Ouders klikken om kiekjes op Facebook Huiszoeking bij ex-president van Brazilië om verdenkingen corruptie Reismiljonair werd soms bedreigd maar had geen beveiliging Moord komt als een grote schok. Zakenman had leven eindelijk weer op de rit na zaak-Hari. NIEUWS 3 UTRECHT. De moord op de 42-jari- ge zakenman Koen Everink komt voor familie en vrienden als een grote schok. De man die in 2012 door kickbokser Badr Hari in de Arena in elkaar werd geslagen, zou bedreigd worden. Maar zijn vrienden zeggen dat hij niet bang was en niet beveiligd werd. Het waren hartverscheurende beelden, zegt een bewoonster van de keurige Hoflaan in Bilthoven, het bosrijke plaatsje ten oosten van Utrecht. „Het 6-jarige dochter tje van Koen werd huilend door politieagenten weggebracht. Het was vreselijk om te zien." Veel is nog onduidelijk, maar wat vast staat, is dat het dochtertje van Everink haar vader aantrof in een grote plas bloed in de keuken van het huis. Ze is gaan gillen, waarna de buren de politie belden, mel den goed ingevoerde bronnen. Een inderhaast opgeroepen trau mahelikopter draaide halverwege weer om. Op het moment dat de politie de woning van Everink binnen stapt, is hij al overleden. Als even later ook zijn luxe Porsche Cayen ne wordt weggesleept voor tech nisch onderzoek en er zwarte schotten voor de villa worden ge plaatst, weet ook de buurt het ze ker: Everink is overleden. Het is voor de inwoners van de chique plaats alweer de tweede gerucht makende dood van een bekende Nederlander na de gruwelijke moord op Els Borst in 2014. Over de achtergronden van de dood van de in de reiswereld rijk geworden zakenman gaan niet veel later al snel de wildste verha len rond. Een scholier van Marok kaanse afkomst weet staand voor de politieafzetting te vertellen dat er in de vroege vrijdagochtend een roofoverval heeft plaatsgevon den in de villa van Everink. Koen Everink zou zich al enige tijd niet meer veilig voelen in Ne derland en persoonsbeveiliging nodig hebben om de straat op te durven. „Rond die tijd van de zaak-Badr Hari kreeg hij van Ma rokkanen weieens van alles naar zijn hoofd geslingerd", zegt een van zijn beste vrienden. „Maar hij was absoluut niet bang en had geen beveiliging of zo." Snikkend vertelt hij dat zijn vriend in het verleden, twee jaar na de geruchtmakende mishande ling door kickbokser Badr Hari tij dens dancefeest Sensation White in de Amsterdam Arena, soms werd bedreigd. Vooral als die zaak weer eens bij de rechter speelde. Everink claimde tonnen schade vergoeding van Badr Hari en schroomde niet zijn verhaal regel matig te vertellen in diverse me dia. „Dan stonden er weer eens Marokkaantjes voor zijn deur die riepen dat hij Hari met rust moest laten. Maar Koen had een hotline met de politie en dan waren ze snel weer weg." Dat zou voor het laatst een halfjaar geleden zijn ge beurd, in de periode dat Hari in hoger beroep tot 24 maanden cel straf werd veroordeeld. Volgens vrienden van Everink had hij juist weer volop zin in het leven. „Hij zag de toekomst weer zonnig in. Hij had er zin in. Na de mishandeling en alle publiciteit rondom de rechtszaak ging het niet zo goed met hem. Hij had niet alleen fysieke schade, maar ook in z'n hoofd ging het niet hele maal lekker. Die periode had hij inmiddels achter zich gelaten." Everink was van plan te verhui zen naar een ander gedeelte van Bilthoven. Zijn villa, die hij in 2007 nog voor ruim 835.000 euro had gekocht, stond al enige tijd te koop. Everink zat goed in de slap pe was. Volgens Quote was hij goed voor zo'n 15 miljoen. „Hij wil de misschien weer gaan onderne men en had plannen voor de toe komst." Buurtbewoners weten niet waar ze het moeten zoeken. Zon der het te durven uitspreken kij ken ze naar de rol van Badr Hari. „Het zal toch niet", zeggen ze voorzichtig. „Het is toch niet voor te stellen dat hij nog wraak zou la ten nemen op deze manier." Ever ink was gescheiden en leefde al leen. De advocaat van Hari zei gis teren geschokt te zijn door de dood van de zakenman. „Heel treurig en shockerend", zo reageer de Bénédicte Ficq. Ondanks de veroordeling van Hari was het geschil tussen de kickbokser en Everink nog niet he lemaal opgelost. Everink had voor enkele tonnen beslag laten leggen op de Nederlandse bezittingen van Hari. Everink claimde tonnen schade vergoeding van Badr Hari en schroomde niet zijn verhaal te vertellen in de media Een gezin uit Bergeijk is voor 400 euro beboet omdat ze tij dens schooltijd hun kind lieten spijbelen om eerder op vakantie te kunnen. De ouders hadden het kind ziek gemeld en waren op reis gegaan. Eén ding deden ze niet zo slim: ze postten foto's van hun vakantie op Facebook. En dat zat andere ouders van de school niet lekker. Volgens verantwoordelijk wet houder Frank van der Meijden ontstond bij de ouders het ge voel dat er met twee maten werd gemeten. Daarom schakel den ze de leerplichtambtenaar in, die op zijn beurt contact zocht met school en de ouders. „We hebben hoor en wederhoor gepleegd en de ouders konden niet goed verklaren waarom ze op vakantie waren buiten de re guliere tijden om. We hebben proces-verbaal opgemaakt." Het is volgens Carry Rooze- mond, voorzitter van de landelij ke vereniging voor leerplicht ambtenaren Ingrado, niets nieuws dat ouders melding ma ken van absente medeleerlingen van hun kinderen. „Dat Face book daar een rol in speelt, heb ik nog niet eerder gehoord. Het is niet gek, sociale media heb ben een enorm bereik. De kans dat het opvalt dat je ongeoor loofd op vakantie bent, is groot." Lula is van de socialistische PT (Arbeiderspartij) en was staats hoofd van 2003 tot 2011. Hij is op gevolgd door partijgenote Dilma Rousseff. De invallen bij Lula thuis en in stellingen die een band met hem hebben, zijn gedaan in het kader van een corruptieonderzoek dat 'Lava Jato' (autowasserij) heet. Dat richt zich op gesjoemel bij staats ondernemingen, met name olie maatschappij Petrobras, waar veel geld zou zijn gesluisd naar de PT of kopstukken van die partij. Het schandaal verlamt de rege- ring-Rousseff, die volgens waarne mers kampt met de ergste econo mische crisis die het land beleeft sinds begin vorige eeuw. De poli tie onderzoekt naar eigen zeggen of Lula persoonlijk heeft geprofi teerd van smeergeld en het weg sluizen van geld van Petrobras. Bij het huis van Lula in Sao Ber nardo do Campo, een zuidelijke voorstad van Sao Paulo, braken on geregeldheden uit. Aanhangers en tegenstanders van Lula belaagden elkaar. De Bra ziliaanse minister van Arbeid, Mi guel Rosetto (PT), heeft woedend gereageerd op de aanhouding van PT-coryfee Lula. Hij zei dat het 'niets met recht te maken heeft, maar geweld is dat wordt ge pleegd tegen alles waar Lula als po litieke en sociale leider voor staat'. Het grote Braziliaanse concern Odebrecht heeft gisteren laten we ten dat de politie zijn kantoor in Sao Paulo heeft onderzocht. Ode brecht is het grootste bouwcon cern van Latijns-Amerika en is be halve in de bouw onder meer ac tief in de petrochemie. Er werken naar schatting 180.000 mensen bij het bedrijf. ZATERDAG 5 MAART 2016 Everink had er weer zin in De Porsche Cayenne van Koen Everink wordt weggesleept voor technisch onderzoek. De miljonair (foto onder) werd gisterochtend dood aangetroffen in zijn woning in Bilthoven. Hij is door een misdrijf om het leven gekomen, foto's Koen Laureij/Robin Utrecht door Yelle Tieleman en Victor Schildkamp Koen Everink (42) verdiende zijn miljoe nen in de reis branche. In 2012 kreeg hij lan delijke bekendheid toen kickbokser Badr Hari hem zwaar mis handelde tijdens dansevenement Sen sation. Hari werd in hoger beroep veroordeeld tot 24 maanden cel. SAO PAULO/CURITUBA De politie in Brazilië is gisteren begonnen met een reeks huiszoekingen in ver band met verdenkingen van corrup tie tegen voormalig president Luiz Inacio Lula da Silva. Hij werd mee genomen voor verhoor en kort daarna weer vrijgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3