Seolto en Togo zijn licht favoriet 10 SPORT Topturnster Tisha Volleman naar toernooi in Vlissingen De Bevelanders grijpt de zege Biljarters Jacobs stunten Vier Zeeuwse korfbalploegen strijden de komende twee weken om het kampioenschap in de derde klasse K. Massaloop in Oostkapelle aan 49e editie toe Liefhebbers van het vrouwentur- nen kunnen zaterdag 26 en maandag 28 maart in Vlissingen hun hart ophalen. De Turn school Zeeland houdt twee grote wedstrijden. Zaterdag 26 maart staan de Zeeuwse kampioen schappen op het programma, maandag wordt de Moreau Gym nastics Tour gehouden. Plaats van handeling is sporthal Bas- kensburg in Vlissingen. De Moreau Gymnastics Tour kent een topbezetting. Zo komt Tisha Volleman, die Nederland waarschijnlijk zal vertegenwoor digen op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, in actie. De wedstrijd begint om 8.00 uur. De eredivisieturnsters starten om 14.30 uur. Het publiek kan de scores volgen op grote tv-scher- men die bij elk toestel staan. Zaterdag 26 maart komen de Zeeuwse clubs in actie tijdens de provinciale titelstrijd. De wed strijden beginnen om 8.30 uur. Alle informatie is te vinden op de site www.turnschoolzee- land.nl. Het driebandenteam van De Be velanders versloeg in eigen huis in de derde divisie Veilingzicht uit Oudenbosch: 6-2. Dat was een uitstekend resultaat voor de thuisploeg die daarmee de laatste plaats verliet. De ploeg van Stuc. Bedr. Kanters is nu ro delantaarndrager. Dankzij degelijke overwinnin gen van Rinus Kramer, Alfred van den Dries en Rinus Rijk ble ven de punten in Zeeland. Al leen André Karelse verloor on danks een serie van zes. Tegen stander Piet van Steen deed het met 32-35 net iets beter. Hij kwam ook tot serie van zeven ca ramboles. Op bezoek bij de nummer drie van de vierde divisie driebanden zegevierde Jacobs Mannenmode verrassend. Het werd in Hoeven 2-6. Voor de bezoekers gingen de winstpartijen van Marco Kooi man en Joop de Fouw met een punt verschil in de boeken. Giel Menheere won wel royaal. Alleen Cees den Boer verloor kansloos zijn partij. L&B Ledermode - Jacobs Mannenmode 12-6: Corné Bak kers-Kees den Boer 30-13,47; Ad Braspenning-Marco Kooiman 24-25, 62; Rien Bakkers-Joop de Fouw 24-25, 62; Cees van Ros- sum-Giel Menheere 14-20, 60. Marcel de Nijs stopt na dit seizoen bij DFS Marcel de Nijs ver trekt aan het eind van dit voetbalsei zoen bij DFS. De oe- fenmeester is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. De Nijs ziet te weinig perspectief bij de club om er nog een jaar aan vast te plak ken. Het huidige sei zoen in de derde klasse B van het za terdagvoetbal ver loopt moeizaam. DFS staat op de laat ste plaats. Competitiedag rolstoelhockey in Omnium De Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB) houdt van daag een landelijke competitiedag elek trisch rolstoelhockey (E-hockey). Vanaf 10.30 tot 18.00 uur worden er in het Omnium in Goes wedstrijden ge speeld. Bob Götz uit Vlissin gen en Sjoerd Jansen uit Oostelijk gaan in de hoofdklasse de strijd aan voor de Pont Ei uit Rotter dam. Rentmeester verlengt bij Goes Teun Rentmeester speelt ook volgend voetbalseizoen bij zondag-eersteklasser Goes. De centrale verdediger is een vas te waarde in het hart van de verdediging van het elftal van Jo hn Karelse. Rentmeester is mo menteel aan zijn eer ste seizoen bezig bij Goes. Hij kwam afge lopen zomer over van Nieuwdorp. In het verleden speelde Rentmeester onder meer bij Kloetinge. Liefst vier korfbalploegen maken in de derde klasse K nog kans op het kam pioenschap. Dat zijn op vallend genoeg ook de vier Zeeuwse teams in de poule: Seol to, Togo, Atlas en KVK. Aan de vooravond van het competitie- slot spreken de vier aanvoerders zich uit over de jacht op de titel. Twee Zeeuwse derby's in de laatste twee speelrondes kunnen het verschil maken. Er bestaat een reële kans dat na de laatste speelronde nog steeds niet be kend is wie de champagne mag ontkurken. Dan volgt een beslis singswedstrijd, driekamp of vier kamp. Naast de titel is ook de tweede plaats inzet van dit ultie me competitieslot, omdat de nummer twee zich op mag ma ken voor een promotiewedstrijd. Welke Zeeuwse ploeg trekt aan het langste eind? Seolto en OOSTKAPELLE. De Massaloop in Oostkapelle is vandaag aan de 49e editie toe. De organisatie is in handen van de atletiekvere niging Dynamica. De deelnemers kunnen kiezen uit vier verschillende afstan den: 5,10,15 of 20 kilometer. De start is om 14.00 uur bij het parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. Inschrijven is nog mogelijk tus sen 12.30 en 13.30 uur bij café midgetgolf de Boschhoek aan de Vroonweg in Oostkapelle. Meer informatie is te vinden op de site van de Walcherse at letiekvereniging: www.dyna- mica-sport.nl. Togo zijn licht favoriet. Aanvoer der Mariëlle Francke van Seolto is vooral realistisch en onder schat niemand. Haar collega, Mij- ke Tahapary van Togo, bulkt van het zelfvertrouwen en laat dat ook graag blijken. Gaat het op het een beslissingswedstrijd tus sen deze twee ploegen uit draaien? Of gooien Atlas en KVK roet in het eten? Bij Atlas heer sen gezonde revanchegevoelens jegens Seolto. En KVK heeft nog een appeltje te schillen met Togo. „Aan het begin van dit seizoen hebben we met elkaar het linker rijtje als doel gesteld. De laatste ze ven wedstrijden hebben we niet meer verloren, dus nu de kans zich voordoet willen we zeker voor het kampioenschap gaan. Als ik nu naar ons team kijk is het de collectiviteit die ons zo sterk maakt. Een echte teamprestatie met acht scorende mensen. We zijn in de loop van dit seizoen enorm gegroeid en daar ben ik heel trots op." „Elke wedstrijd is voor ons nu een finale. Melmac zou op papier een makkelijke wedstrijd moeten zijn, maar ook zij hebben een aan tal sterke spelers. We zullen ze ze ker niet onderschatten. De laatste wedstrijd tegen Atlas is een heel lastige. Zij hebben een sterke ploeg en vooral de heren scoren wekelijks veel. Ook zij zijn in de competitie gegroeid en we mogen hen zeker niet onderschatten." „Na de wedstrijd tussen Togo en KVK weten we misschien iets meer. Maar zoals gezegd onder schatten wij niemand, ook Mel mac niet. Dus ik zet m'n geld nog helemaal nergens op in. Wij zijn in elk geval compleet en fit voor het competitieslot. Als ploeg kun nen we ook nog verder door groeien. Mochten we promove ren, dan zie ik wel mogelijkheden om ons te handhaven in de twee de klasse." sy VLISSINGEN Chanella Boucherie uit Vlissingen in actie tijdens het toernooi van vo rig jaar. foto Martin Koopman/A3Fotografie KWADENDAMME HOEVEN BURG-HAAMSTEDE GOES GOES Strijd om titel door Menno Kole MARIËLLE FRANCKE (SEOLTO) „ELKE WEDSTRIJD IS VOOR ONS NU EEN FINALE." Resterend programma: 5 maart: Seolto-Melmac 12 maart: Atlas-Seolto Wat is jullie doelstelling? Wat verwacht je van de laatste twee wedstrijden? Hoe gaat het eindigen? Saïd Bouzambou probeert doelman Ronald van Leeuwen van Hovocubo te passeren met een schot, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75