Douwe Bob Posthuma wil het Eurovisie Songfestival naar zijn hand te zetten. Zijn ambities zijn torenhoog: „Ik wil winnen." 26 Rolf Wouters terug op tv Nieuwe versie van '15 miljoen mensen' Media Entertainment Rolf Wouters keert terug op te levisie. Hij presenteert maan dag met Quinty Trustfull de uitreiking van de tv-beelden. Wouters is bekend van de Tandenborstelshow en was in 2005 voor het laatst op tv. Eric van Tijn ziet een nieuwe versie van zijn hit 15 Miljoen Mensen uit 1996 wel zit ten. De tekst moet dan wel flink aange past worden. „Voor mijn gevoel zijn de ui tersten nu veel heftiger geworden", zegt hij. Nederland stevent eind maart af op 17 miljoen inwoners. Douwe Bob oogt opgelucht als hij vrijdagochtend zijn inzending voor het Eurovi sie Songfestival kan laten horen. „Djiezus, het is er eindelijk uit." Slow down heet het liedje dat hij afgelopen zomer met zijn bandleden schreef op reis in Portugal, Spanje en Zweden. Een nummer met een duidelij ke boodschap. „Het is een oproep om ons levenstempo te vertragen. We leven zo snel. Ik ken vijf twin tigers met een burn-out. Al die prestatiedrang... Ik lijd er zelf ook onder. Het is haast een protest nummer tegen mezelf. Soms moet je even pas op de plaats ne men", legt de 23-jarige Amster dammer uit. Met een vette grijns: „Het is he lemaal leuk dat we hiermee naar het Songfestival gaan: het grootste prestatieding van Europa. Een compleet circus volop chaos. Dit geeft tegengas. Ik ga het ook in al les doorvoeren. Als mensen me daar opjutten, zeg ik: 'Slow down'. Neem jezelf niet altijd zo serieus." Douwe Bob presenteert zijn nummer in een oude garage in hartje Amsterdam. Met graffiti op de buitenkant oogt het allerminst als een gelikte Songfestival-loca tie. „Deze garage is van een fami lievriend, een fantastische man die voor mij veel heeft betekend. Hij heeft me een piano gegeven, en een gitaar", vertelt de zanger. Aan de muur hangt een schilde rij van zijn vader Simon Posthu ma (een 'multicoloured angel') waar Douwe op zijn doorbraaksin- gle over zong. Het brengt de aan wezigen even op zijn vader, die lijdt aan het syndroom van Korsa- kov. „Hij krijgt het mee, wat ik aan het doen ben. Het gaat goed met hem. Hij is na jaren weer be gonnen met tekenen, heeft het houtskool weer opgepakt. Ik ben heel blij om hem te zien doen wat hij altijd het liefste deed." De singer-songwriter is in de winningmood. Zijn act is hij in zijn hoofd al aan het doornemen. Samen met regisseur Hans Panne- coucke, die ook The Common Lin nets 'deed', maakte hij daarvoor een plan. De Nederlandse delega tie van het Eurovisie Songfestival doet er alles aan om een afgang zo als vorig jaar te voorkomen. Trijn tje Oosterhuis eindigde toen roem loos als veertiende in de tweede halve finale. 'Als mensen me daar opjutten, zeg ik: neem jezelf niet zo serieus' Daniël Dekker, radio-dj en woord voerder van het Songfestival: „We hebben na vorig jaar iets goed te maken. Over de valkuilen waarin we vorig jaar getuimeld zijn, lig gen nu planken. We waren toen bijvoorbeeld verrast door de regie in Oostenrijk. Nu gaan we weer naar Zweden, waar we goede erva ringen hebben. Maar dan nog heb je geen zekerheid, al hebben we met Douwe Bob een prachtige ar tiest." Cornald Maas, Songfestivalcom mentator: „Het plan voor op het podium is uitgekristalliseerd. Een groot verschil met Trijntje vorig jaar, toen het wiel ter plaatse nog uitgevonden moest worden. Er lig gen nu al plannen en ideeën bij de Zweedse omroep en die wor den nog vervolmaakt. Binnenkort wordt er al flink gerepeteerd. Nee, geen dansers, het oogt niet als een videoclip. De kijker moet meteen snappen wat Douwe staat te ver tellen. 'Slow down', het thema van onthaasting, is heel herken baar en dat gaan ze in alles vertol ken: in de staging, visuals en de muzikale weg ernaartoe." Uit alles spreekt dat Douwe 'het anders gaat doen' dan Trijn tje. „Niet om op haar af te geven, maar ik ben singer-songwriter. Op het grootst denkbare podium ga ik straks een door mij geschre ven nummer laten horen", legt hij uit. Hij heeft bij Anouk, die in 2013 als negende eindigde, advies inge wonnen. „We hebben samen gege ten en gin-tonics gedronken. Ze zei dat ik mijn hoofd koel moes ten houden. Dat is iets dat je wel weet, maar het is goed om dat te horen van een collega: 'Laat je niet gek maken'. Het schijnt een ont zettend circus te zijn; ik vind het nu al een circus. Er staan twintig camera's op me gericht, dat had ik een paar maanden geleden niet verwacht." Tijdens de presentatie neemt Cornald Maas alvast in een hoog tempo een paar vragen door. Wat trekt hij aan? Zo'n pak als hij nu aan heeft, denkt Douwe. „Ik voel me hier goed in." Hoe in het bui tenland zijn naam uit te spreken? Maakt hem niet uit. „Doe, douw", zei hij. Grappend: „Dow is een naam. Dow Jones." Heeft hij al iets van de concur rentie gehoord? Ja en er zitten 'wel toffe dingen' tussen. „Maar wij zijn onderscheidend. Het is mijn ambitie om te winnen." Cultuur Het wapen van Douwe Bob heeft een titel: 'Slow Down' door Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27