Deze taart heeft u 2600 euro gekost 'Hollandse vrouw Wie vermoordde gedraagt zich als man' Koen Everink? Douwe Bob maakt een kans Van Persie: Ik ben nog niet klaar Positie president-commissaris staat ook onder druk Arnoud Kamerbeek krijgt een vertrekpremie van 8 ton mee. De aandeelhouders morren. 'Achter mijn bureau ben ik God' Nog zeven meisjes zwemdub gefotografeerd Kerncentrale Doel militair bewaakt ZONDAG OPEN Auteur Esther Gerritsen Stedentrips Voordeelweek De vermeende diefstal van een taart bezorgde politie en justitie deze week handenvol werk. Door nieuwe regels rond de rechtsgang kost zelfs het kleinste vergrijp de staat tegenwoordig duizenden euro's. De Goese advocaat Roeland Maat spreekt er schande van. q. "mém MIDDELBURG. De kogel is door de kerk: maandag gaat energiebedrijf Delta het vertrek van algemeen di recteur Arnoud Kamerbeek be kendmaken. Hij krijgt anderhalf jaarsalaris mee (800.000 euro). Gedeputeerde Carla Schön- knechr bevestigt dar de governan ce commissie - een afvaardiging van de aandeelhouders - maan dag bij Delta is uitgenodigd om geïnformeerd te worden over een overeenkomst tussen Kamerbeek en de Raad van Commissarissen van Delta. Ze zegt de inhoud 'offi cieel' nog niet te kennen, maar ze weet hoe de vertrekregeling van de Chief Executive Officer (CEO) van Delta eruitziet: een opzegter mijn van zes maanden en een jaarsalaris. Dat betekent wel dat Kamerbeek water bij de wijn heeft gedaan. Hij meende ook recht te hebben op een forse lan- getermijnbonus. Zijn onderhan delingen met Delta hebben enke le weken geduurd. De aanleiding voor het vertrek van Kamerbeek is de salarisverho ging van 400.000 naar 520.000 eu ro die hij vorig jaar heeft gekre gen. Die heeft veel ophef veroor zaakt. Provinciale Staten vinden de loonsverhoging 'onaanvaard baar', maar Kamerbeek wilde die niet inleveren. Daarom zag de Raad van Commissarissen - die vorig jaar zelf de loonsverhoging heeft toegekend - geen andere op tie dan aan te sturen op zijn ver trek. „De Staten willen geen CEO met zo'n forse loonsverhoging", aldus Schönknecht. „Dus doe je iets aan de loonsverhoging of je doet iets aan de CEO." Gistermiddag heeft ze de aan deelhouders (naast de provincie zijn dat voornamelijk Zeeuwse ge meenten) in een besloten overleg geïnformeerd over de ontwikke lingen. Volgens Schönknecht heb ben de aandeelhouders ook ge sproken over de handelwijze van de Raad van Commissarissen, maar daarover geen gemeenschap pelijk standpunt ingenomen. In gewijden zeggen dat de aandeel houders president-commissaris Cees Maas kwalijk nemen dat zij vorig jaar niet zijn ingelicht over de salarisverhoging van Kamer beek. Ook zou er veel ongenoe gen bestaan over her gebrek aan informatie over de onderhandelin gen met de CEO. De aandeelhouders kunnen de voltallige RvC wegsturen, maar niet één lid. Op de vraag of ze uit sluit dat Maas de eer aan zichzelf houdt, zegt Schönknecht: „Ik sluit helemaal niks uit." Kamerbeek en Maas waren gis teravond niet bereikbaar voor commentaar. VLISSINGEN. De politie heeft foto's van nog zeven meisjes aangetrof fen op de computer van de 22-jari- ge zwemtrainer van de Walcherse zwem- en poloclub De Zeeuwse Kust. Hun ouders hebben donder dag en gisteren bezoek gehad van rechercheurs. De zwemtrainer wordt ervan verdacht stiekem foto's te hebben gemaakt van de meisjes, die alle maal lid zijn van de zwemclub. Hun ouders hebben uitleg gekre gen over het doen van aangifte. Of ze daadwerkelijk aangifte doen, is nier bekend. De zaak kwam aan het rollen toen een vader van een ander meisje op 13 januari aangifte deed. De politie heeft tot nu toe geen be wijs gevonden dat de foto's zijn ge deeld of verspreid. Het onderzoek is nog volop bezig. Het is mogelijk dat er foto's van nog meer meisjes gevonden worden. Eén ouder heeft de afgelopen twee dagen gebeld naar een infor matienummer dat de GGD Zee land had opengesteld. BRUSSEL. De kerncentrales in Bel gië, waaronder die in Doel, wor den voortaan ook bewaakt door militairen. Energiebedrijf Electrabel, de exploitant van de centrales, moer opdraaien voor de kosten. De extra maatregel heeft te maken met de verborgen camera die is aangetroffen bij de woning van een topman van een nucleair in stituut. Het terreurdreigingsni veau in België blijft staan op 3, op een schaal van 4. De wereld is Kras Kras.nl/actiestedentrips of bei 0900-9697 70 cpg Meer nieuws zie: www.pzc.nl www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 5 maart 2016 258e jaargang nr. 55 Los nummer €3,00 Abonneeprijs€1,11 Grotendeels droog PAGINA 10 11 PAGINA 3 PAGINA 26 &27 f i O SPORT 2 3 ZEELAND 2 3 Delta-topman weg door Ernst Jan Rozendaal Zeeland 2: Commentaar Zeeland 4: Is ministerssalaris genoeg voor Delta? Gratis Capitool Compact reisgids! Boek vóór 9 maart een stedentrip en ontvang een gratis Capitool Compact reisgids. if$f. ÓtjXB. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden LISSABON Kijk op pagina 22 23 van de weekendbijlage LOOD Chna^oüi<i, S&edneM: Zaandam. 7 116! 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1