Goes wil niet nóg meer vertraging van fietspad langs Kattendijksedijk Wie kocht Vredelust? Schoon schip Spoorwegovergang Advocaat Roeland Maat: Politie 2 ZEELAND Verdachten hebben sinds 1 maart recht op bijstand van een advocaat tijdens een politieverhoor. Roeland Maat van het Goese Advocatenkantoor Zeeland beschrijft wat hij die dag meemaakte tijdens zijn piketdienst. COMMENTAAR Arnoud Kamerbeek gaat weg bij Delta. Zijn vertrek zal niemand verbazen. De brede verontwaardiging over de beloning van de topman heeft hem in een onmogelijke positie gebracht. Bovendien is Kamerbeek het boeg beeld van een mislukte strategie. Onder zijn leiding wilde Delta splitsing van het energiebedrijf en het netwerk afwenden. Dat is jammerlijk mislukt. Daarbij past naar het oordeel van de gemid delde Zeeuw geen riante vertrekregeling. Of Kamerbeek in zijn recht staat, doet er niet toe. Dat hij uiteindelijk zijn claim op een bonus inslikt en zich neerlegt bij anderhalf jaarsalaris is ook niet meer belangrijk. Wat wél telt, is dat hij risico oplevert voor de toe komst van Delta. Zeeuwse overhe den die moeten besluiten of zij ga rant willen staan voor een herfi nanciering van onderdelen van het bedrijf hebben hun burgers al genoeg uit te leggen. Die zitten niet te wachten op een discussie over topsalarissen of op vragen over een topman die Delta ook zou kunnen verkopen. Daarom is het goed dat Kamerbeek ver trekt. Het is nu zaak, dat iedereen die moet meedenken over de kansen van Delta het hoofd schoonmaakt en zich richt op de toe komst. Als dat alleen kan door ook in de Raad van Commissaris sen schoon schip te maken, dan moet dat snel gebeuren. Desnoods ook schoon schip in de Raad van Commissarissen van Delta Het fietspad laat al veel langer op zich wachten dan de gemeente lief is. Reden: de Goese Golf is bang dat fietsers risico lopen een verdwaalde golfbal tegen hun bol te krijgen. Om dat te voorkomen, komt op één punt over een lengte van 90 meter een drie meter hoge hek- of netachtige constructie, maar de Goese Golf denkt dat dat onvol doende soelaas biedt. Volgens wethouder André van der Reest heeft de advocaat van de Goese Golf nu aangevoerd dat het college procedurele fouten maakt door de raad onvoldoende bij het proces te betrekken. Hoewel het college daar zelf an ders over denkt, wil het op safe spelen en vraagt het de raad om een zogeheten verklaring van geen bedenkingen. „Het is vol gens ons niet nodig, maar baat het niet dan schaadt het niet. We wil len voorkomen dat we iets over het hoofd zien en dat een rechter zegt dat de procedure opnieuw moet, met nog meer vertraging tot gevolg." Goes zou fouten maken in de procedure rond het fietspad, aldus de advocaat van de Goese Golf. Van der Reest hoopt dat de aan leg van het fietspad toch echt eind dit jaar of begin volgens jaar kan beginnen. De plannen voor het vrijliggende fietspad aan de noord kant van de Kattendijksedijk zijn er inmiddels al elf jaar. Fietsers rijden nu tussen de au to's met gevaarlijk situaties tot ge volg. Almanak De Hulstenaar kan het soms niet la ten zuiderburen te plagen. Zo ook de ze week. Hij reed richting de voorma lige spoorlijn Hulst-Sint Niklaas. Een fietspad tussen de steden herinnert aan de treinen die er reden. Er is zelfs een spoorwegovergang nagebouwd. De Hulstenaar reed er op af en zag in zijn spiegel een rits aan Belgen. Hoe dichter bij de overgang, hoe langza mer hij reed. De alarmlichten gingen aan. Hij stopte een tijdje voor de over gang voor hij doorreed. In zijn spiegel zag hij een file van Belgen ontstaan. Ze zetten hun motor af voor een fiets pad. Raad investeert in rotte plekken De gemeenteraad van Bor- sele is akkoord met een extra investering van een half miljoen in het vernieu wen van dorpen. Welk deel van dit bedrag naar de aanpak van rotte plekken in de dorpen en welk deel beschikbaar blijft om parti culiere woningen te verbe teren is nog niet duidelijk. Op 19 mei staat dit onder werp opnieuw op de agen da van de raad. Het CDA vroeg vorige week al om extra aandacht voor de verpaupering nu er extra geld beschikbaar komt en de fractie kreeg hiervoor steun van meerde re collega's. Vakantieregeling minima breder Goes wil de vakantierege ling voor minima voor een bredere doelgroep beschik baar maken. De vakantiere geling is opgezet voor ge zinnen die van een bij standsuitkering moeten rondkomen met kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 17 jaar. In de zomerva kantie biedt GR de Beve- landen hen een gratis va kantieweek aan. „Het aan tal aanmeldingen viel een beetje tegen, daarom wil len we de doelgroep verbre den zodat zoveel mogelijk kinderen toch een keer op vakantie kunnen", zegt wethouder Van der Reest. 'Geen bomen meer langs weg' Langs provinciale wegen op Tholen mogen geen bo men meer worden geplant. Dat komt wat gemeente raadslid Han van 't Hof (ABT) betreft in de APV te staan. „Als je kijkt naar de verkeersslachtoffers die op Tholen zijn gevallen, zie je dat er veel tegen een boom zijn gereden", stelt hij. Tholen gaat de APV bin nenkort grondig herzien, maar daar wil Van 't Hof niet op wachten. Hij dient volgende week tijdens de raadsvergaderig wellicht een amendement in om het meteen te regelen. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 6 MAART GEOPEND Markt 1 Kaai 53* Domburg Veere Piketmelding 1,10.30 uur Opsporing Verzocht Een meerderjarige jongen wordt verdacht van diefstal met ge weld. Omdat de jongen in kwes tie geen idee heeft waar de ver denking vandaan komt, is mijn advies een beroep te doen op het recht om te zwijgen totdat hij weet welke verdenking er werke lijk ligt. Verder heeft hij aangege ven dat hij bijstand wil tijdens zijn verhoor door de politie. Na enige tijd blijkt dat de zaak in Opsporing Verzocht te zien is geweest. Mijn cliënt zou zijn herkend van beelden ge maakt bij een pinautomaat. Het gezicht van de gefilmde persoon is helemaal niet goed herken baar. Omdat hij wat uiterlijke kenmerken betreft verder ook niet lijkt op de persoon op beel den, is snel duidelijk dat cliënt niet herkend kon zijn. Hij wordt op vrije voeten gesteld. Piketmelding 2,13.00 uur Te laat Tijdens het verhoor is nog een pi ketmelding geweest. Omdat de ze binnen drie kwartier moet worden geaccepteerd en ik van wege het verhoor mijn telefoon niet aan had staan, is de melding ongezien verlopen. De verdachte zal daardoor met vertraging wor den bezocht door een andere ad vocaat. Gevolg van het te laat ver schijnen van een advocaat is dat het verhoor later begint. Als een verdachte niet binnen zes uur klaar is bij de politie, behoort die hem in verzekering te stellen of te laten gaan. Dit leidt tot extra kosten. Dat is het gevolg van de verplichting meldingen te mai len en en niet, zoals vroeger, te bellen. Piketmelding 3,16.05 uur Dure taart Kort na vieren hoor ik dat met het doormeldsysteem van de po litie iets mis is gegaan. Een mel ding wordt enige tijd later als nog doorgestuurd. Een Roe meens echtpaar van middelba re leeftijd is rond lunchtijd aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Vanwege de beperkte toegankelijk- heid van het arrestanten complex tijdens etenstijd besluit ik mij na 18.00 uur te melden. De vrouw spreekt zeer gebrekkig Duits en de man zeer ge brekkig Frans. Er moet een tolk worden inge schakeld. Mijn gesprek met de vrouw wordt on derbroken doordat de ver dachten in verzekering gesteld moeten worden. Om 19.10 uur YERSEKE. Vredelust is verkocht. Lang leve Vredelust! Maar is dat wel zo? Want wat is de nieuwe eigenaar van plan met het voor malige Yersekse zorgcentrum? En wie is die mysterieuze koper eigenlijk? Als één instantie daar duide lijkheid over zou moeten kun nen verschaffen, is dat de ge meente Reimerswaal. Maar ook die blijft het antwoord schuldig. Dinsdagavond had wethouder Jaap Sinke het in de raadsverga dering nog over 'een projectont wikkelaar.' Nu komt diezelfde Sinke niet verder dan: „Daar kun nen wij geen mededeling over doen." Ook over de bestemming van Vredelust kan Sinke niets zeg gen. „Ik laat me maar verrassen", is zijn reactie. „Ze zullen vast plannen hebben. Als die buiten het huidige bestemmingsplan vallen, zullen ze wel bij ons aan kloppen." Raadslid Andries Jumelet van de Christenunie vindt het vreemd dat er geen openheid van zaken wordt gegeven. „En ik ben er zelfs een beetje boos over. Het maakt me achterdochtig dat ze er zo geheimzinnig over doen." Voor Jumelet betekent de ver koop van Vredelust geenszins dat het nu niet meer mogelijk is om vluchtelingen in Yerseke on der te brengen. „In de Marijke- laan staat bijvoorbeeld nog een blokje van zestien huizen leeg." door Luc Oggel GOES. Baat het niet, dan schaadt het niet. En daarom vraagt het col lege van B en W van Goes de raad om een verklaring van geen beden kingen bij de aanleg van een fiets pad langs de Kattendijksedijk. Daar mee hoopt het college de Goese Golf, die bezwaar maakt, de mond te snoeren. Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZANO GOES THOLEN 12.00- 17.00 uur iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl Vergeten door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77