Vlaamse loodsen succesvol 1 VOORDEEL retour* SSdTtank V retOUr" matras01"^ V. 15 rf En geniet van 100-den aanbiedingen! Rederij en burgemeester Terneuzen spreken elkaar tegen ZEELAND 5 Scheepvaartbedrijf uit Breskens houdt, na schrappen bouw hoofdkantoor in Terneuzen, 'alle mogelijkheden' open. jjj TERNEUZEN. De bouw van een nieuw hoofdkantoor in Terneu zen liet te lang op zich wachten, stelt rederij Vroon in Breskens. Het bedrijf gaat daarom op zoek naar een andere locatie. Jan Lo- nink, burgemeester van Terneu zen, begrijpt daar niks van. Vol gens hem verliep alles volgens schema. Lonink maakte donderdag avond in een raadscommissie be kend dat Vroon afziet van nieuw- 'We wilden begin 2017 in de nieuwbouw in Terneuzen en dat was niet meer haalbaar' bouw in Terneuzen. De gemeen te had dit drie weken eerder te ho ren gekregen. In de tussentijd is geprobeerd Vroon alternatieve, tij delijke kantoorlocaties in Terneu zen aan te reiken. Het liep alle maal op niets uit. Volgens Rob Grool, vlootmana ger bij Vroon, heeft Terneuzen het aan zichzelf te wijten. „Het liep langzamer dan wij hoopten, terwijl de noodzaak om al onze kantoren - nu in Breskens, Ter neuzen en Barendrecht - te con centreren alleen maar is toegeno men. We moeten efficiënter kun nen werken." Op de beoogde bouwlocatie aan de Beurtvaartkade in Terneu zen zat 'een vuiltje' in de grond. De damwand van de kade is slecht. Vroon wilde die gerepa reerd hebben, voordat nieuw bouw zou worden gepleegd. Kade beheerder Zeeland Seaports wil de dat eerst niet. De noodzaak zou ontbreken. „We hebben dat opgelost", al dus Lonink. Zeeland Seaports en de gemeente zouden de investe ring doen. Volgens Lonink heeft dit akkefietje geen vertraging op geleverd. Hij pakt een bouwsche ma erbij. De bouw zou juli dit jaar beginnen, de volledige ople vering was maart 2018 gepland. Een brief van één van de directeu ren van Vroon bevestigt dit. „Het besluit van directeur-eigenaar Co- co Vroon om af te zien van nieuw bouw kwam voor ons dan ook als een donderslag bij heldere he mel." Vlootmanager Grool blijft er bij dat de nieuwbouw te lang op zich liet wachten. „We wilden be gin 2017 alles naar de Beurtvaart kade verhuizen en dat was niet meer haalbaar." Wat Vroon nu gaat doen, kan Grool nog niet zeg gen, ook niet of het bedrijf in Zee land blijft. „We kijken naar alle opties." Vroon is één van de groot ste rederijen van Europa met zo'n tweehonderd schepen onder zijn hoede. De komst van het hoofdkan toor met circa 150 arbeidsplaatsen naar Terneuzen zou voor de stad een fikse opsteker zijn geweest. De gemeente had de bouwgrond al gekocht en oude panden laten slopen. Terneuzen gaat met Vroon praten over de gemaakte kosten. Voor Lonink is dat niet het belangrijkste. Hij vraagt zich af wat de bedrijfsleiding echt heeft bewogen Terneuzen de rug toe te keren. „We boden alle me dewerking, dat maakt het des te treuriger." ANTWERPEN. De Vlaamse loodsen hebben grotendeels hun zin gekre gen na vier dagen actie voeren. Zij bereikten gisterochtend een ak koord met de Vlaamse minister Ben Weyts van Mobiliteit. De non-stoponderhandelingen duur den bijna twintig uur. De loodsen krijgen een extra toelage voor het beloodsen van grote (container)schepen. De toe lage zal ook in het salaris worden meegerekend, zodat die meetelt voor hun pensioenvoorziening. De Vlaamse regering heeft ook een winstpunt geboekt. De doel matigheid van de loodsdienst zal worden verbeterd. Het akkoord is onder grote druk tot stand gekomen. Vlaamse loodsen bedienden sinds zon dagnacht geen containerschepen meer van 340 meter of langer. Het aantal schepen dat bleef liggen op zee en in Antwerpen, viel mee, maar het imago van de Antwerpse haven liep wel weer een serieuze deuk op. Vlaamse loodsen die in tegen stelling tot hun Nederlandse colle ga's nog in overheidsdienst zijn, voerden de laatste jaren vaker ac tie. Minister Weyts rekent erop dat het gisteren gesloten akkoord de basis kan vormen voor langdurige sociale vrede. EEN WERELD VOL WOONPLEZIER ZATERDAG 5 MAART 2016 door Harmen van der Werf Mist rond besluit Vroon Het te kleine hoofdkantoor van Vroon in Breskens. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf Rob Grool, vlootmanager Vroon LOPEN, DAGEN fcZOO +€200 ELKE ZONDAG OPEN - Industrieweg 2, Hulst Vraag naar de voorwaarden of kijk op MORRES.COM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38