18 Zondag-vijfileklasser zou heel graag weer eens 10 SPORT Topturnster Tisha Volleman naar toernooi in Vlissingen Nieuwe zege Notaris Stolker Verlies voor driebanders West-Zeeuws-Vlaamse voetbalclub bestaat vijftig jaar en viert dat met meerdere activiteiten. Promoveren zou uitgerekend dit seizoen een heel mooi cadeau zijn. Massaloop in Oostkapelle aan 49e editie toe Liefhebbers van het vrouwentur- nen kunnen zaterdag 26 en maandag 28 maart in Vlissingen hun hart ophalen. De Turn school Zeeland houdt twee grote wedstrijden. Zaterdag 26 maart staan de Zeeuwse kampioen schappen op het programma, maandag wordt de Moreau Gym nastics Tour gehouden. Plaats van handeling is sporthal Bas- kensburg in Vlissingen. De Moreau Gymnastics Tour kent een topbezetting. Zo komt Tisha Volleman, die Nederland waarschijnlijk zal vertegenwoor digen op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, in actie. De wedstrijd begint om 8.00 uur. De eredivisieturnsters starten om 14.30 uur. Het publiek kan de scores volgen op grote tv-scher- men die bij elk toestel staan. Zaterdag 26 maart komen de Zeeuwse clubs in actie tijdens de provinciale titelstrijd. De wed strijden beginnen om 8.30 uur. Alle informatie is te vinden op de site www.turnschoolzee- land.nl. Met nog vijf speeldagen op het programma bleef Notaris Stolker in de eerste klasse (vrouwen) van de bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Hulst opnieuw zonder pun tenverlies. Verrassend was dat niet omdat de koploper het onderaanstaan- de Mulan als tegenstander trof. Via 25-20 en tweemaal 25-18 werd het uiteindelijk 3-0. Dezelf de eindstand kwam ook na de wedstrijd De Sterre-Van Water schoot op het wedstrijdformu lier. In de tweede klasse liep Henny & Co voor de tweede opeen volgende week verder uit op Sa- man & Compiet. Voor de Terneuzense formatie van 't Bierwinkeltje viel op be zoek bij De Distel 6 niets te ra pen. Fons Baart kwam vijf carambo les tekort en bleef daarmee nog het dichtst in de buurt van zijn tegenstander. Robert Vink strandde op negen punten, 'klei ne' Cees Wissel en Albert van Leeuwen kwamen tien punten tekort. De Distel 6-'t Bierwinkeltje 8-0: Jack Buijk-Cees J Wissel 35-25,51; Adrie van Mechelen-Ro- bert Vink 35-26, 65; Lars Akker- mans-Fons Baart 30-25, 62; Erik Niewenhuijse-Albert van Leeu wen 30-20,72. Marcel de Nijs stopt na dit seizoen bij DFS Marcel de Nijs ver trekt aan het eind van dit voetbalsei zoen bij DFS. De oe- fenmeester is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zater dag-derdeklasser. De Nijs ziet te weinig perspectief bij de club om er nog een jaar aan vast te plak ken. Het huidige sei zoen in de derde klasse B van het za terdagvoetbal ver loopt moeizaam. DFS staat op de laat ste plaats. Competitiedag rolstoelhockey in Omnium De Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB) houdt van daag een landelijke competitiedag elek trisch rolstoelhockey (E-hockey). Vanaf 10.30 tot 18.00 uur worden er in het Omnium in Goes wedstrijden ge speeld. Bob Götz uit Vlissin gen en Sjoerd Jansen uit Oostdijk gaan in de hoofdklasse de strijd aan voor de Pont Ei uit Rotter dam. Titelstrijd in zaalvoetbal is nog niet beslist Met nog drie wed strijden te spelen is de strijd om de titel in de derde klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen nog altijd niet be slist. Deze week ston den beide titelkandi daten (Café Restau rant De Zwaan en PIBLW/Reïntegra- tie) tegenover elkaar maar dat duel lever de geen winnaar op: 6-6. Het onderlinge verschil bleef één punt. Dit jaar bestaat Sport Vereni ging Sluis een halve eeuw. Een promotie naar de vierde klasse KNVB zou het mooiste cadeau zijn voor de jubilerende voetbalvereniging. Het geduld van menig Sluis- hart wordt al achttien jaar op de proef gesteld, want zo lang speelt de West-Zeeuws-Vlaam se club al in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Het ziet er niet naar uit dat dit jaar met deze traditie gebroken zal wor den of er moet een klein won der gebeuren. Johan Bogaard heeft zich er eigenlijk al bij neergelegd, dat het weer niet gaat lukken. „Het hoogtepunt van onze vereniging moet nog komen", richt 'Mister Sluis' zijn blik naar de toekomst. Bogaard werd tijdens de jubi leumreceptie lid van verdienste van de KNVB gemaakt. De dui zendpoot is al vanaf het begin betrokken bij de voetbalclub, die op 25 februari 1966 op initia tief van visboer Cyriel Driessen werd opgericht. Jan Bakker (eer ste voorzitter), Jef Spee, Giel en Dick van Westen, Bruno Balza- ni, Wally Marteijn, Cees Blae- ke, Arnold Faes en de gebroe ders Johan, Theo en Herman Bogaard waren mannen van het eerste uur. Sluis startte als zaterdagclub in het afdelings voetbal met drie opeenvolgen de titels. Dick van Westen, oud-voet- OOSTKAPELLE. De Massaloop in Oostkapelle is vandaag aan de 49e editie toe. De organisatie is in handen van de atletiekvere niging Dynamica. De deelnemers kunnen kiezen uit vier verschillende afstan den: 5,10,15 of 20 kilometer. De start is om 14.00 uur bij het parkeerterrein aan de Duinweg in Oostkapelle. Inschrijven is nog mogelijk tus sen 12.30 en 13.30 uur bij café midgetgolf de Boschhoek aan de Vroonweg in Oostkapelle. Meer informatie is te vinden op de site van de Walcherse at letiekvereniging: www.dyna- mica-sport.nl. balier van Middelburg, was de eer ste trainer. De Belgische trainer Gilbert Vancaille leidde de club in 1971 en 1975 naar het kampioen schap in de tweede en eerste klas se afdeling. In de vierde klasse KNVB beleefde Sluis een schitte rende periode. De sterke ploeg stootte tweedeklasser De Meeu wen en derdeklasser Kloetinge op het sportcomplex aan de Zuiddijk- straat uit het bekertoernooi. Brand Sluis wilde met de uitwisseling met een Engelse club het eenjarig bestaan vieren. Het werd een uit stapje naar Londen. Toen er brand uitbrak in hun hotel viel er een aantal gewonden in het Sluise ge- 'Een vrouw liep bij een sprong van de vierde verdieping een gebroken bekken op' zeischap en werd men plotseling internationaal nieuws (tv, kran ten). „Een vrouw liep bij een sprong van de vierde verdieping een gebroken bekken op", herin nert Bogaard zich. Bij de brand gingen bezittingen verloren. De Engelse club hield spontaan een actie om geld in te zamelen voor de gedupeerden. Ook Engels inter national George Cohen bezocht de Sluissenaren. Zondagvoetbal Waar de laatste jaren Zeeuwse voetbalclubs de stap van de zon dag- naar de zaterdagcompetitie maakten, volgde Sluis de omge keerde richting. De club koos be gin jaren tachtig voor het zondag voetbal. „De afstanden naar de clubs aan de overkant (boven de Westerschelde) en Brabant waren te groot. We vertrokken op zater dagmorgen al om elf uur en kwa men pas 's avonds terug. Het kost te veel tijd en we hadden veel reis kosten", licht Johan Boogaard het besluit toe. „De overstap werd ook ge maakt, omdat er op zondag der by's zijn", vult Raymond Hubregt- se aan. De overgang naar het zon dagvoetbal verliep moeizamer dan verwacht. Zo stopten Sluis- iconen Hans en Steven Vercoute- ren om principiële redenen. „Er ontstond een leegloop. De betere spelers gingen hogerop voetbal len. In 1980 waren er nog weinig senioren en we hadden bijna geen jeugd", weet Hubregtse. Belgische voetballers vulden de hiaten op. Hubregtse: „Ze kwa men veelal mee met de Belgische trainers, die Sluis toen had. Ik ken de ze niet eens allemaal." Ook bestuurlijk ging het niet al tijd voor de wind. Zo werd in de jaren zeventiger dankzij Johan Boogaard, die bleef knokken voor het voorbestaan van de club, een bestuurscrisis overleefd. Ook daar na ging het niet altijd crescendo. Gaandeweg kwam er meer struc tuur binnen de club. Er staat nu - onder leiding van voorzitter Pa trick Gijzeis - een enthousiast be stuur met verschillende werkgroe pen, gesteund door voldoende vrij willigers. In 2002 is er een op de toe komst gericht beleidsplan opge steld. In 2013 kreeg hoofdtrainer Ronny Tresonie een vijfjarig con tract - vrij uitzonderlijk in het amateurvoetbalBogaard: „Je moet de jeugd zien vast te houden met trainers van niveau en een goede begeleiding, zodat ze ge makkelijker doorstromen naar de senioren." Hubregtse ziet een groei van 'We bouwen volledig op de jeugd. Alle categorieën zijn tot de B-junioren goed bezet' VLISSINGEN Chanella Boucherie uit Vlissingen in actie tijdens het toernooi van vo rig jaar. foto Martin Koopman/A3Fotografie HULST ROOSENDAAL BURG-HAAMSTEDE GOES TERNEUZEN Jubilerend Sluis door Aector Dooms SV Sluis speelt inmiddels achttien jaar in de vijfde klasse. Daarin staat de club nu zesde. Johan Boogaard Raymond Hubregtse, bestuurslid Said Bouzambou probeert doelman Ronald van Leeuwen van Hovocubo te passeren met een schot, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63