Een gruwelijke pest Oude elektra fataal voor antikraakwacht Janneke onder druk NIEUWS 7 volgens denk ik hetzelfde als de WD: tegenover de legale lucht brug moet het stoppen van de il legale route staan. Alleen kun je niet naar elkaar blijven kijken en zeggen: jij eerst." „Halbe gebruikt de Arabische markt als analogie, waar mensen zeggen: ik doe het niet en dan ge woon weglopen. Maar in dit ge val gaat het over mensen. Dan heb je de plicht om tijdens het weglopen achterom te kijken." U stapelt plan op plan: klimaat en energie, de vluchtelingencrisis, on derwijs, nu weer de luchtbrug, van daag de belastingontwijking. Alsof de sluizen zijn opengezet. „We waren de eerste jaren druk met het repareren van de econo mie. Als je dan onder de motor kap vandaan komt en het ding draait weer, dan wordt het ook tijd om erin te gaan zitten en een koers te gaan kiezen. We zit ten nu op driekwart van dit kabi- net. Nou, iedereen die weieens een marathon heeft gelopen weet dat je bij 30 kilometer niet het gevoel hebt dat je er bijna bent. Maar je komt wel in het sta dium van nadenken: ik ga het ha len en wat doe ik daarna? Wat doen we hierna, hoe verder?" „Nee, het lijkt op een PvdA die zich klaarmaakt voor 2025. Want dan weten ze zeker: de PvdA is er dan nog, van Samsom weet je dat nooit." „O, bedoelt u dat? Nee, dat ge loof ik niet. Dan onderschat je mijn tegenkandidaten, al weet ik niet wie dat zijn." „Ik hoop erop." 'BEDRIJVEN HIER LATEN AFREKENEN MET DE FISCUS' COLUMN Tommy Wieringa Aan de Rotterdamse universiteit is men een opleiding cosme tische dermatologie begonnen, die door de Nijmeegse universiteit wordt bekritiseerd. Artsen worden opge leid om mensen beter te maken, klinkt het in Nijmegen, niet om ze te verfraaien met botox, fillers en laserbehandelingen. Maar nu worden zulke behandelingen vaak uitgevoerd door beunhazen, die te beroerd waren om door te leren en het bij de opleiding tot basisarts gelaten hebben. In Rotterdam zagen ze zoveel mis maakte gezichten en lichamen binnenkomen, dat ze besloten de cosmetische chirurgie op acade misch niveau te brengen. Een goed te verdedigen, rationeel standpunt, waar je patiënten mee voorkomt. Toen Keith Richards eens werd gevraagd of hij ooit een facelift overwoog, antwoordde hij ver wonderd: 'And ruin this perfect face?' Ik bewonder Richards maar heb begrip voor hen die zich wel laten behandelen. De ouderdom is een gruwelijke pest die aan je te zien en te ruiken is. De kwaal wordt verergerd door de zorgen over de kwaal. Een wild dier dat ouder wordt, zal meer moeite heb ben voedsel te vinden en bezorgd zijn over zijn lege maag, maar niet over de oorzaak van zijn lege maag. De mens daarentegen is ge dwongen zijn veroudering be wust te ondergaan, van de eerste rimpel tot de laatste zucht. Dit zou voldoende moeten zijn om ie dereen vanaf zijn zestigste van een zelfmoordpil te voorzien, maar we zijn op een masochisti sche manier gesteld op de folte ring, als christelijke martelaren die hun heiligheid pas verwier ven in het vuur of aan het kruis. Het is misschien goed om de ouderdom zelf als ziekte te be schouwen. Aan de VU onderzoekt prof dr. Andrea Maier de moge lijkheden om de ouderdomsziek te zelf te bestrijden. 'Mijn punt is dat al die ziekten op hoge leeftijd zijn gebaseerd op één mechanis me', zegt Maier, 'en dat heet ver oudering. Waarom zouden we de consequentie daarvan een ziekte noemen en de onderliggende oor zaak, de veroudering zelf, niet?' Hart- en vaatziektes bijvoorbeeld, zegt zij, zijn alleen maar ziektes die optreden in een organisme dat door de grote ouderdoms ziekte verzwakt is, en het de ge nadeklap toebrengen. Maier werkt aan een medicijn tegen de aftakeling, dat ons een gezonde ouderdom bezorgt, ge volgd door een snelle dood. Om onze honderdste verjaardag rechtop te vieren en dan op enig moment stil en waardig te sterven, als een schip op zee. Een schitterend vergezicht. Ik kan alleen maar hopen er nog op tijd bij te zijn. De cosmetische chirurgie intus sen is ervoor bestemd om de ui terlijke kenmerken van de ouderdomsziekte aan het ge zicht te onttrekken. Dit geeft, als je de patiënten mag geloven, rust en vrede. De troost van de plastische chirurgie is vermoe delijk duurzamer dan die van de kerk. Toen Keith Richards eens werd gevraagd of hij ooit een facelift overwoog, antwoordde hij verwonderd: 'And ruin this perfect face?' Ik bewonder Richards maar heb begrip voor hen die zich wel laten behandelen. Aanvankelijk voelde het afgelegen huis als een lot uit de loterij voor Jan neke van Gaal en Akash Raghoenathj. Een beetje romme lig maar wel lekker vrij in de na tuur, met ruimte en privacy. Ze noemden het hun eigen Vil la Kakelbont, vertelt Akash (24). Maar waar kinderheld Pippi altijd won, stierf Janneke een akelige dood. Op een koude donderdaga vond in januari 2013 gaf de douche de 20-jarige studente geen warm te, maar stroom. Was het domme pech of was de elektrocutie, achteraf gezien, te voorkomen geweest? Deze vragen hangen boven de rechtszaak die overmorgen in Den Bosch begint. Op tafel komen diverse rapporten over de technische installaties in het huis: de weerslag van twee jaar onderzoek en tegenonderzoek door specialisten. Bij de rechter gaat ook Jannekes moeder spreken. De Tilburgse haalde op haar openbare Facebook- pagina al fel uit naar de betuiging van medeleven, die de gemeente Boxtel in een recente persverkla ring opnam: 'Daar hebben wij de afgelopen drie jaar helemaal niets van gemerkt! Geen woord; geen gebaar!' De moeder wil nu niet met de pers praten. Maar schrijft over de rechtszaak: 'Dat het recht mag gaan zegevieren!' Het huis aan de Koevoortseweg is een overblijfsel van een bijna honderd jaar oude ontginnings- Was het domme pech of was de elektrocutie, achteraf gezien, te voorkomen geweest? boerderij, in de jaren '70 door de gemeente aangekocht ten behoeve van zandwinning en de aanleg van een inmiddels weer gesloten vuilstort. Van 1978 tot 2012 woon den er leden van de grote familie Janssen. Zeker in de laatste jaren lagen zij herhaaldelijk met de ge meente Boxtel overhoop over stookkosten, isolatie en voorzie ningen. De rode draad in dat ver haal: de boel was verouderd. Na het vertrek van de laatste huurders koos Boxtel voor anti- kraakbewoning. Dit in afwachting van de latere verkoop. Enkele maanden vóór de overdracht aan Camelot Leegstandsbeheer is er een monteur in het pand geweest, bevestigt advocaat Joost Wasser namens de gemeente. Die mon teur verving een gesprongen zeke ring en controleerde de meterkast. Was er op dat moment maar dieper ingegrepen, zucht huis schilder en glaszetter Peter Boe ren: „Het is nu een spelletje achter af. Maar als ze toen nieuwe dra den getrokken hadden en alles goed nagekeken hadden, dan was die elektrocutie nooit gebeurd." Janneke liep stage bij Boeren. Zo hoorde hij van de terugkerende stroomproblemen in het huis. Die werden nog erger toen Akash en Janneke in december van Camelot vier elektrische ka cheltjes kregen om het huis een beetje op temperatuur te houden: „Andere verwarming was er name lijk niet. Maar die vier straalkachel tjes stonden de hele dag te bran den en dat werkte natuurlijk niet. Om de haverklap vlogen de stop pen eruit." Akash bevestigt het verhaal van de terugkerende stroomellende. Hij kreeg ook enkele keren schok ken bij het aanraken van de kra nen in keuken en douche. ZATERDAG 5 MAART 2016 Halbe Zijlstra (VVD) zei eerder dat Europa het Turkije economisch moet laten voelen om de Turken in beweging te krijgen. Voor Diederik Samsom is het nu menens, foto Guus Schoonewille U lijkt bezig aan een campagne voor Diederik Samsom richting de verkiezingen in 2017. Dat zal tegenkandidaten wel af schrikken, nu u elke week met een nieuw plan komt. U verwacht wel dat die zich zullen melden? Regeringspartij PvdA wil belastingontwijking door bedrijven als Google en Apple har der aanpakken, onder andere met de volgen de maatregelen: Nederland moet in Europa aandringen op een zwarte lijst voor belastingpara dijzen. Bedrijven die hun winsten naar landen op de ze lijst willen weg sluizen, moeten meteen aftikken bij de fiscus. Daarnaast wil hij Amerikaanse bedrij ven aanpakken die via 'slinkse construc ties' noch in Europa noch in de VS belas ting afdragen. Samsom noemt Ap ple als voorbeeld, dat een 'drijvende spaarpot' van 200 miljard dollar heeft waarvan nog nooit een cent bij de fis cus is beland. Verder wil hij dat bedrijven verplicht worden in hun jaar verslagen te mel den hoeveel winst zij in welk land heb ben gemaakt en hoeveel belasting ze in datzelfde land hebben betaald. „Bedrijven als Ap ple zullen door de ze vorm van na ming en shaming iets uit te leggen hebben", aldus Die derik Samsom. Ten slotte wil Samsom dat de extra belastingin komsten die uitein delijk binnenstro men, ten goede ko men aan huishou dens. „Die zijn de af gelopen jaren steeds meer gaan betalen en bedrij ven steeds minder." Samsom denkt dat de maatregelen de schat kist jaarlijks 1 tot mis schien wel 4 miljard eu ro extra zullen opleve ren. De Europese Com missie heeft al een voorzet gedaan, maar die gaat hem niet ver genoeg. door Maarten van den Hurk Het was niet zomaar een huis, het huis in Boxtel waarin Janneke (20) door elektrocutie om het leven kwam. Stroomstoringen en klach ten waren er al vaak geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7