VC Vlissingen zet de knop Wilson is terug bij selectie om Visjes SPORT 9 COLUMN De beroepscommissie van de KN VB legde de club de puntenstraf op wegens een vermeende doods bedreiging aan het adres van het arbitrale trio. Dat zou na afloop van de thuis wedstrijd tegen UDI'19 november vorig jaar zijn gebeurd. Vlissingen kreeg eerst een boete van 3500 eu ro, ging in beroep en na behande ling van de kwestie werd de straf omgezet in een lagere boete (237 euro) en vier winstpunten in min dering. „We zijn natuurlijk teleurge steld", zegt Van Poelje. „Eerst werd de vereniging met een boete gestraft en nu na hoger beroep worden we als team gestraft. Dat is heel vervelend, maar het veran dert niks aan ons doel. We willen nog steeds de komende negen wedstrijden goed presteren." En dus werd donderdagavond ook weer snel de knop omgezet. De thuiswedstrijd tegen Deso van zondag verdiende alle aandacht. „Er is op het scherpst van de sne de getraind", zegt Van Poelje. Vlis singen kwam twee weken geleden voor het laatst in actie en maakte toen een slechte indruk. De Wal- cherse hoofdklasser ging kansloos met 3-1 onderuit tegen Blauw Walcherse hoofdklasser richt zich na puntenstraf op thuiswedstrijd tegen Deso en de derde periode. Geel. Van Poelje zei na afloop van dat duel de intrinsieke motivatie bij zijn spelers te missen. „We heb ben daarna bij elkaar gezeten. Er zijn dingen uitgesproken, ook naar elkaar toe. We hebben toen ook met zijn allen afgesproken dat we er in die laatste periode vol HOEK Eindelijk, zo verzuchtte Fabian Wilson donderdag avond. Eindelijk is de rechts back terug in de wedstrijdselec tie van Hoek. De ploeg treedt vandaag op eigen veld aan te gen FC Rijnvogels. Het is de eerste wedstrijd in de derde en laatste periode, waarin ieder een bij Hoek stiekem hoopt een rol van betekenis te kun nen spelen. Misschien kan de weer volle dig fitte Wilson wel voor een impuls zorgen. De aanvallend ingestelde verdediger liep op 28 april 2015 een zware knie blessure op in de halve finale van de districtsbeker tegen VC Vlissingen (4-0). Ruim tien maanden later kan hij - met nog negen competitieduels te gaan - zijn officiële rentree in het eerste elftal maken. Wilson speelde de afgelopen tijd wel mee in een oefenwed strijd en deed in het tweede elf tal ritme en conditie op. Hij werd echter steeds ongeduldi ger. „Fabian heeft me een paar keer gevraagd hoe dicht hij er tegenaan zat", zei Jannes Tant. De trainer kon die gedreven heid wel waarderen. Tant kiest vandaag op de rechtsbackposi tie tussen Wilson en Sascha Beshliaha. Centraal achterin lijkt Lionel Fitsch, die tegen ASWH (1-0- verlies) ontbrak door een schor sing, een duo te vormen met Mickenson de Pessemier. Tant kan namelijk geen beroep doen op Giovanni Siereveld. De aanvoerder heeft opnieuw last van zijn hamstring en kan vandaag niet spelen. voor zullen gaan." De strijd om de derde periode begint zondag en dus kan Vlissin gen meteen de eerste stap zetten. Tegenstander Deso mag echter niet onderschat worden. De ploeg uit Oss staat weliswaar elfde (op vier punten van Vlissingen), maar beschikt over veel kwaliteit. „Voor in hebben ze in Donny van Her pen een sterke spits", meent Van Poelje. Vlissingen moet het zondag stellen zonder Daniel Jansen, die nog een schorsing uitzit. Doel man Joan van Belzen zit na lang durig blessureleed weer bij de se lectie. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Bij slecht weer wijkt Vlissin gen uit naar het kunstgras. Ieder voetballertje droomt ervan om prof te worden. Vaak zijn het de ouders die het nóg veel leuker vinden als hun zoon profvoetballer wordt. Een mooie toekomst met een goed gevulde portemonnee lonkt, daar moet alles voor wij ken. En als hun zoon wordt afge wezen door een club? Dan gaan ze meteen mailen en bellen hoe de betreffende club hun zoon in godsnaam over het hoofd heeft kunnen zien. Er zijn echter ook ouders die niet op- of omkijken naar hun kind en zelden of nooit een wedstrijd be zoeken. Ze hebben vaak ook niet door dat met hun kind wordt ge leurd door zogenaamde kenners die zichzelf als zaakwaarnemers gedragen. In Zeeland hebben we ook een paar van die figuren rond lopen. Ze profileren zich met na me op sociale media, waar ze na men van talentjes droppen en - vaak onder een schuilnaam - op tikken dat het onbegrijpelijk is dat de 'beste aanvaller van Zuid- Nederland nog niet is opgemerkt door een profclub'. Het vervelende is: omdat ze wor den overladen met complimen ten en in hun directe omgeving nooit tegengas krijgen gaan veel van die voetballertjes er nog zelf Ze profileren zich met name op sociale media, waar ze namen van talentjes droppen. in geloven ook. Terwijl ze in wer kelijkheid één van de tienduizen den visjes zijn in een enorme vij ver vol talent. En je moet tegen woordig ook nogal wat in huis hebben om prof te kunnen wor den. Groot, sterk, snel atletisch, zo zien veel van de hedendaagse voetballers eruit. Natuurlijk heb ik er zelf lang gele den ook over gedroomd om prof te worden. Ik had veel te veel min punten. Niet groot, niet snel, niet atletisch. Op mijn zeventiende kwam ik wel bij het eerste elftal van Terneuzen (en ontdekte ik hoe lekker bier kan zijn). Thuis te gen Steenbergen stond ik in de ba sis. We wonnen met 5-0 en wa ren weer een stap dichter bij het kampioenschap. Na afloop was het feest in de kantine. Ik werd aangesproken door een man die zich voorstelde als scout van Beve- ren en me vertelde dat ik goed had gespeeld. Sorry meneer, on derbrak ik hem, maar ik moet echt heel nodig naar de wc. Toen ik met een opgelucht gevoel terug kwam was de scout verdwenen. Ik heb hem nooit meer gezien. COrtCB ZATERDAG 5 MAART 2016 Barry van der Hooft door Jan Dagevos VLISSINGEN. Natuurlijk ging het donderdagavond bij Vlissingen tij dens de training over de punten- straf. De vier punten in mindering die de club 's middags van de KNVB kreeg opgelegd hielden de gemoederen danig bezig. „Zoiets helpt niet om je volledig te focus sen op een wedstrijd", zegt trainer Jurriaan van Poelje een dag later. door Barry van der Hooft 312 Fabian Wilson speelde 312 dagen geleden zijn laatste officiële wedstrijd in Hoek 1. Na een lange revalidatie zit hij vandaag weer bij de selectie. Renzo Roemeratoe (achter) duelleert met Deltasport-aanvaller Redouan Boulfalfal. De verdediger maakt mogelijk de overstap naar Telstar, foto Pirn Waslander/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62