22 nationaliteiten gehuisvest in 2015 Loop over brug en sluizen Flink deel Sint Jansteen medio juni op de schop Opbrengst van sponsoractie is bestemd voor SOS Kinderdorpen ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Fanfare De Averij poogt een hit te scoren volgens een beproefd systeem. Sponsors betalen overeenkomstig de hitscore. e leden van Fanfa re m.s. De Averij kwamen al eerder in actie voor de hulporganisatie SOS Kinderdor pen en dat doen ze nu opnieuw. De Zeeuws-Vlaamse band gaf een paar jaar geleden een boekje met een cd uit, gewijd aan de vermaar de Amerikaanse band The Ramo- nes. Het leverde een bedrag van 1.500 euro op voor SOS Kinderdor pen. Nu zet de band in op minstens een vergelijkbare opbrengst. De zer dagen lanceert Averij het num mer 'Never let you down' (geschre ven door Terneuzenaar Kees van Dorst) bij maatschappij Mass Mar ket Music, een videoclip én een sponsoractie. En juist die actie is uniek. Van Dorst: „Een hit levert te genwoordig geen geld meer op. Daarom hebben we een sponsorac tie opgezet. Een variant op de sponsorlopen rond het school plein. Tot nu toe beloofden twin tig sponsors al een bedrag te beta len aan SOS Kinderdorpen. Hoe hoger het lied eindigt in een natio nale hitparade, hoe hoger de spon sorbijdrage. Bereikt het lied bij voorbeeld als hoogste notering een plaats tussen dertig en vijftig, dan betaalt de sponsor 25 euro. Hoe hoger de hitnotering hoe ho ger de opbrengst. Als de cd dan ook nog een beetje verkoopt, kan SOS Kinderdorpen een mooi be- Een hit levert bijna geen geld meer op. Daarom is gekozen voor sponsoring, een variant op de sponsorlopen. drag tegemoet zien. De methode om een hit te sco ren werd ooit bedacht door de Britse band The KLF. Die zette een handleiding op papier, die door Averij minutieus werd ge volgd en uitgevoerd. Tot op dit mo ment: de lancering van het num mer van Van Dorst, dat is gearran geerd door Mare Verschelden. Daarna werd voor de uitvoe ring een beroep gedaan op tal van muzikanten en acteurs aan weers zijden van de landsgrens. Produ cer Alain 'B.C.' Croisy zorgde met andere Antwerpse muzikanten voor de eindproductie. Averij heet voor de gelegenheid Boon The Average. Boon? De zangeressen Evelien en Marjolein Boone zon gen in de clip en op de cd. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) heeft verstrekt aan NU.nl. Landelijk werden bijna 28.000 vergunninghouders (vluchtelingen met een verblijfs vergunning) ondergebracht, ver deeld over 89 nationaliteiten. In Zeeland ging het om zeker 22 nationaliteiten. Verreweg de meeste gehuisveste vergunning houders waren oorspronkelijk afkomstig uit Syrië: 363 van de 559, gevolgd door Eritrea en So malië. De gemeente Vlissingen bracht in Zeeland de meeste ver gunninghouders onder dak: 69, gevolgd door Schouwen-Duive- land (63) en Middelburg (61). Onder aan het lijstje staat Noord-Beveland, met slechts ne gen mensen: vijf Syriërs, twee Eritreeërs, één persoon uit de Verenigde Arabische Emiraten en één Ethiopiër. Per stad of dorp zijn de ver schillen groot. Kernen die vorig jaar relatief veel vergunninghou ders verwelkomden waren on der meer Brouwershaven (12), Krabbendijke (10), Aagtekerke (9), Bruinisse (8) en Hansweert (8). In de eerste helft van dit jaar moet Zeeland 537 vergunning houders zien te huisvesten. Uit de cijfers over januari en februa ri blijkt dat de meeste gemeen ten aardig op schema zitten. In totaal zijn in de provincie in twee maanden 154 mensen ondergebracht: 75 in januari en 79 in februari. Tholen, Noord-Beveland, Borsele en Sluis lopen zelfs voor op sche ma. Veere staat dit jaar nog op nul. TERNEUZEN. Een kleine vijfhon derd hardlopers en wandelaars hebben zich inmiddels inge schreven voor de Ziekenhuis loop van Zorgsaam, volgende week zaterdag in en rond Ter- neuzen. Dat is heel wat minder dan de tweeduizend van vorig jaar. Dat zat er ook wel in, want toen ging de route door de (toen nog niet officieel geo pende) Sluiskiltunnel. De route gaat nu van het ziekenhuis via de brug bij Sluiskil - die daar voor open wordt gehouden - en de sluizen bij Terneuzen naar de Terneuzense Markt. Vanaf daar worden deelnemers per bus teruggebracht naar het zie kenhuis. Aanvang is om 9.30 uur (hardlopers) en 9.45 uur (wandelaars). Meedoen kost 7,50 euro. De opbrengst gaat volledig naar een beweegpro- gramma voor kankerpatiënten. Inschrijven kan nog steeds via www.koesterpas.nl. In de Geslechtendijk, de toegangs weg naar het dorp, is de riolering aan vervanging toe. Dat geldt ook voor de aansluitingen op de riole ring in de Visserijstraat, Putting straat, Van Hovestraat en het Baro- De in Sint Jansteen geplande dertigkilometerzone wordt op verzoek van dorpsbewoners mogelijk uitgebreid. nieplein. Bovendien krijgen de Ge slechtendijk, Hoofdstraat en Wil- helminastraat nieuwe bestrating. Ook het Martje van Wardje wordt heringericht. Het gebied tussen het kruis punt Geslechtendijk, Baronieplein en de kruising Wilhelminastraat, Burgemeester IJsebaertstraat wordt bovendien een dertigkilo meterzone. Meerdere omwonen den vroegen deze week tijdens een inloopavond dat gebied te ver groten. Het college van B en W gaat zich over die vraag buigen, al dus een woordvoerster van de ge meente Hulst. Brede school Sint Jansteen wacht nog een groot karwei, de bouw van een brede school op de locatie Bad huisweg/Oude Drydijck. De voor bereidingen voor dit project zijn in volle gang. Het ontwerp-be- stemmingsplan en ontwerp-beeld- kwaliteitsplan voor de school lig gen sinds donderdag bij de ge meente Hulst ter inzage. Over het project wordt volgende week don derdag van 19.00 tot 20.30 uur een informatiebijeenkomst gehouden in De Warande. Tot en met 13 april kan officieel worden gerea geerd op de plannen. ZATERDAG 5 MAART 2016 Fanfare De Averij jaagt op hit door Wout Bareman Boon The Average, een beeld uit de videoclip, foto Fanfare m.s. De Averij door Rolf Bosboom VLISSINGEN. In totaal 559 vluch telingen hebben vorig jaar een huis gevonden of gekregen in Zeeland. Daarvan is twee derde afkomstig uit Syrië. door Bob Maes SINT JANSTEEN. Medio juni gaan meerdere straten in de kern van Sint Jansteen op de schop. Een se rieus karwei, vergelijkbaar met de werkzaamheden in de Hemelstraat twee jaar geleden. De werken du ren waarschijnlijk tot eind dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85