Geen boek maar een speciale website Dodelijk eerste kwart voor Groene Ster op een hoger niveau acteren SPORT 11 «MP het aantal leden tot 160. „We bena deren geen spelers van andere clubs, want we betalen niet. We bouwen volledig op de jeugd. Alle categorieën zijn tot de B-junioren goed bezet", aldus de vice-voorzit- ter. Voetballers die op zaterdag of zondag in de horeca en winkels werken, kunnen het dusdanig re gelen met hun werkgever dat ze geen wedstrijden hoeven te mis sen. „Want het voetbal leeft in on ze gemeenschap. Kijk alleen al eens naar de tachtig reclamebor den rond het veld", zegt de trotse Bogaard. Feyenoord, AZ, Heerenveen, NAC, Sparta en de Belgische prof clubs SK Lierse, Cercle Brugge, Be- veren en Germinal Beerschot wa ren al eens te gast op het voetbal complex, dat in 2002 werd ver nieuwd. De jubileumcommissie hoopt het vijftigjarig bestaan, waarschijnlijk in juli, af te sluiten met een wedstrijd tegen een prof club. Zo krijgt Johan Bogaard toch nog zijn hoogtepunt. Al blijft zijn grootste wens én die van de club promoveren naar de vierde klasse. SLUIS De jubileumcommissie die in 2014 in het leven is geroepen bestaat uit de oud-voetballers Peter Spelier (voorzitter), Theo Schram (secretaris), Leo Benne (penningmeester) en de leden Pa trick Buijsse, Tom Smits en Jean-Paul van Westen. Er werd on der meer een speciale jubileum website een een Facebook-pagina ontworpen. „We hebben afscheid genomen van het jubileumboek. Op de website staan historische foto's, verhalen en krantenartike len. Er zijn filmpjes gemaakt met interviews, verdeeld over vijf pe riodes SV Sluis", vertelt Spelier. Van de jubileumsjaals (tien euro per stuk) zijn er al 150 verkocht, onder meer aan een fanatieke ver zamelaar uit Vianen. Een prijs vraag is uitgeschreven voor het bedenken van een naam voor de accommodatie van Sluis. Samen met Leo Benne geeft de voorzitter in de bestuurskamer van Sluis een overzicht van het ju bileumprogramma: -12 maart: voetbalquiz met als ro de draad vijftig jaar SV Sluis. - 9 en 10 april: jeugdwedstrijden tegen leeftijdsgenoten van zuster- gemeente Nordeifel (Heimbach), Fancy Fair. Zaterdag feestavond, zondag een brunch. Toernooi ze ven tegen zeven met een mix van senioren en oud-leden. - 28 mei: Oostpoort Toernooi voor pupillen tot elf jaar met zestig jeugdteams. - Juli: jubileumwedstrijd tegen een betaald voetbalclub. Nooit eerder haalde een Zeeuws team de halve finale van de zaal voetbalbeker, laat staan de finale. Maar Groene Ster Vlissingen heeft de eerste negen jaren van zijn be staan alle Zeeuwse zaalvoetbalre cords gulzig opgeslurpt. En het einde is nog niet in zicht. De play-offs staan hoog op het ver langlijstje, alsmede de bekerzege. Die tweede wens moet nu echter minimaal een jaar in de ijskast. Groene Ster Vlissingen trof een iets andere opponent dan een week eerder. De geschorste Hovo- cubo-speler Appie Attahiri was bij voorbeeld weer beschikbaar. En zonder hem was trainer Sander van Dijk vorige week al zo lovend over zijn ploeg. „Bij vlagen heb ben we heel goed gevoetbald", zei hij na het 6-3-verlies. „We heb ben van onszelf verloren. Niet om dat Groene Ster zo groots speel de." De Zeeuwse trots kon de borst natmaken. Maar dat de borst klets nat zou worden, was niet ingecal culeerd. De ploeg keek halverwe ge de eerste helft al tegen een 3-0-achterstand aan. Binnen twee minuten schoot Nigel Wijden- bosch in de kruising (0-1), twee minuten later profiteerde Amir Molkarai van een slippertje van Hicham El Khaddouri (0-2) en na negenenhalve minuut maakte Dennis Selbach 0-3. Wat een sof. Ook Said Bouzam- bou kon daaraan niks veranderen? De aanvaller kan op het veld bij VC Vlissingen niet wekelijks reke nen op een basisplaats, maar in de zaal kent hij in Zeeland zijn gelij ke niet. Zowel in de competitie als in de beker is hij Groene Sters top schutter. Hij kon Groene Ster voor rust een aantal keren terugbrengen in de wedstrijd. Het dichtst kwam hij met een schot op de paal. Het zelfde overkwam Etiënne Mallie die zelfs voor open doel miste. Een stormloop in de laatste tien minuten voor rust leverde ver schillende dreigende momenten op, maar geen goals. Aan de ande re kant moest Mehdi el Merboh, die onder de Zeeuwse lat Karim Ben Sellam verving, ook nog een aantal keren gestrekt om erger leed te voorkomen. Na de rust drukte Groene Ster het gaspedaal meteen diep in. Het moest ook wel. Maar na drieënhal ve minuut haalde Hovocubo via Karim Ajnana uit een rappe tegen stoot de angel eruit: 0-4. De groe ne aanvalsgolven bleven op het Hoornse doel beuken, maar doel man Ronald van Leeuwen hield als een rots van vlees en bloed stand. Na de 0-5 van Wijdenbosch en de 0-6 Mats Velsenboer probeerde Groene Ster het met de moed der wanhoop met een meevoetballen- de keeper. Maar niks werkte gister avond. Wat AWT Gelaen, HV/Veerhuys, Zeemacht en TPP Rotterdam eerder dit seizoen niet lukte in de KNVB-beker, daarin slaagde Hovocubo uiteindelijk wel door een dodelijk eerste kwart. Groene Ster Vlissingen-Hovocubo 0-7 (0-3). 2. Nigel Wijdenbosch 0-1, 4. Amir Molkarai 0-2,10. Dennis Sel bach 0-3, 22. Karim Ajnana 0-4, 32. Nigel Wijdenbosch 0-5, 33. Mats Vel senboer 0-6, 35. Nigel Wijdenbosch 0-7. ZATERDAG 5 MAART 2016 is nog altij d springlevend 8EACH Raymond Hubregtse, Johan Bo gaard, Peter Spelier en Leo Benne (van links naar rechts) zijn lid van de jubileumcommissie van SV Sluis. foto Peter Nicolai door Rudy Boogert VLISSINGEN. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben een nieuw hoofdstuk in hun historie geen gouden rand kunnen geven. In een bomvolle Baskensburg mis te de Zeeuwse eredivisionist gister avond de finale van de KNVB-be- ker. Voor de tweede keer in acht dagen van Hovocubo winnen, was te veel gevraagd. Het werd een zeer pijnlijke 0-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64