NIEUWS 19 Bezoekt de koninklijke familie de grafkelder in Delft? DELFT. Een vrijwilligster van de Nieuwe Kerk in Delft veegt met een mop de ton nen zware steen af die de trap naar de koninklijke graf kelder onder de kerk afdekt. Nee, prinses Beatrix heeft ze hier nog nooit gezien, ook niet na de bijzetting van prins Claus in 2002. „Maar denkt u niet dat ze dat 's avonds zullen doen, als wij hier allemaal niet zijn? Ik heb prinses Laurentien hier weieens gezien, maar dat was gewoon in de kerk." Noch het Koninklijk Huis, noch de burgemeester van Delft (die de sleutels van de kelder beheert) wil iets kwijt over eventueel bezoek van hoogheden aan de graf kelder. Royalty-hoofdredac teur Marc van der Linden is stellig: „Oranjes bezoeken hun doden niet. Althans, niet in de laatste halve eeuw." „Dat doen ze wel", reageert Patrick KnifFen, verkoper in een antiekzaak aan de Markt, schuin tegenover de ingang van de Nieuwe Kerk. „Maar je moet heel goed op letten. Ze worden afgezet aan de zijkant van de kerk en nemen dan de dienstin gang naar de kelder. Ze ko men niet vaak, het gaat heel onopvallend en ze zijn ook zo weer weg. Maar ze ko men er zeker." ZATERDAG 5 MAART 2016 Tijdens een fotomoment in 1999 in de tuin van Paleis Huis ten Bosch. foto Hans Kouwenhoven Prinses Beatrix en prins Claus tij dens de voltrek king van het burger lijk huwelijk op 10 maart 1966. foto AP Beatrix en Claus tijdens een van de traditionele fotomo menten in de tuin van Huis ten Bosch, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20