Handen op elkaar voor Slot Oostende 'Uitstel fietspad kan niet langer* c Uitspraak in zaak handhaving geluid scheepswerf 8 BEVELANDEN en THOLEN Rechtbank legt Gedeputeerde Staten een dwangsom op als zij na 9 maart geluidsoverlast nog niet serieus nemen. Raceauto's van afval 'Ik ben benieuwd of GS het nu weer negeren. Dan kost het ze geld. En dat is belastinggeld' De Goese raadsfracties zijn enthousiast over de plannen voor Slot Oostende. 'Een typisch staaltje girlpower' makelaar» Succes in huis Zuidsingel 32 Borssele IHIiMA Vraagprijs 169.000,- k.k. In de regio Mijn dorp, mijn stad Oudedijk 3, Zondag ELLEWOUTSDIJK Klachten buren werf zijn gegrond door Willem Adriaansens HANSWEERT. Eindelijk is er goed nieuws voor Marga Linssen uit Hansweert. Eindelijk is er een stap in de goede richting gezet in haar jarenlange strijd tegen het nachtelijk lawaai van Scheepswerf Reimerswaal. De werf in Hansweert, die maart 2017 verhuist naar Vlissin- gen-Oost, houdt haar en andere omwonenden al jaren regelmatig wakker. Klagen leidde niet tot een oplossing, dus wendde het gezel schap zich tot de rechter. Met suc ces, want de rechtbank in Breda verklaarde haar beroep tegen Ge deputeerde Staten (GS) gegrond. GS moeten, op straffe van een dwangsom, voor 9 maart een be sluit insturen over de handhaving van de vermeende nachtelijke ge luidsoverlast door de scheepswerf. Linssens grote frustratie is de handhaving. „Middenin de nacht hoor je ijzer op ijzer. En als je dan belt, krijg je iemand aan de tele foon die niets anders kan dan het de volgende dag doorgeven aan de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD). En die doet er verder niks mee." Op 20 februari 2015 verzocht Linssen GS per brief om handha vend op te treden tegen het 'in strijd met de vergunning verrich ten van ijzer werken.' Een lange pe riode van uitstel en stilte volgde. Tot deze week. GS zijn in gebre ke gebleven, oordeelde de rechter. Zij moeten uiterlijk 9 maart een besluit over de handhaving instu ren. Doen zij dat niet, dan kost ze dat honderd euro per dag. Met een maximum van 15.000 euro. „En dat maal twee. Want het geldt ook voor mijn buurvrouw. Ik ben be nieuwd wat GS gaan doen. Of ze nu een besluit nemen of het weer negeren. Dan kost het ze geld. En dan heb je het wel over belasting centen van ons allemaal." GS lieten gisteren weten te wer ken aan een besluit en dat voor de negende in te dienen. Marga Linssen door Luc Oggel GOES De plannen voor stadsbrou- werij Slot Oostende oogsten louter lof bij politiek Goes. Wethouder Derk Alssema sprak donderdag tij dens de commissievergadering van een 'parel voor de binnenstad'. De raadscommissie kreeg een pre sentatie van het definitieve ont werp van het horecabedrijf aan de Singelstraat voorgeschoteld. De fracties bespraken daarnaast een voorstel van B en W om 530.000 euro die over is van het Master- plan Binnenstad in de bouwgrond exploitatie van Slot Oostende te stoppen. Een aantal fracties (PvdA, Parij voor Goes, D66 en SGP-CU) vroeg zich af of dat ge noeg is om de financiële risico's voor de gemeente mee af te dek ken. Er moet namelijk nog een olietank en bodemverontreiniging worden verwijderd. Om die reden is er voor de zekerheid een forse post onvoorziene kosten, zei wet houder Derk Alssema. Het bedrag is vertrouwelijk. De (bier)winkel die ook in het complex komt, mag ook op zon dag open zijn, antwoordde hij op een vraag van onder meer de PvdA. Volgens initiatiefnemers Anita Maas en Yamina Abdoun kunnen mensen 'niet wachten tot we opengaan'. „We hebben nu al enorm veel aanvragen voor fees ten", zei Maas. De vrouwen hopen rond kerst dit jaar te kunnen ope- Sjaan Huissoon, raadslid D66 nen. Eventuele archeologische vondsten zouden nog voor vertra ging kunnen zorgen. Het plan komt als geroepen voor de Goese binnenstad, die de laatste tijd flin ke klappen krijgt. Wel is het de vraag of het bedrijf straks niet an dere horecagelegenheden over schaduwt. Alssema verwacht dat zij juist zullen (mee)profïteren. Ruime hoekwoning Instapklaar Kunststof kozijnen Goed onderhouden Speeltuin in omgeving Garage aanwezig M2makelaar door Rob Paardekam THOLEN. De aanleg van een fietspad langs de Molendijk bij Oud-Vossemeer kan niet langer worden uitgesteld. Dat heeft het Thools college de provincie laten weten in reac tie op het Mobiliteitsplan Zeeland. Burgemeester en wethou ders benadrukken dat de komst van het pad al vele malen is doorgeschoven. In het verleden heeft de provin cie vaak jaartallen genoemd waarin aanleg zou plaatsvin den, maar die werden nooit gehaald. Dat moet maar eens klaar zijn, vindt het college. „De veiligheid vereist een spoedige aanleg van het fiets pad." De aanleg staat ge pland voor dit jaar, maar de provincie moet nog met twee aanwonenden overeen stemming bereiken over de aankoop van grond. Eén van hen zei onlangs al anderhalf jaar niets meer van de pro vincie te hebben gehoord. De gemeente vraagt ver der aandacht voor een derde ontsluiting van bedrijventer rein Welgelegen en een op lossing van de problemen met buslijn 102. Die rijdt op veel tijden Tholen-stad niet meer in, waardoor scholie ren buiten de bebouwde kom moeten opstappen. GOES Gezinsdienst bij Evangelische gemeente De Evangelische ge meente Rafaël in Goes houdt morgen een gezinsdienst met medewerking van het Kindertheater Je Bent Een Parel. Het thema van deze Gezinsdienst is 'Je bent goed ge noeg'. De dienst vindt plaats in het Goese Ly ceum, Oranjeweg 90 te Goes, naast de brandweerkazerne. De aanvang is 10.00 uur en de dienst duurt tot ongeveer 11.30 uur. ARNEMUIDEN ZMf keert terug in overleg vliegveld De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMf) zal weer verschijnen bij het overleg over Vliegveld Midden-Zeeland. Maar als het te veel tijd en werk gaat kos ten, zal de ZMf haar deelname 'heroverwe gen', waarschuwt di recteur Mare Argeloo. In november ontbrak de ZMf 'opnieuw' bij een vergadering van de Commissie Regio naal Overleg Luchtha ven Midden-Zeeland. De andere leden - ge meenten, omwonen den, vliegvelddirectie - stoorden zich daar zo aan dat ze een brief stuurden naar de ZMf. 'Wij doen een dringend beroep op u om in de toekomst aanwezig te zijn en uw aanwezigheid niet te laten afhangen van een 'magere' agen da'. THOLEN. Elize en Michael tonen hun raceauto van afval. Zij en andere leerlingen van SBO De Veste in Tholen - een school voor speciaal basis onderwijs - hebben zich de afgelopen weken uitgeleefd met allerlei restmateriaal. Tijdens drie gastlessen van natuurouder George Koen- ders leerden ze dat afval eigenlijk niet bestaat, omdat je het bijna altijd weer voor iets anders kunt gebruiken. De kinderen maakten allemaal een raceauto. Wethouder Cees van Dis kwam gisteren langs om de fraaie creaties te bekijken en te testen, foto Marcelle Davidse Zaterdag BAARLAND Atelier Quast, Her- verkavelingsweg 1, 09.00 uur - Cursus Zeeuwse Stikken ma ken COLIJNSPLAAT Inn d'n Eenhoorn, Havelaarstraat 22, 15.00-18.00 uur - B12 Café voor lotgenoten met een vitamine B12 tekort ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30-17.00 uur - Opening tentoonstel ling Jenny van Geest GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Ruil- winkel Goes, Cou- wervestraat 2,10.00 -15.00 uur - Rommel markt en open dag ruilwinkel; De Spin- ne, 19.00 uur - Kin derdisco; Theater De Mythe, 20.00 uur - Jesus Christ Super star door Mu ziektheater Zeeland 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ontspan- nings Vereniging Amicitia met DJ Jo- han 'S-HEER ARENDSKER- KE Heer Arendshuis, 09.45 uur - Verhalen- café, lezing 'Te voet naar Rome' door Leo Baeten en workshop georganiseerd door het Genootschap van Sint Jacob en de vereniging Pelgrims wegen naar Rome HEINKENSZAND De Stenge, 10.00- 15.30 uur - De Zeeuwse Trein Mo del Ruilbeurs; Dorps straat 43,10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur - Expositie schilde rijen van Marco van Trierum en beelden van Carla Wersch KAPELLE Fruitteeltmuseum, 09.30-12.30 uur - Ochtend over klein- fruit met presenta ties en demonstra ties; De Vroone, 19.00 uur - Musical 'Er was eens..Toch?' KATS Zeeuwse Rozentuin, Katse Groeneweg 3, 10.00-13.00 en 14.00-17.00 uur - Cursus rozen snoeien KORTGENE 09.00-16.00 uur - Rommel- en antiek markt WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt Kerkje van Ellesdiek, Van Hattumstraat 5, 14.30-17.00 uur - Zeeuwse middag met optredens van Ambras (inclusief presentatie nieuwe CD 'Voe Anker') en Engel Reinhoudt GOES Theater De Mythe, Bleekveld 1,15.00 uur - Jesus Christ Su perstar door Mu ziektheater Zeeland; Café Baarends, 15.00 uur - Viering Half vasten door Stich ting Arti Carnaval; Bethelkerk, Bea- trixlaan, 18.30 uur - Zangavond VEG Goes m.m.v. Brass band Excelsior KATS Kerkje van Kats, Kerkstraat 3,14.00 uur - Optreden Zeeuws celloduo Martijn Kooiman Sa Marlon Dek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79