kinderboek over geur van de zee Zeeuwen zijn trots op de Kustmarathon Parlevliet schrijft In Zeeland vonden in 2015 in totaal 559 vluchtelingen een huis Van 9 in Noord-Beveland tot 69 m Vlissingen: honderden vluchtelingen vestigden zich vorig jaar in Zeeland. VLISSINGEN. In totaal 559 vluchte lingen hebben vorig jaar een huis gevonden of gekregen in Zeeland. Daarvan is twee derde afkomstig uit Syrië. Dat blijkt uit cijfers die het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft verstrekt aan NU.nl. Landelijk werden bijna 28.000 ver gunninghouders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning) on dergebracht, verdeeld over 89 na tionaliteiten. In Zeeland ging het om zeker 22 nationaliteiten. Verreweg de meeste gehuisveste vergunning houders waren oorspronkelijk af komstig uit Syrië: 363 van de 559, gevolgd door Eritrea en Somalië. De gemeente Vlissingen bracht in Zeeland de meeste vergunning houders onder dak: 69, gevolgd door Schouwen-Duiveland (63) en Middelburg (61). Onder aan het lijstje staat Noord-Beveland, met slechts negen mensen: vijf Sy- riërs, twee Eritreeërs, één persoon uit de Verenigde Arabische Emira ten en één Ethiopiër. Per stad of dorp zijn de verschil len groot. Kernen die vorig jaar re latief veel vergunninghouders ver welkomden waren onder meer Brouwershaven (12), Krabbendijke (10), Aagtekerke (9), Bruinisse (8) en Hansweert (8). In de eerste helft van dit jaar moet Zeeland 537 vergunninghou ders zien te huisvesten. Uit de cij fers over januari en februari blijkt dat de meeste gemeenten aardig op schema zitten. In totaal zijn in de provincie in twee maanden 154 mensen onder gebracht: 75 in januari en 79 in fe- In januari en februari van dit jaar werden 154 mensen gehuisvest. Daarmee zit Zeeland behoorlijk op schema. bruari. Tholen, Noord-Beveland, Borsele en Sluis lopen zelfs voor op schema. Veere staat dit jaar nog op nul. (2015) Wim Elofman is hard bezig om honder den vissen te schilderen, die tijdens de Zeeuwse Kinderkunstweek van 6 tot en met 17 april door basisschoolleerlingen kun nen worden aangeschaft. Kin deren die via hun school deelnemen aan de Kinder kunstweek kunnen via hun 'Kinderkunstbon' vier stickers verkrijgen door een bezoek te brengen aan een atelier, museum of expositie ruimte. Met een volle kaart kunnen ze voor tien euro een vis kopen. De Kinderkunstweek is toe aan de vijfde editie. De kunstenaars Marinus Boe zem, Paul en Menno de Nooijer en Maart je Korstanje gingen Hofman voor. Bij hen ging het om drukwerk of een in serie vervaardigde op lage. Wim Hofman, die vori ge maand 75 jaar werd, be sloot om voor elke school en iedere deelnemende leerling een uniek schilderijtje te ma ken, dat ook wordt ingelijst. De teller staat op ruim twee honderd vissen. Daaraan heeft hij meer dan drie we ken gewerkt. Hofman schil dert zijn vissen met acryl verf op karton van 10 bij 20 centimeter. Elke vis heeft een eigen vorm, kleuren en patronen. Vorig jaar deden tachtig scholen mee aan de Kinderkunstweek: één derde Hofman schildert zijn vissen met acrylverf op karton van 10 bij 20 centimeter. van het scholenbestand in Zee land. Leerkrachten krijgen een pakket aangeboden, waar mee ze hun leerlingen kennis kunnen laten maken met beel dende kunst. De vissen van de met veel prijzen onderschei den Hofman worden vanaf 3 april geëxposeerd in het Cen trum voor Beeldende Kunst Zeeland in Middelburg. ZEELAND 12 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 5 maart 2016 Zeeland ZEELAND 4 22 nationaliteiten gehuisvest door Rolf Bosboom Land van herkomst gehuisvestigde vergunninghouders in Zeeland Aantal Land 363 Syrië 82 Eritrea 31 Somalië 18 Ethiopië 17 Libië 9 Iran, Israël 3 Egypte, Jordanië, Koeweit, Oekraïne, Soedan 2 Irak, Nigeria, Saudi-Arabië 1 Afghanistan, Algerije, Ivoorkust, Maleisië, Palestijnse Autoriteit, Uganda 1 statenloos, 1 nationaliteit onbekend Bron COA NU.nl foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34