I Succesvolle YouTube-filmpjes met voetbalkunsten leiden tot nieuwe carrière 14 NIEUWS New York, Berlijn, Zwolle; Bas van Velzen wordt overal herkend. De freekick- specialist leeft op een roze wolk dankzij zijn succes op sociale media. TOP 3 VRIJE TRAPPEN VOLGENS BAS VAN VELZEN et is echt een jon- W gensdroom die uit- komt. Soms besef ik I I mijn leven is', ver- telt Bas van Velzen (20) in het kantoor van zijn vader, volks zanger Henri. „Op school zeiden ze: het wordt toch niks met jou. Daar denk ik dan aan terug als ik bijvoorbeeld bij Humberto Tan aan mag schuiven." Van Velzen junior is bezig met een nieuw programma voor FOX Sports en lanceert volgende week zijn kledinglijn. „Wat veel mensen niet weten, is dat ik al zes jaar filmpjes maak en die op mijn ei gen YouTube-kanaal 'Vvbasw' plaats. Mijn filmpjes werden opgemerkt door de populaire facebookpagina Freekickerz, en één filmpje kreeg bijna vijf miljoen views. Daarna explodeerde het echt. „Ik stond toen ook in veel kranten en werd benaderd door één van de sponsors van Liverpool. Of ik daarheen wilde ko men om een geintje uit te halen met de voetballers daar. Balotelli, Lambert, Bori- ni en Markovic dachten mij een voetbal- clinic te geven, maar zij werden daar zelf verrast doordat ik alle ballen in het doel trapte. We moesten trouwens nog een keer terug naar Liverpool, de eerste keer dat we er waren, had Balotelli geen zin, dus konden we weer naar huis. Een paar weken later wilde hij toch meewerken. Dat was al een hele aparte ervaring en die video werd ook weer flink bekeken. Toen zat ik ineens bij Humberto Tan aan tafel voor RTL Late Night. Hij had ge zegd: Wat er ook gebeurt, die jongen zit vanavond bij mij aan tafel." „Mijn leven is nu wel heel anders, ja. Ik doe van alles en kom op heel veel plek ken. Ik heb bijvoorbeeld een campagne voor Vodafone gedaan met Luuk de Jong en ik was vorige week nog op de televi sie te zien in Japan. Ik werd via Skype geïnterviewd. Ook ben ik nu bezig met opnames voor FOX Sports, ik ga alle ere divisieclubs af en neem met drie spelers vrije trappen. Daar komt dan uiteinde lijk een winnende club uit. Ik test ook schoenen voor merken als Nike en Adi das en maak daar dan filmpjes van. En volgende week lanceer ik mijn kleding lijn. Ik begin met twee type T-shirts met mijn logo erop." „Zeker. Het is heel grappig, want oudere mensen snappen helemaal niks van wat ik doe. Mijn vader eerst ook niet, hoor. Als jonge voetballertjes met mij op de fo to willen, zie ik hun ouders ook heel ver baasd kijken. Ik heb nooit een vast inko men, maar voor dat interview voor de Ja panse televisie krijg ik bijvoorbeeld 700 euro. Voor campagnes iets meer. Je kunt hier echt je beroep van maken, dat is zo leuk." Vader Henri breekt in: „En hij post alleen maar dingen die hij leuk vindt, hamburgers en voetbal. Haha!" „Ik word wel vaak herkend. Ik speelde zelf in een vriendenteam bij ZAC in Zwolle, daar ben ik mee gestopt. Omdat ik druk ben, maar ook omdat iedereen naar mij kijkt zodra ik het veld op stap. Ik voelde mij net een attractie, iedereen stond dan naar mij te wijzen. Trainen doe ik dan ook het liefst 's ochtends vroeg en in mijn eentje. Ik werk het liefst als het rustig is. Het meest bijzon dere vind ik als mensen uit het buiten land mij herkennen. Zo werd ik in Am sterdam gespot door Brazilianen, in Mala ga door een groep Italianen en in New York door twee Nederlanders. Die zei den: moet je geen vrije trappen nemen?" „Dat is in de wereld geholpen door een journalist. Hij heeft mij voor schut gezet in zijn artikel. Ja, ik heb een YouTube-ka- naal en ja, ik heb de opleiding tot camera man en editor gevolgd. Maar het is alle maal echt. Toen ik werd uitgenodigd om bij Liverpool langs te komen, zijn er eerst mensen naar Nederland gekomen om te kijken of het wel echt is. „Het probleem is al leen dat veel mensen denken dat ik alle ballen in de krui sing schiet, dat is natuurlijk niet zo. Je moet je dag hebben en het is moeilijk om onder druk te preste ren. Toen ik in Li ver pool was, ging het ook niet heel goed. Men sen moeten be grijpen dat ik geen robot ben." „Die maak je met de binnenkant van je wreef. Het is eigenlijk een heel onnatuurlijke techniek, die heb ik me zelf ook echt moeten aanleren. Ik heb wel honderden filmpjes van Ronaldo bekeken. Als ik een paar weken niet heb geoefend, moet ik ook weer trainen, hoor. Ik ben nu ook veel in de sportschool te vin den, omdat ik merkte dat ik pijn in mijn rug kreeg tijdens het vrije trappen ne men." „Niet te veel hoor. Mijn postuur is ook mijn kracht, ik spring er uit omdat ik er niet uitzie als een voetbal ler. Dat weet ik zelf maar al te goed. Toen ik dat interview had voor de Ja panse televisie, bleven ze maar vragen stellen over mijn omvang en ge wicht. Ik kan er wel om lachen." „Het is hectisch, onverwachts. Maar inderdaad, het is een jon gensdroom die uitkomt. Ik ken veel jongens waar ik vroeger bij in de klas zat die nu stratenmaker zijn. Daar heb ik heel veel respect voor, zij werken kei hard. Maar ik doe wat ik echt leuk vind en ik ben blij dat ik daar mijn geld mee kan verdienen. Ik heb geen plan klaar liggen, ik weet zelf ook niet hoe lang dit doorgaat. Ik denk dat geld verdie nen met social media alleen maar blijft groeien." 1 Roberto Carlos. De Braziliaanse voet baller neemt in 1997 te gen Frankrijk een van de meest besproken vrije trappen ooit. Zijn 'ventiel- trap', waarop de kleine ver dediger patent had, gaat in een ruime curve om de muur van verdedigers, lijkt naast te gaan, maar draait op het laatste mo ment via de binnenkant van de paal binnen. 2Cristiano Ronaldo 'streept' de bal in 2008 met zijn rechter- wreef in de rechterboven hoek in een wedstrijd van Manchester United tegen Portsmouth. 3 De Braziliaanse voet baller Ronaldinho nam in 2008 een 'perfec te' vrije trap, voor AC Mil aan. En weer was Portsmouth de tegenstan der. Het schot krijgt steeds meer lengte. Keeper David James, toch niet onervaren, doet nog een verwoede poging om de bal in te halen. Maar Ro naldinho weet dan al: dit wordt een doelpunt. Droomleven voor vrij etrappenkoning door Kimberly Rallis eens jjj- Wat is er allemaal gebeurd na dat eerste filmpje een jaar geleden? Heeft het je leven veranderd? foto Frans Paalman Verdient het nog wat, als 'YouTube-sensa- tie'? Kun je nog normaal over straat? Over die vrije trappen gesproken., er gaan geruchten dat het allemaal nep is en dat jij filmpjes goed weet te monteren. Hoe zit dat? Wat is nou een perfec te vrije trap? Er moeten dus wat kilo's af? Een kledinglijn, met be kende voetballers spelen, handtekeningen uitdelen..wat wil je nog meer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14