kinderboek over geur van de zee Parlevliet schrijft Zeeuwen zijn trots op de Kustmarathon Clingse Kwis Bedrijven moeten flink snijden door missen WMO-vervoer Taxi Grenszicht, Taxi Segers en Taxi De Zwart voorzien verlies van banen en afstoten van auto's. TERNEUZEN. De drie Zeeuws- Vlaamse taxibedrijven die in de re gio tot nu het WMO-vervoer ver zorgden zullen mogelijk met 75 procent moeten inkrimpen. Gisteren kwam bij Taxi Grens zicht (Clinge), Taxi Segers (Philip pine) en Taxi De Zwart (Bres- kens) het nieuws binnen dat de komende vier jaar het WMO- en schoolvervoer door een ander wordt gedaan. Taxi De Vlieger uit Zierikzee heeft de voorlopige gun ning voor het WMO-vervoer in in Zeeuws-Vlaanderen in de wacht gesleept. Zo'n driekwart van de rit ten die de drie bedrijven rijden be treft WMO- en schoolritten. Ronald de longe van Taxi Grenszicht schat dat hij zo'n twin tig taxi's kan verkopen. „Drie ge zonde bedrijven zijn straks zo goed als om zeep. Ik vind het erg voor het bedrijf maar nog erger voor de chauffeurs. Er belde al een chauffeur om te zeggen dat hij op zoek gaat naar ander werk." In een poging nog een scherp ere prijs te bieden heeft De Jonge zijn chauffeurs voorgesteld af te zien van de weekend- en onregel matigheidstoeslag. „Binnen twee dagen hadden ze allemaal gete kend. Ze zeggen dat ze nog liever voor mij werken voor minder dan voor een ander voor meer." Het mocht niet baten. Taxi De Vlieger had een scherpe bod. Cees Liefting, voorzitter van het collec tieve vraagafhankelijke vervoer kan er weinig aan doen. „Als je een offerte indient en je valt bui ten de prijzen, dan is dat gewoon vervelend. Het kan zo zijn dat een bedrijf dat je het heel graag gunt het niet wordt." Al zou Liefting het graag wil len, hij zou de Zeeuws-Vlaamse bedrijven geen voorkeursbehande ling kunnen geven. „Het was een open inschrijving. Voor hetzelfde geld had een Frans of Belgische be drijf het beste bod gedaan." Volgens de cao moet de nieuwe WMO-vervoerder 75 procent van de chauffeurs van de vorige bedrij ven overnemen. Bram van Hane- gem van Taxi De Zwart vindt het 'Ik heb dertig chauffeurs in dienst. Ik denk dat er iets van vijf over zullen blijven' vooral wrang dat de regio weer de klappen vangt. „Iedereen wil Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zetten. En dan dit..." Van Hane- gem verwacht dat sommige van zijn chauffeurs geen trek in een ander baas hebben. „Ik heb men sen rijden die niet bij collega's wil len rijden. Die betalen hetzelfde, maar toch." Hetzelfde geldt voor Taxi Grens zicht. „Het is net familie bij ons. De chauffeurs schieten vol en wil len actie voeren. Ze wilden al met z'n allen naar het stadhuis." Omdat voor de drie taxibedrij ven het gros van de opdrachten WMO- en schoolvervoer betreft, zullen De Jonge en zijn collega's ook flink het mes moeten zetten in hun wagenpark. De taxi als al ternatief voor plaatsen waar geen busverbinding meer is zal groten deels wegvallen. „Ik heb dertig chauffeurs in dienst", rekent Ro nald de Jonge voor. „Ik denk dat er iets van vijf over zullen blijven." ZEELAND 12 ZEELAND 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 5 maart 2016 Klap Zeeuws-Vlaamse taxi door Guido van der Heijden Ronald de Jonge, Taxi Grenszicht CLINGE. Een hersenkraker, dat was de eerste indruk van de 40 deelnemende teams toen ze gisteravond bij de 20e internationale Clingse Kwis inzicht kregen in de totaal 100 vragen. In het gemeenschapscentrum Malpertuus bogen de teams van maximaal zes personen zich over vaak moeilijke maar ook zogenaamde oh - ja vragen. Ze werden aan de tand gevoeld over onderwerpen als muziek, film, televisie, geschiedenis, actualiteit, aardrijkskunde, sport, politiek met daarbij twee fotorondes en één met muziekfragmenten Naast groepjes samengesteld uit leden van plaatselijke verenigingen schoven ook nog al wat Belgische teams aan tafel. Niet verwonderlijk want onze quiz staat bij de zuiderbu ren zelfs op de quiz kalender en daarmee hoog aangeschreven", zei Ellen Verstraten van de organiserende dorpsraad. Verschillende deelnemers verdiepen zich vaak in één of meerdere onderwerpen zodat ze als groep sterk voor de dag komen.Na een paar uurtjes volop spanning met de nodige zweetdruppeltjes volgde een gezellige afterparty met een dj. Zo'n 40 vrijwilligers droegen voor het goede verloop van de jubileum kwis hun steentje bij. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81