Maestro Leona versus Daan 28 CULTUUR SHOW De kijkcijfershits Wie Is De Mol? en Maestro beleven dit weekeinde hun apotheose. Zaterdag maakt De Mol zich bekend. Zondag weten we wie de beste dirigent is. Tim Hofman Annemieke Schollaardt In aflevering 3 wil Tim het ver zamelde geld op tafel gooien en nader te bestude ren. Niet verstan dig: de Mol weet dat op de achter kant van de biljet ten een mozaïek van zijn of haar ge zicht staat. In diezelfde afleve ring lijkt Tim op recht doodsbe nauwd voor een rood scherm. Ze harkte veel jokers en vrijstellingen binnen om verder in het spel te ko men. Een Mol heeft hier niets Typisch Molgedrag: niet te aan wezig, niet te afwezig en vaak op de achtergrond. Letterlijk ook wanneer de groep tegenover Art Rooi jakkers staat. 'Het spel veran dert achter je rug', is een veel ge hoorde kreet. In aflevering 3 horen we aan wijzingen van verschillende oud-Mollen als Anne-Marie Jung. Wie de laatste letters van hun laatste woorden in volgorde achter elkaar zet, leest 'Klaas'. De titel van deze aflevering is 'Het Laatste Woord..Letter lijk'. De 'K' komt trouwens van 'Molhoek'. Normaliter spreekt iedereen van 'mol- boekje'. Een bewuste ver draaiing van de makers? De Mol zette na aflevering 4 de achterkant van de verzamel de geldbiljetten op Twit ter. Art Rooijakkers gaf in aflevering 1 al prijs dat hierop een mo zaïek staat met de Mols gezicht. Met een beetje puzzelen worden de contou ren van Klaas' offi ciële Wie is de Mol?-foto zicht baar. Alle theo rieën liggen érg voor de hand. Art Rooijak kers zegt in de eerste afleve ring tegen de onzichtbare Mol dat ze el kaar treffen na de finale. Di rect hierna zagen we een onderonsje tus sen Art en Klaas. In aflevering 7 lijkt Klaas verrukt met het binnensle pen van een zwarte vrijstelling. Een Mol heeft die niet nodig. Spreekt Annemieke nu wel of geen woordje Spaans? Alleen wanneer het haar uitkomt? In aflevering 9 moet geld worden verzameld, maar al leen Klaas mag het pakken. Annemieke graait tóch wat biljetten bij elkaar. Oeps, 'vergeten'. Annemieke gaf in afleve ring 7 vanuit een controle kamer vol camerabeelden haar medekandidaten aan wijzingen waar ze geld kon den vinden. Met weinig suc ces. Later werd duidelijk dat op elk camerabeeld keu rig kamernummers ston den vermeld. Oeps, 'dat had ik niet door'. Annemieke leek fanatiek tijdens opdrachten, maar sleepte van iedereen het meeste 'mingeld' (waarmee geld juist verdwijnt) bin nen. In aflevering 7 runden de kandidaten een restaurant met de naam 'Moli- no'. Alleen Anne- 1 ËS mieke sprak üfe van'Molina'. Ex-Mollen Susan Visser en Margriet van der Lin den, riepen in de aller eerste Moltalk dat Tim een herkenbaar nerveuze in druk maakte. Van der Lin den: „Je bent vooral in het begin erg gespannen, om dat je zoekt naar je rol als geloofwaardige kandidaat." Tim begint fanatiek aan elke opdracht, maar gaat ook opvallend traag te werk waardoor de klus vaak niet binnen de tijd wordt geklaard. Tijdrekken is zeer des Mols. Presentator Art Rooijak kers zegt in de allereerste aflevering tegen de (voor ons onzichtbare) Mol dat ze elkaar pas weer treffen na de finale. Van de drie fina listen was Tim de eni ge die het hele sei zoen geen één op één gesprek had met de gastheer. In aflevering 5 fietst Tim pijl snel door het zand, telkens omkijkend of de rest hem volgt. Hopend dat niemand het geld aan de bo men ziet han gen? aan. Een Mol bestu deert iedere kan didaat grondig. Toch spelt ze in haar Molboekje de voornaam van kandidaat 'El- lie' verkeerd. Ze spreekt we kelijks de afvaller in haar eigen 3FM- programma. Ter wijl ze zelf de Mol is? Leona Philippo: „Als zan geres surf je óp de mu ziek, hier sta ik er naast. De beleving is zo anders, maar ook zo ontzettend leerzaam." In de halve finale ging het bijna mis toen ze voor het orkest stond. „De pianist begon eerder dan ik het aangaf. Ik raak te meteen mijn focus kwijt", herinnert ze zich. Alles laten varen en op gaan in de muziek, dat is voor Philippo de grootste uitdaging morgenavond. „Daan is een soort ninja voor het orkest. Als hij in zijn element is, gebeuren er magische dingen. Ik ben voorzichtiger. Of ge woon meer een angst haas." Daan Boom prijst op zijn beurt de toewijding van zijn Maestro-concur rent. „Ze is retegoed. Het komt vanuit haar tenen en dat voel je gewoon. Eerlijk, het maakt me geen klap uit wie er wint. Ik ben ook helemaal niet zenuwachtig meer. Die omslag kwam vorige week na nog een keer ste vig op mijn plaat te zijn gegaan met het Requiem van Mozart. Ik kon me daarna ineens ontspan nen. „Het was best zwaar en intensief', vervolgt Boom, terugkijkend op de afgelopen weken. „Ik heb het zwaar onder schat. Ik dacht gewoon een beetje emotioneel zwaaien met een stokje. Maar dirigeren is tech nisch ingewikkeld." Wie is... de winnaar: De Mol of Maestro? NIET DE MOL NIET DE MOL WEL DE MOL NIET DE MOL door Cudo Tienhoven WÉL DE MOL WEL DE MOL Wie Is De Mol? vanavond NP01, 20.25 uur Maestro morgenavond NPO 1,20.20 uur door Cudo Tienhooven Of ze Maestro nu wint of niet, finalist Leona Phi- lippo is nog lang niet uitgedirigeerd. „Dit smaakt naar meer", vertelt de oud-Vo/ce- winnares. Ze neemt het morgenavond op tegen Streetlob-presenta- tor Daan Boom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29