ZMf keert terug in overleg vliegveld Wie kocht Vredelust? Schoon schip Spoorwegovergang Advocaat Roeland Maat: Politie 2 ZEELAND Verdachten hebben sinds 1 maart recht op bijstand van een advocaat tijdens een politieverhoor. Roeland Maat van het Goese Advocatenkantoor Zeeland beschrijft wat hij die dag meemaakte tijdens zijn piketdienst. COMMENTAAR Arnoud Kamerbeek gaat weg bij Delta. Zijn vertrek zal niemand verbazen. De brede verontwaardiging over de beloning van de topman heeft hem in een onmogelijke positie gebracht. Bovendien is Kamerbeek het boeg beeld van een mislukte strategie. Onder zijn leiding wilde Delta splitsing van het energiebedrijf en het netwerk afwenden. Dat is jammerlijk mislukt. Daarbij past naar het oordeel van de gemid delde Zeeuw geen riante vertrekregeling. Of Kamerbeek in zijn recht staat, doet er niet toe. Dat hij uiteindelijk zijn claim op een bonus inslikt en zich neerlegt bij anderhalf jaarsalaris is ook niet meer belangrijk. Wat wél telt, is dat hij risico oplevert voor de toe komst van Delta. Zeeuwse overhe den die moeten besluiten of zij ga rant willen staan voor een herfi nanciering van onderdelen van het bedrijf hebben hun burgers al genoeg uit te leggen. Die zitten niet te wachten op een discussie over topsalarissen of op vragen over een topman die Delta ook zou kunnen verkopen. Daarom is het goed dat Kamerbeek ver trekt. Het is nu zaak, dat iedereen die moet meedenken over de kansen van Delta het hoofd schoonmaakt en zich richt op de toe komst. Als dat alleen kan door ook in de Raad van Commissaris sen schoon schip te maken, dan moet dat snel gebeuren. Desnoods ook schoon schip in de Raad van Commissarissen van Delta In november ontbrak de ZMf 'op nieuw' bij een vergadering van de Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Midden-Zeeland. De Overlegpartners Vliegveld Midden-Zeeland Arnemuiden vinden dat milieufederatie te veel vergaderingen overslaat. andere leden - gemeenten, omwo nenden, vliegvelddirectie - stoor den zich daar zo aan dat ze een brief stuurden naar de ZMf. 'Wij doen dan ook een dringend be roep op u om in de toekomst aan wezig te zijn en uw aanwezig heid niet te laten afhangen van een 'magere' agenda of andere za ken die uw aandacht dringend no dig hebben.' In zijn schriftelijke antwoord maakt Argeloo duidelijk dat de ZMf mobiliteit niet meer als een prioriteit ziet. „We beste den onze aandacht wel aan het kli maatakkoord, kustbebouwing, de Delta, de groene ruimte, noem maar op. We doen dus heel veel wél", zegt Argeloo. „Bovendien: al les is milieu. Kleding, voedsel, en ja, ook een vliegveld. Maar in fi nancieel en personeel opzicht zijn we beperkt." Omdat Midden-Zeeland de start- en landingsbaan wil verhar den, kunnen er vaker vliegtuigen in Arnemuiden terecht. Ook kun nen ze wat zwaarder zijn dan nu, omdat er nu een grasbaan ligt die zeker bij langdurige regen minder bruikbaar is. „Dat is ook milieu en dus precies de reden dat wij heb ben gezegd: dit jaar zullen we bij het overleg blijven", zegt Argeloo. De ZMf vaardigt niet de direc teur of een medewerker af, maar de bestuursvoorzitter. Tot tevre denheid van de vliegveldcommis sie. Die vergadert twee of drie keer per jaar. Gisteren was de eer ste bijeenkomst van 2016. De ZMf-voorzitter kon daar overigens niet bij aanwezig zijn. Almanak De Hulstenaar kan het soms niet la ten zuiderburen te plagen. Zo ook de ze week. Hij reed richting de voorma lige spoorlijn Hulst-Sint Niklaas. Een fietspad tussen de steden herinnert aan de treinen die er reden. Er is zelfs een spoorwegovergang nagebouwd. De Hulstenaar reed er op af en zag in zijn spiegel een rits aan Belgen. Hoe dichter bij de overgang, hoe langza mer hij reed. De alarmlichten gingen aan. Hij stopte een tijdje voor de over gang voor hij doorreed. In zijn spiegel zag hij een file van Belgen ontstaan. Ze zetten hun motor af voor een fiets pad. LPM briesend over sloop kap Waarom wordt de belofte van wethouder Saskia Sza- rafinski dat de overkap ping van het Parelplein in Middelburg nog niet wordt gesloopt binnen 12 uur ge schonden? Dat wil de LPM weten van het Middelburg se college. Door alertheid van omwonenden kon de ingezette sloop donderdag ochtend worden gestopt, maar de wijkbewoners ver moeden kwade opzet, schrijft raadslid Piet Kraan. Hij eist opheldering waar om de aannemer de sloop- opdracht op 1 maart kreeg terwijl de commissie een dag later vergaderen zou over de overkapping. Norovirus in Buitenrust Verpleegcentrum Buiten rust in Middelburg kampt met het norovirus. Zeven van de 63 bewoners zijn ziek geworden van het maagdarmvirus. Ook een aantal medewerkers is ge veld. De besmetting werd donderdagavond vastge steld, al was de verdenking er al een paar dagen, zegt manager Onno Schot. „We voeren daarom al langer extra hygiënemaatrege- len." Die blijven in elk ge val tot en met maandag ge handhaafd, zonder nieuwe ziektegevallen. Bezoek wordt gemaand goed en vaak de handen te wassen. De Ceuster in bestuur Aedes Directeur Eric de Ceuster van Woongoed Middel burg is voorgedragen als lid voor het bestuur van Ae des, de koepel van woning corporaties in Nederland. Dat meldt Aedes. De leden van de belangenorganisatie kunnen op 21 april tijdens een Aedes-congres stem men over de voordracht van De Ceuster. Het be stuur bestaat uit twaalf di recteuren en een onafhan kelijk voorzitter. Het maakt samen met leden de strategische agenda voor de belangenbehartiging van woningcoropraties. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 6 MAART GEOPEND Markt 1 Kaai 53* Domburg Veere Piketmelding 1,10.30 uur Opsporing Verzocht Een meerderjarige jongen wordt verdacht van diefstal met ge weld. Omdat de jongen in kwes tie geen idee heeft waar de ver denking vandaan komt, is mijn advies een beroep te doen op het recht om te zwijgen totdat hij weet welke verdenking er werke lijk ligt. Verder heeft hij aangege ven dat hij bijstand wil tijdens zijn verhoor door de politie. Na enige tijd blijkt dat de zaak in Opsporing Verzocht te zien is geweest. Mijn cliënt zou zijn herkend van beelden ge maakt bij een pinautomaat. Het gezicht van de gefilmde persoon is helemaal niet goed herken baar. Omdat hij wat uiterlijke kenmerken betreft verder ook niet lijkt op de persoon op beel den, is snel duidelijk dat cliënt niet herkend kon zijn. Hij wordt op vrije voeten gesteld. Piketmelding 2,13.00 uur Te laat Tijdens het verhoor is nog een pi ketmelding geweest. Omdat de ze binnen drie kwartier moet worden geaccepteerd en ik van wege het verhoor mijn telefoon niet aan had staan, is de melding ongezien verlopen. De verdachte zal daardoor met vertraging wor den bezocht door een andere ad vocaat. Gevolg van het te laat ver schijnen van een advocaat is dat het verhoor later begint. Als een verdachte niet binnen zes uur klaar is bij de politie, behoort die hem in verzekering te stellen of te laten gaan. Dit leidt tot extra kosten. Dat is het gevolg van de verplichting meldingen te mai len en en niet, zoals vroeger, te bellen. Piketmelding 3,16.05 uur Dure taart Kort na vieren hoor ik dat met het doormeldsysteem van de po litie iets mis is gegaan. Een mel ding wordt enige tijd later als nog doorgestuurd. Een Roe meens echtpaar van middelba re leeftijd is rond lunchtijd aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Vanwege de beperkte toegankelijk- heid van het arrestanten complex tijdens etenstijd besluit ik mij na 18.00 uur te melden. De vrouw spreekt zeer gebrekkig Duits en de man zeer ge brekkig Frans. Er moet een tolk worden inge schakeld. Mijn gesprek met de vrouw wordt on derbroken doordat de ver dachten in verzekering gesteld moeten worden. Om 19.10 uur YERSEKE. Vredelust is verkocht. Lang leve Vredelust! Maar is dat wel zo? Want wat is de nieuwe eigenaar van plan met het voor malige Yersekse zorgcentrum? En wie is die mysterieuze koper eigenlijk? Als één instantie daar duide lijkheid over zou moeten kun nen verschaffen, is dat de ge meente Reimerswaal. Maar ook die blijft het antwoord schuldig. Dinsdagavond had wethouder Jaap Sinke het in de raadsverga dering nog over 'een projectont wikkelaar.' Nu komt diezelfde Sinke niet verder dan: „Daar kun nen wij geen mededeling over doen." Ook over de bestemming van Vredelust kan Sinke niets zeg gen. „Ik laat me maar verrassen", is zijn reactie. „Ze zullen vast plannen hebben. Als die buiten het huidige bestemmingsplan vallen, zullen ze wel bij ons aan kloppen." Raadslid Andries Jumelet van de Christenunie vindt het vreemd dat er geen openheid van zaken wordt gegeven. „En ik ben er zelfs een beetje boos over. Het maakt me achterdochtig dat ze er zo geheimzinnig over doen." Voor Jumelet betekent de ver koop van Vredelust geenszins dat het nu niet meer mogelijk is om vluchtelingen in Yerseke on der te brengen. „In de Marijke- laan staat bijvoorbeeld nog een blokje van zestien huizen leeg." door Maurits Sep ARNEMUIDEN. De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMf) zal weer netjes ver schijnen bij het overleg over Vlieg veld Midden-Zeeland. Maar als het te veel tijd en werk kost, zal de mi lieufederatie haar deelname 'her overwegen', waarschuwt directeur Mare Argeloo. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG 12.00- 17.00 uur iedere zondag geopend www. depagterantiekeninterieur. nl Vergeten door Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35