Is ministerssalaris genoeg voor Delta? Scalda moet 3,5 miljoen bezuinigen Trots op Kustmarathon Man vast in zijn garagebox 4 ZEELAND In het provinciehuis wordt name lijk gewerkt aan een nota Verbon den partijen. Daarin komen af spraken te staan hoe de provincie moet omgaan met organisaties waarin ze deelneemt. Dat kun nen bijvoorbeeld samenwerkings verbanden zijn met gemeenten en waterschap, maar ook bedrij ven waarvan de provincie aan deelhouder is. In de nota moet ook (op nieuw) iets worden afgesproken over het beloningsbeleid. Het uit- Het Zeeuwse ROC heeft te maken met enkele financiële tegenval lers. Zo moet Scalda in 2016 en 2017 jaarlijks vier ton betalen als gevolg van de teloorgang van het ROC Leiden. Daarnaast ziet Scal da de leerlingaantallen de komen de jaren dalen en krijgt de school minder geld van de overheid, on der meer voor het volwassenenon derwijs (acht ton). Ook betaalt Scalda een rekening voor de invoe ring van de OV-jaarkaart voor mbo'ers onder de 18 jaar in 2017 (zes ton per jaar). De totale begro ting bedraagt 80 miljoen euro. De bezuinigingen gaan niet ge paard met gedwongen ontslagen. Medewerkers met een tijdelijk contract moeten erop voorbereid zijn dat hun aanstelling niet ver lengd wordt. Daarnaast kan een deel van de mensen die met pen sioen gaan niet vervangen wor den. Hoeveel arbeidsplaatsen uit eindelijk verloren gaan, is nog niet bekend. „We willen dat deze bezuini gingen zo weinig mogelijk gevol gen hebben voor het personeel. Dit mag niet ten koste gaan van de kwaliteit van het onderwijs", zegt Hendrik-Jan van Arenthals, voorzitter van het College van Be stuur van Scalda. Hij noemt het 'zuur' dat Scalda moet opdraaien voor de problemen bij het ROC Leiden. gangspunt is de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen (WNT). Die bepaalt dat mensen in de publieke sector niet meer mogen verdienen dan een minis ter (179.000 euro). De WNT is niet verplicht voor private onder nemingen zoals Delta of Zeeland Seaports, maar de aandeelhou ders kunnen die norm wel van toepassing verklaren. Provincie werkt aan nota waarin onder meer nieuwe afspraken kunnen worden gemaakt over topsalarissen. Gisteren hield het dagelijks provinciebestuur in de Abdij in Middelburg een informatiebijeen komst voor Statenleden over de conceptnota Verbonden partijen. Een pikant moment, want uitge rekend de afgelopen tijd is er veel te doen over het loon van de top mensen bij energiebedrijf Delta en havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP), bedrijven waarvan de pro vincie grootaandeelhouder is. Het salaris van algemeen directeur Ar- noud Kamerbeek van Delta is vo rig jaar opgetrokken naar 520.000 euro, dat van interim-directeur Jan Lagasse bedraagt meer dan 2 ton en zou per 1 mei, als hij een vaste aanstelling krijgt, verhoogd worden tot ruim 220.000 euro. Als de provincie de WNT-norm van toepassing zou verklaren voor alle deelnemin gen, bestaat het risico dat voor be drijven als Delta en ZSP geen vol doende gekwalificeerde en des kundige bestuurders kunnen wor den gevonden. Dus was de vraag gisteren: maximaal een minister salaris, 'nee tenzij' of'ja mits'? D66-Statenlid Ton Veraart vroeg zich af hoeveel commotie er zou ontstaan over het salaris van de Deltadirecteur als het ener giebedrijf jaren geleden door de publieke aandeelhouders zou zijn verkocht. „Het bedrijf is boven Zijn bij een salaris van 179.000 euro voldoende gekwalificeerde en deskundige bestuurders te vinden? ons hoofd gegroeid. Nu heeft Del ta zijn Zeeuwse aandeelhouders nodig om overeind te blijven, dus moeten ze op zoek naar bestuur ders die dat snappen en dat heeft ook gevolgen voor hun beloning." Gedeputeerde Jo-Annes de Bat voorspelde dat er geen generieke WNT-norm komt, maar hij is wel blij dat er nu een kans is nieuwe richtlijnen af te spreken. MIDDELBURG. De brandweer en ambulance zijn in de nacht van donderdag op vrijdag met spoed uitgerukt voor een man die opgesloten zat in zijn gara gebox. Het incident gebeurde rond middernacht aan de Meander laan in Middelburg. Een trau mahelikopter is ook opgeroe pen. Nadat de man bevrijd was uit zijn garagebox is hij onder zocht door het ambulanceper soneel, hij hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Het is niet bekend waardoor hij opgesloten was geraakt. De PZC online Twitter JufMargot @margotzegtdit Zo snel mogelijk het huis schoon krijgen zodat ik daarna weer verder kan met #HouseOfCards #season4 Online Top 5 Video D dPpzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie De Kustmarathon krijgt het rapport cijfer 8,8 van be zoekers. Dat blijkt uit een evenemen tenmonitor, die in op dracht van de Provincie Zeeland is uitgevoerd. Zeeland kan trots zijn op de Kustmara thon, vindt 95,7 pro cent van de ondervraag den. De Zeeuwse no-nonsense mentali teit en de gemoedelijk heid maken het evene ment uniek, vinden ze. De ondervraagden zijn het meest positief over de sfeer tij dens de Kustmarathon: daar voor geven ze een 9. Het pro gramma, de behulpzaam heid van medewerkers en de aankleding krij gen een 8,5 of hoger. De sanitaire voorzie ningen krijgen een la ger cijfer, een 7,1. In totaal zijn 1268 mensen onder vraagd, van wie 1159 het evenement be zochten. De bezoekers zijn nog positiever dan de andere respondenten. Bijna alle bezoekers (99,2 procent) zou het evenement aanbevelen bij familie, vrienden en kennissen. De bezoekers be steden per persoon 23,77 euro (exclusief overnachtingen). Zij geven dit bedrag voornamelijk uit aan consumpties in de hore ca, toegang tot het evenement en vervoer. Lein Lievense, orga nisator van de Kustmarathon, is dik tevreden met de uitkomsten van het onderzoek. „Super!" optiek de |onge door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Moeten we toestaan dat directeuren van bedrijven met publieke aandeelhouders - zoals Delta en Zeeland Seaports - meer verdienen dan de Balkenende norm? Aan die regelmatig terugke rende discussie hoopt de provincie dit voorjaar een eind te maken. door Cornelleke Blok TERNEUZEN. Mbo-school Scalda moet vanaf volgend studiejaar 3,5 miljoen euro bezuinigen. Dat heeft het College van Bestuur afgelopen week meegedeeld aan het perso neel. door Cornelleke Blok Ook dit weekeinde kun je weer alle voetbaluitslagen in het Zeeuwse amateurvoetbal op on ze website vinden. Overzichte lijk bijeengebracht aan het eind van zowel de zaterdag als de zondag. En natuurlijk de hoogte punten uit de vele wedstrijden die er in het weekeinde worden gespeeld. Volg alles op: www.pzc.nl/amateurvoetbal De echte fans zaten gisteren klaar, want: het vierde seizoen van House of Cards barstte los. De dramareeks over de meedo genloze Frank Underwood (ge speeld door Kevin Spacey, fo to), president van de Verenigde Staten, en zijn vrouw Claire wa ren vrijdag trending topic op Twitter. 1. Er is alleen die éne aangifte 2. Vroon niet naar Terneuzen 3. Stiekem opnamen maken 'uiterst verwerpelijk' 4. Waterstoring in groot deel Zeeuws-Vlaanderen voorbij 5. Leraren krijgen les over vluch telingen Arian Peters en Mike Smits (fo to) uit Oost-Souburg vertrek ken vandaag in een Daihatsu Gran Move naar Banjul, in Gam bia. Daar geven ze de auto aan Momodou Lamin Jagne, die in Gambia een aantal scholen heeft opgezet. De Souburgers verwachten dat de reis een groot en vooral indrukwekkend avontuur wordt. www.pzc.nl/video Kijk op www.pzc.nl of -jrdthon; De Kustmarathon, elk jaar in het eerste weekend van oktober, krijgt het rapportcijfer 8,8. In een evenementenmonitor werden 1268 men sen ondervraagd. 1159 van hen bezochten de laatste editie van het evenement. De ondervraagden zijn het meest positief over de sfeer tij dens de Kustmarathon. De Zeeuwse no-nonsense mentaliteit en de ge moedelijkheid maken het evenement uniek. Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37