en zwangere vrouwen- naar het sportcomplex. Ze kun nen zich een paar uur helemaal onderdompelen in alles wat met zwangerschap en baby's te ma ken heeft. De vaders lijken daar minder behoefte aan te hebben. Björn Hamelink uit Geersdijk is één van de weinige mannelijke bezoekers.. „Ik ben hier omdat zij erheen wilde", zegt hij. Naast hem loopt zijn vrouw Sarita, met dochtertje Shanaya in de kinderwagen. „Maar je zei wel ge lijk ja", protesteert Sarita. Björn lacht onwennig. „Ach, het is ge- 'Zo'n bellypainting is echt iets bijzonders. Ik wil mijn man ermee verrassen' woon leuk, omdat we voor het eerst met z'n drietjes op stap zijn. En we hebben een kleding- setje gekocht." Hij houdt een rompertje en broekje met een Zeeuwse knop omhoog. „Hele maal super toch?" Op de beurs kunnen vrouwen informatie inwinnen bij de stand van het ADRZ en De Pro vinciale Kraamzorg. Drogisterij De Rode Pilaren geeft lezingen over belangrijke vitaminen en GELEEN. Een 33-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van za terdag op zondag overleden na dat hij met zijn auto tegen een flatgebouw in het Limburgse Ge leen reed. Volgens de politie vertrok de Vlissinger in verwarde toestand van huis. Door het ongeval kwam de Vlissinger bekneld te zitten in het keldergedeelte van de flat. foto AS Media FZC Nanda Runge uit Middelburg exposeert als eerste 'kwartaalkunstenaar' haar blik op Westkapelle in het Polderhuis, foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VEERE GOES Gewoon door Cornelleke Blok Maartje uit 's-Gravenpolder Casper, Michiel en Sofie Laroes uit Kapelle worden op de foto gezet door fotograaf Jan de Troije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12