Vragen over stoplichten Muziek tijdens kunstroute Na wankele tijden heeft het kort verblijfhuis weer financiële zekerheid Kritiek SP op Sabewa WALCHEREN 9 Ouders en verzorgers hebben hard geknokt voor het voortbestaan van Phila Agaat. Met succes. Terwijl Tim zich achterin de woonkamer amuseert met speelgoedautootjes, bekijkt Sydney een film op tv. Ronnie houdt zijn gemak in zijn rolstoel. In het kortverblijfhuis Phila Agaat van zorgorganisatie Philadelphia kunnen cliënten doen waar ze zin in hebben. Maar hun tweede huis in Middel burg heeft de afgelopen jaren behoor lijk onder druk gestaan. Door de ver anderingen in de zorg zag het ernaar uit dat het huis op 1 januari moest sluiten. „Het was onzeker of we nog geld zouden krijgen om het hoofd bo ven water te houden", vertelt locatie manager Reinier Bakkenes. „Door fi nanciële afspraken te maken met de gemeente, ouders en zorgkantoren, is het nu zeker dat we verder kunnen." Dat ging niet zonder slag of stoot. De ouders en zorgmedewerkers heb ben heel wat gesprekken gevoerd met ambtenaren van de gemeente. „Het was vooral belangrijk om hen er van te overtuigen dat Phila Agaat be langrijk voor ons is", vertelt Anouk van Drie, de moeder van Tim. „Onze kinderen kunnen niet een middagje doorbrengen bij de buurvrouw. Ze hebben 24 uur per dag aandacht no dig. En voor ons als ouders is het heel zwaar om dat altijd vol te houden. Daarom is het prettig als we de zorg af en toe uit handen kunnen geven. Dat geeft de rust die je nodig hebt om weer verder te gaan." Er zijn dertien bedden voor de lo gees. Tim blijft er doordeweeks twee nachten slapen. Op schooldagen haalt zijn moeder hem na het eten op. Als het verblijfhuis noodgedwon- gen had moeten sluiten, moest Tim permanent uit huis. Hij heeft een zware vorm van het Downsyndroom en de continue zorg is te intensief voor zijn ouders. Door de opvang in Phila Agaat kan hij toch nog groten deels thuis wonen. Tim laat merken dat hij graag bij papa en mama is, maar in Middel burg heeft hij het ook prima naar zijn zin. „Ik kan hier lekker spelen. Met de auto's. Buiten huizen bouwen met de blokken. Soms met de bus naar de stad", vertelt hij hakkelend. En als hem wordt gevraagd met wie hij dan speelt, begint hij vrolijk een hele waslijst aan namen van vriend jes en vriendinnetjes op te sommen. „We proberen hier zoveel moge lijk het alledaagse leven na te boot sen", vertelt zorgmedewerkster Mar- jo Koster. „Met extra structuur. Dus de kinderen doen hier altijd exact hetzelfde. Die regelmaat hebben ze nodig. Als ze aankomen vanuit school gaan we eerst wat drinken en een koekje eten, dan mogen ze spe len, gaan we samen eten, kijken we tv en mogen ze naar bed op een tijd stip dat ze gewend zijn van thuis." In 'Als Agaat was gesloten, moest Tim uit huis. De zorg is te intensief het weekend gaan ze wel eens met zijn allen op stap. Naar de kinderboer derij bijvoorbeeld. Dat wordt dan vooraf met pictogrammen duidelijk gemaakt op het memobord, zodat de kinderen weten waar ze aan toe zijn. Dinsdag tekent Phila Agaat een sa menwerkingsovereenkomst met vrij willigersorganisatie Manteling. „Door het aantal vrijwilligers uit te bouwen, kunnen we de cliënten net wat meer aandacht geven. Dat bevor dert de kwaliteit van de zorg binnen de financiële mogelijkheden die we hebben", aldus Bakkenes. MIDDELBURG. De recente storin gen in verkeerslichten in Middel burg zijn de Christenunie een doorn in het oog. De partij heeft daarom schriftelijk opheldering ge vraagd bij het college van B en W. Fractievoorzitter Willemien Treur niet klaagde enkele weken gele den al via Twitter bij de gemeente over regelmatige storingen in de lichten bij de Schroebrug. Ook de nieuwe verkeerslichten op de krui sing van de Torenweg en de Schroeweg vielen vorige week uit. Elke storing is opgelost. Toch wil de CU weten of er wel genoeg con troles zijn en of door de storingen ongelukken zijn gebeurd. PE lasfittingen PE Klemfittingen Meeuwse handelsonderneming bv MIDDELBURG. Mensen die kwijtschelding vragen van belastingen moeten van Sa bewa sneller antwoord krij gen op hun verzoek. Dat vindt de SP in Middelburg. Volgens de partij moeten sommige mensen wel zes maanden wachten, terwijl het antwoord volgens de wettelijke termijn binnen acht weken gegeven moet zijn. De SP heeft dit aange kaart bij het dagelijks ge meentebestuur van Middel burg. De partij concludeert dat Sabewa voor het tweede achtereenvolgende jaar niet efficiënt genoeg werkt. In dien nodig moet zij maar meer mensen in dienst ne men om sneller een besluit te kunnen nemen over kwijt schelding, vindt de SP. MIDDELBURG. Tijdens de Kunst en Cultuurroute Middelburg van morgen treden drie muziekgezel schappen op. Zangeres Anoushka Kopperlaar en gitarist Huibert-Jan Vader spelen muziek van onder andere Nathalie Merchant, Joey Heatherton, KT Tunstall en Joni Mitchell. Aanvang 13.30 uur in de Expositieruimte aan de Koepoort straat 6. Sopraan Elisabeth Blom, alt Victoria Cassano, tenor Dolf Drabbels en bas Jan Douwes van The Zed Chamber Choir zingen in CBK Zeeland om 14.30 uur. Het Zeeuws Studentenorkest treedt op in Sociëteit De Vergenoeging om 15.30 uur. Zuidsingel 32 Borssele IUIWIA EV3 Vraagprijs 169.000,- k.k. ZATERDAG 5 MAART 2016 Phila Agaat blijft overeind door Elodie Kint Tim voelt zich helemaal thuis in Phila Agaat, een zorghuis voor kort verblijf. Hij blijft er twee nachten per week slapen, zodat zijn ouders even tot rust kunnen komen, foto Ruben Oreel Anouk van Drie, moeder Tim Albert Plesmanweg 6, 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 - Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com M2makelaars.nl Ruime hoekwoning Instapklaar Kunststof kozijnen Goed onderhouden Speeltuin in omgeving Garage aanwezig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42