©NDERNEMER Einde van de VAR-verklaring, bent u voorbereid? AGENDA Dit is een commerciële pagina van de Persgroep INSCHRIJVING VOOR DE HERMAN WIJFFELS INNOVATIEPRIJS VANAF 7 MAART WEER OPEN Dinsdag 8 maart Donderdag 10 maart Dinsdag 15 maart Het beste van deOndernemer.nl Gezond en bedrijvig Publiciteit Drie categorieën Werkt u met samen met zzp'ers of bent u zzp'er? Dan is het belangrijk dat u op de hoog te bent van de nieuwe wetgeving die per 1 mei in werking treedt. Fiscalist Jan Rutjes houdt zzp'ers en opdrachtgevers scherp. Risico's in kaart ipnnufflir Volg de Ondernemer op social media én word lid op deondernemer.nl Elk jaar wordt de Herman Wijffels Innovatieprijs uitgereikt. Dit zijn de winnaars van 2015. Een podium voor innovaties Kennislunch D0K4I met sessie over VAR Netwerklunch voor starters, ZZP'ers en gevestigde ondernemers. De werk- plekken van D0K4I staan van 12.00 tot 17.00 uur kosteloos ter beschik king. Edisonweg 41b in Vlissingen, lunch 12.00-13.00 uur. Themabijeenkomst ZLTO Grondzaken Presentatie van onder meer een ZLTO-makelaar en taxateur met als jzLTO thema Grond: nut of ballast? Rabo- zaal in Ledeltheater, Ledelplein 17 in Oostburg, 20.00 uur. Inspiratiesessie met Ton Vrijdag Janse&Janse houdt een inspira tiesessie voor leidinggevenden en ondernemers. Gastspreker is Ton Vrijdag, Projectdirecteur NG2. Zusterstraat 9 in Goes, 15.00-18.00 uur. Aanmelden: info@janse-janse.nl Inspiratiesessie t Q Op de website van de Ondernemer vind je ac tualiteiten, kennisdossiers, netwerkinformatie en een uitgebreide agenda. Deze artikelen zijn momenteel populair bij onze leden: Helemaal op elkaar ingespeeld winnen ze het NK Tuinaanleg Innovatie is een kracht. Een kracht die ondernemingen laat groeien en vitaal houdt. Tegelijkertijd is het vaak moei lijk om innovaties te financieren, er is immers nog niets bewezen. Rabobank erkent die lastige spagaat, maar heeft daarop ook een antwoord. Creatieve financie ringsoplossingen en een flinke ondersteuning voor duurzame innovaties in de vorm van de Herman Wijffels Innovatieprijs. "Om het ondernemerslandschap gezond en bedrijvig te houden, heb je innovaties eenvou digweg nodig. Daar staat tegenover dat we de financiering van innovaties als een hoog risico zien. Gaat het allemaal lukken, is er wel een markt voor?", vertelt John Hagers, manager Groot Zakelijk hi j Rabobank Oosterschelde. "We zoeken daarom naar maatwerkconstruc ties om een innovatie toch te kunnen financie ren, want we beseften wel dat innoveren voor het bedrijfsleven van levensbelang is. Ieder goed plan verdient een goede financiering." In een maatwerkfinanciering kan er wat Hagers een 'cocktail van kredieten' noemt uitkomen. Enerzijds een gedeelte bancair, anderzijds een gedeelte door bijvoorbeeld een medefinancier, garanties en subsidies, leasing, tot en met crowdfunding. Hagers: "Onze rol als bank is hierin veranderd van financier naar financieel regisseur". Deskundig financieel advieskan uiteindelijk heel goed lot de financiering van een grens verleggende visie leiden. Publiciteit maakt nog veel meer mogelijk en publiciteit is wat de Herman Wijffels Innovatieprijs in ruime mate biedt. De prijs is vernoemd naar de voormali ge directievoorzitter van Rabobank, Herman Wijffels. Wijffels had duurzaamheid hoog in het vaandel staan, vandaar dat hij in 1999 als afscheidsca deau deze duurzame innovatieprijs kreeg. De prijs is een initiatief van de Rabobank om met name duurzame innovatie te stimuleren. Het belangrijkste doel van de prijs is ondernemers, starters en studenten met baanbrekende idee ën een podium te geven. Deelname geeft dus flink wat publiciteit en daarnaast toegang tot netwerken, kennis en alternatieve financie ringsmogelijkheden. Hagers: "Je komt in con tact met zoveel mensen, er gaat een wereld van mogelijkheden voor je open." Er zijn drie categorieën met elk een hoofdprijs van 20.000 euro: 'Food en Agri', 'Circulaire economie' en 'Vitale gemeenschappen en zorg'. Inschrijven voor de Herman Wijffels Innovatieprijs 2016 is mogelijk voor zowel Rabobank klanten als niet-Rabobank klanten. De inschrijving is geopend vanaf 7 maart tot en met 7 april. Inschrijven kan via de website rabobank.nl/innovatieprijs tekst JOHN DE KOK Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Rabobank. Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl/innovatieprijs De invoering van de nieuwe Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DRA) betekent namelijk dat u als opdrachtgever verantwoordelijk bent en dus aansprake lijk gesteld kunt worden voor te betalen loonheffing en sociale premies als achteraf wordt vastgesteld dat er toch sprake was van een arbeidsrelatie. Modelovereenkomst Vanaf 1 mei zult u moeten werken met een goedgekeurde over eenkomst van opdracht. U kunt hiervoor de modelovereen komst gebruiken van de Belastingdienst of een voorbeeldover eenkomst van sectoren- en belangenorganisaties. U kunt ook Schipper heeft diverse hulpmiddelen ontwikkeld om risico's in kaart te brengen en te beperken op dit gebied. Daarnaast hou den we ondernemers actief op de hoogte van nieuwe ontwikke lingen omdat nog veel /.aken onduidelijk zijn. zelf een overeenkomst opstellen. Deze dient u wel te laten goedkeuren door de Belastingdienst. Waar het hebben van een VAR-verklaring voorheen volstond, wordt u nu ook actief gecontroleerd door de Belastingdienst oji het naleven van de overeenkomst met de zzp'er. Zo moet bijvoorbeeld een zzp'er in de bouwsector in zijn eigen bedrijfs kleding en met zijn eigen gereedschap werken. Zie de over eenkomst dus vooral niet als een invuloefening. U moet echt samenwerken zoals u dit afspreekt. Meer weten? Abonneer u nu op onze tweeweke lijkse nieuwsbrief voor zzp'ers en opdrachtgevers via www.SchipperGroep.nl/zzp. Fiscalist Jan Rutjes houdt zzp'ers en opdrachtgevers scherp. I*iuiiidfc4iijf lom-*iiijd H44 Alt* PüiffiJr' L-n h'.r rfouiltfs uitslaan in E'jrópa'"> Lees op 19 maart het magazine bij deze krant! Twee vierdejaarsstudenten van het Edudelta College in Goes hebben tijdens het NK Tuinaan leg 2016 in Den Bosch goud gewonnen. Hoe de spelregels van de suiker markt in 2017 veranderen Akkerbouwers kunnen flink profiteren van het vrijgeven van de Europese suikermarkt in 2017. Suiker Unie zet in op 20 procent groei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74