r 1 ÉJHMpif f Medipoint neemt levering van hulpmiddelen over van Beenhakker Oude en jonge geschiedenis van Borssele weer iets in beeld Borsele ligt op koers met het huisvesten van statushouders BEVELANDEN en THOLEN 9 De historie van de Berg van Troje in Borssele wordt weer een klein beetje tot leven gebracht mr Br* -q KL V' "4.'' v L Jé» '■■-L'i.ik 1 Af- 1 Vier vlaggen plaatsen. Dat was het plan. Om al leen de hoekpunten van de voormalige voor burcht op het terrein van de berg van Troje bij Borssele te marke ren. Het werd uiteindelijk een plan om de oude voorburcht en hoofdburcht deels zichtbaar te ma ken en bunkers uit WO II een stukje uit te graven. „We willen de plek beleefbaar maken als kas teelterrein", zegt Marius Vrijlandt van de stichting Borssele 400 jaar. „We willen een bijzondere plek te ruggeven aan het dorp", zegt Lea van Liere van bureau Ruimte en m groen. Want de Berg van Troje was tot vorige week alleen vanach ter een schapenraster te bekijken en dat was jammer. De stichting ging de boer op met een plan. Het terrein is monumentaal en heel wat clubs hebben daar wat over te zeggen. Het Zeeuws landschap bij voorbeeld als beheerder, het Ko ninklijk Zeeuws genootschap als eigenaar en niet te vergeten het Scez en de Rijksdienst voor cultu reel erfgoed. Iedereen raakte en thousiast, maar gezien het monu mentale karakter blijven de plan nen uiteindelijk beperkt. De oude voorburcht (waar in de 13e eeuw werd gewoond) wordt in beeld ge bracht door kokers van cortenstaal te plaatsen op de plekken waar res tanten van de oude fundering van het kasteel zijn gevonden. De hoofdburcht lag op de berg, daar vluchtten mensen heen in tijden van nood. Zowel de voorburcht als de hoofdburcht waren om- gracht en werden vermoedelijk door een brug met elkaar verbon den. Die brug wordt nu zichtbaar gemaakt met een plankier, ge volgd door een trap van een paar treden tegen de berg op. Bovenop de berg komt een vlag van staal, om de plek te markeren van de vroegere Don Jon. Het terrein wordt deels toegan kelijk, een kwestie van compro missen sluiten. Het terrein van de voorburcht mag je op, de berg niet. „En afgelopen zaterdag heb ben vrijwilligers het pad gemaakt wat langs het terrein loopt", zegt Vrijlandt. „Dat moest klaar zijn voor het broedseizoen." Later wor den de bunkers uit de Tweede We reldoorlog een stukje uitgegraven om de recente geschiedenis ook zichtbaar te maken. Voor de zo mer is het project klaar. Wat later dan gehoopt, omdat de procedures te lang duren om alles af te heb ben voor de officiële viering van Borssele 400 op 10 mei. De afgelopen jaren werd deze ser vice verzorgd door de firma Been hakker. Door klanten werd regel matig geklaagd over onder meer te late of verkeerde leveringen. Het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) heeft na een Europese aanbesteding het Utrechtse Me dipoint als nieuwe leverancier ge kozen. Het bedrijf zet in Goes een nieuwe vestiging op. Daar komen het kantoor, de werkplaats, een winkel en een showroom. Verder wordt de dienstverlening verbe terd met mobiele servicepunten op verschillende locaties in de re gio en rechtstreeks contact tus sen de klanten en Medipoint. Nu zit de gemeente er vaak nog tus sen. Ook krijgen alle cliënten een vaste adviseur en monteur. Aan deze verbeterde kwaliteit hangt wel een prijskaartje. De ze- 'Veel leveranciers schreven in onder de kostprijs, maar dat gebeurt nu niet meer' ven gemeenten gaan in het eer ste jaar ongeveer twee miljoen eu ro betalen. Nu is dat zo'n 1,5 mil joen. Volgens Martijn de Kok van het SWVO heeft dat niet alleen te maken met de verbeterde dienstverlening, maar ook met veranderingen in de markt. „In het verleden schreven veel leve ranciers in onder de kostprijs om marktaandeel te winnen. Dat ge beurt niet meer. Er is minder con currentie dan een aantal jaar gele den, omdat kleinere aanbieders zijn overgenomen. Dat heeft de prijzen opgedreven." Het SWVO heeft een contract voor drie jaar afgesloten met Me dipoint. De intentie is om het daarna nog twee keer met drie jaar te verlengen. Het Utrechtse bedrijf is geen onbekende in Zee land. Medipoint levert ook al en kele jaren hulpmiddelen in de drie Walcherse gemeenten. HEINKENSZAND. Borsele verwacht geen problemen te krijgen met het huisvesten van asielzoekers met een verblijfsstatus. Dat zei wethouder Conny Miermans op vragen van raadslid Johan Ver- brugge van OPA Borsele. „We moeten in de eerste helft van 2016 27 statushouders huisvesten. In ja nuari zijn er al zeven gehuisvest en vorig jaar hebben we er al twee extra aan woonruimte geholpen, dus ik verwacht dat we het op on ze sloffen halen." Verbrugge wil de ook weten of Borsele zelf met plannen voor kleinschalige nood opvang komt. Dat is niet het ge val. „Daarin is de provincie Zee land trekker. Wij denken wel mee", zei Miermans. PE lasfittingen PE Klemfittingen Meeuwse handelsonderneming bv ZATERDAG 5 MAART 2016 \v 'Vjpi w» 1 i 1 >*y* 4. L -.-.Ta»»." - De artist impressie van de berg van Troje. Links de elementen van cortenstaal. Rechts de berg met bovenop de vlag van staal, impressie: bureau Ruimte en groen Burcht keert beetje terug door Melita Lanting Lea van Liere en Marius Vrijlandt: „We willen een bijzondere plek teruggeven aan het dorp." foto Marcelle Davidse door Rob Paardekam GOES. Inwoners van de Bevelan- den, Schouwen-Duiveland en Tho- len die vanuit de WMO recht heb ben op hulpmiddelen als een rolla- tor, toiletstoel of scootmobiel, zijn vanaf 1 juni een stuk beter af. Dat is althans de bedoeling. Het bedrijf Medipoint uit Utrecht neemt op die datum de levering en het onderhoud over. Martijn de Kok, SWVO Albert Plesmanweg 6, 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 - Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80