Kans groot dat ABP pensioenen moet korten Pelikaan i ECONOMIE 23 Bakken populair tijdens paasdagen 'C02-uitstoot beter belasten' Jaren cel geëist tegen traders' Rabo Bakproducten en rundvlees staan prominent op de boodschappen lijstjes voor Pasen dit jaar, ver wachten de supermarkten. Ze voorspellen dat consumenten rond de feestdagen voor 776 mil joen euro boodschappen doen, wat 1,5 procent meer zou zijn dan een jaar eerder. Dat meldt markt onderzoeker GfkDe stijging is te danken aan de luxere varianten van de eigen merken van de su pers, zoals AH Excellent, PLUS Moment en Lidl Delicieux. Gour metschotels en buitenlandse ka zen zijn dit jaar minder populair. Alle bedrijven moeten gaan beta len voor de klimaatschade die zij veroorzaken. Afschaffing van kor tingen op de energiebelasting voor grootverbruikers is daarin een eerste stap. Daarvoor pleit De Nederlandsche Bank (DNB). - zen naar China. De ei genaren van die bedrijfjes gaven hun bankpas, randomrea- der en pincode af. Olivier: „Als het geld werd gestort, zat er een kerel met de naam Danny klaar om bedragen door te sturen naar Chinese bankrekeningen." Eén van de bedrijfjes die als geldezel is gebruikt, is VGP Hol ding in Nieuw-Vennep. Het be drijf is enkele straten verderop bij Olivier gevestigd en behoort toe aan Ruud van Groenigen. De ondernemer zoekt eind 2014 naar een investeerder voor zijn plan nen om lucht- en waterfilters uit China te importeren. Als verschil lende banken niet thuis geven, komt hij terecht bij plaatsgenoot Ari Olivier. Die gebruikt Van Groenigens bedrijfje VGP Hol ding voor een transactie voor de Israëlische groep. Op 31 maart 2015 wordt een bedrag van 196.034 euro bijgeschreven, af komstig van het Franse bedrijf La- peyre. Twee maanden later komt op een andere bankrekening op nieuw een flink bedrag binnen. Het is de 273.023 euro, van het Luxemburgse Boissons Heintz. De gedupeerde neemt in paniek contact op met ING. Die roept Van Groenigen op het matje. De zakenman zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. Hij doet op 16 juni aangifte tegen Olivier. Het is het begin van een stevi ge ruzie tussen de verschillende deelnemers. Ari Olivier heeft on langs aangifte gedaan tegen Van Groenigen. „Die man heeft een valse aangifte gedaan. Met die tweede transactie van Boissons Heintz aan VGP Holding heb ik namelijk niets te maken. Ik was toen al uit het project gestapt. Kennelijk is Van Groenigen op ei gen houtje verder gegaan." Justitie in Luxemburg heeft ge vraagd om uitlevering van Ruud van Groenigen. Die uitlevering wordt aangevochten, zegt zijn ad vocaat Sicco Wester van Wester Verbeek advocaten. „Cliënt meent zich aan geen enkel straf baar feit schuldig te hebben ge maakt." Ook Itzhak M. zegt niets met de fraudezaak te maken te heb ben. Zijn advocaat Bart Nooitge- dagt laat in een reactie weten: „Mijn cliënt ontkent stellig be trokken te zijn bij enige door de heren Olivier en Frijlink gepleeg de fraude. Hij is dan ook zeer ver- Heintz maakt 273.023 euro over onder controle criminelen baasddat zij hem betrekken in een verhaal waar hij part noch deel aan heeft." Ondertussen wordt ook Ari Olivier gezocht in Luxemburg. Om uitlevering te voorkomen, is hij gaan praten met rechercheurs van de FIOD. „Ik kan aan de hand van mijn administratie aan tonen hoe voor meer dan 20 mil joen euro is doorgesluisd. Dit is een Nederlandse zaak, die hier moet worden behandeld." Een Nederlandse fraudezaak die in elk geval sterke banden heeft met Israël. Zo heeft justitie in Luxemburg in de fraudezaak bij Boissons Heintz geconsta teerd dat gebeld is met een Israëli sche mobiele telefoon. Volgens Roland Heintz zijn er meer Luxemburgse distributiebedrij ven benaderd door de bende. „Co ca-Cola werd een week na mijn zaak door de heer Muller bena derd over een ander bedrijf. Of ze weer de stukken wilden aanle veren. Deze keer zijn ze er niet in getrapt." Coca-Cola heeft in juni 2015 een waarschuwing uitge daan aan al zijn zakenpartners. De 273.023 euro beschouwt Ro land Heintz als verloren. Het pensioenfonds had eind fe bruari ruim 90 cent in kas voor el ke euro aan huidige en toekomsti ge pensioenuitkeringen. En de re gels zeggen dat er tegenover elke euro aan uitkeringen tenminste 1,04 euro in kas moet zijn. „Dat weten we inderdaad pas ze ker op 31 december. Maar zoals het er nu naar uitziet is de kans op korting reëel. En we willen graag duidelijkheid geven aan de deelnemers." „We willen realistisch zijn. Ik merk bij deelnemersbijeenkom sten dat korting een erg emotio neel onderwerp is. Mensen vra gen me dan: krijg ik volgend jaar nog wel pensioen? En jongeren vragen me: krijg ik straks nog wel pensioen? „Natuurlijk krijgt iedereen pen sioen. Er zit genoeg in de pot, voor nu en voor straks. We maken van elke euro pensioenpremie die wordt ingelegd 4 euro aan pen sioenuitkering. Als het heel som ber blijft met de economie wordt dat misschien 3 euro. Zelfs als het 2 euro wordt krijgen mensen straks nog pensioen. Maar 2 euro lijkt me te somber gerekend. Dan moet het echt 60 jaar lang slecht gaan." „De rente is nu erg laag, mede door het beleid van de Europese Centrale Bank. Als pensioenfonds zijn we erg afhankelijk van de hoogte van de rente. Als die weer wat stijgt verbetert de situatie bij het ABP direct. Bovendien mogen we dankzij de nieuwe regels een eventuele korting over tien jaar uitsmeren. Dus de pijn hoeft niet direct in één jaar genomen te wor den. Dat is het gevolg van de nieu we regels. Het nadeel is dat we de pensioenen ook minder snel kun nen verhogen als het weer wat be ter gaat." NEW YORK. Anthony Allen, een voormalige handelaar van Rabo bank, verdwijnt vermoedelijk voor jaren achter de tralies. Aan klagers in de Verenigde Staten hebben een gevangenisstraf van negen jaar tegen hem geëist. Eerder werd Allen door een Ame rikaanse rechtbank veroordeeld voor manipulatie van het inter- bancaire rentetarief Libor. Ook zijn ex-collega Anthony Conti werd schuldig bevonden vanwe ge gesjoemel met het rentetarief. Tegen hem is zes jaar cel geëist. Allen en Conti werkten in Lon den, waar zij volgens de aan klacht vier jaar lang samenspan den met collega's, ook van andere banken, om het Libortarief vast te prikken. De straf tegen de twee wordt volgende week vastgesteld. Rabo was als enige Nederlandse bank betrokken bij het schandaal en betaalde een schikkinng van 774 miljoen euro. Pelikaanbieding al vanaf e599p Bezoek zondag 13 maart onze GRATIS infomiddag goede reis 3 Meer info! 088 735 45 25 ZATERDAG 5 MAART 2016 18 Een consortium met onder meer Boskalis is de belangrijkste gegadigde voor de aanleg van de langste verkeerstunnel ter wereld, tussen Denemarken en Duitsland: 18 kilometer. Ari Olivier raakte naar eigen zeggen zonder het te weten betrokken bij een zwendel via allerlei schimmige transacties, foto Pim Ras fV -/.A- Met boekhoudkundige staatjes werd nauwkeurig bijgehouden hoe elk kwartaal de miljoenen euro's binnenstroomden. s|0°\e"<e a door Peet Vogels HEERLEN. De kans is groot dat ABP, het grootste pensioenfonds van Ne derland, volgend jaar de pensioe nen moet korten, zegt bestuurs voorzitter Corien Wortman. Bent u niet voorbarig met die waar schuwing dat er gekort moet wor den? Zaait u niet juist angst? Wat antwoordt u dan? Toch gaat de financiële situatie van het ABP achteruit. Dat wekt weinig vertrouwen. 4 Van iedere euro ingelegd pensioen maakt ABP er vier, zegt Corine Wortman. 10-daagse rondreis bario Vertrek27 apr, 18 mei, 1&29jun, 20&27 jul, 3,10831 aug, 21 sep, 8-daagse busreis Wenen Wienerwald WEN08 Vertrek 18 mei, 15 jun, 13 jul, 10831 aug, 21 sep, 12 okt 8-daagse busreis Zuid-Engeland Eastbourne ezeos I Vertrek 10 mei, 7&21 jun, 19 jul, 2,16&30 aug, 13 sep 12-daagse rondreis Schitterend Galicië GAL12 Vertrek 27 apr, 18 mei, 15&29 jun, 20 jul, 10831 aug, 21 sep, 12 okt Ontmoet uw chauffeur en reisadviseurs, Haveneind 2 Zevenbergen. 12.00-16.00 Prijzen per persoon op basis van tweepersoonskamer. Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24