Hoofdkantoor Vroon niet naar Terneuzen Dorpsraad IJzendijke: Belofte over behoud bushalte staat zwart op wit Strandhuisjes camping Zonneweelde worden in Breskense loods in elkaar gezet ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Het inrichten van slaaphuisjes kent nogal wat beperkingen, merkte initiatiefneemster Maaike Basting. Als een bouwpakket: zo komen de delen van de strandslaap- huisjes van cam ping Zonneweelde de enorme loods van spuiterij Verheije binnen. Daar worden ze in elkaar gezet, om als complete woninkjes het ge bouw weer te verlaten. Zonneweelde uit Nieuwvliet is één van de twee partijen die ko mende zomer mag beginnen met de exploitatie van slaaphuisjes op het West-Zeeuws-Vlaamse strand. De loods op het bedrijven terrein in Breskens dient deze we ken als bouwplaats. Twee exempla ren tegelijkertijd worden er in el kaar gezet. De materialen worden apart aangeleverd: de kunststof kappen, de wanden, het metalen onderframe, het hout voor de ter rassen. Overigens bijna allemaal geleverd door bedrijven uit de buurt. In de loods worden de ge bouwtjes ook voorzien van zaken als toilet, keuken en badkamer. In tegenstelling tot veel andere slaaphuisjes krijgen die van Zon neweelde een bovenverdieping, vertelt eigenaresse Maaike Bas ting. „Andere huisjes hebben vaak een vide. Maar dan moet je op je knieën je bed in. Dit is toch wat comfortabeler." Het inrichten van de huisjes leidt tot lastige keuzes, ontdekte Basting. „We zitten met een dubbele beperking: er is niet veel ruimte, en je zit op het strand." En dus komen er buiten robuuste, stoere meubelen. „Want een plastic stoeltje waait natuur lijk zo het hele strand over." Die stijl wordt binnen doorgetrokken. Daar moet ook rekening gehou den worden met zandkorrels. „Want dat gaat natuurlijk overal tussen zitten." Mede daarom leek het plaatsen van een afwasmachi ne niet verstandig. Althans, dat vonden de pakweg twaalf man nen in de projectgroep. „Die had den dat in mum van tijd beslo ten", vertelt Basting. „We zaten daar met twee vrouwen bij, en rie pen allebei heel hard: ho, stop! Een afwasmachine gaan we dus wél doen. Het lijkt me niet dat ma ma straks de afwas moet staan doen tijdens haar vakantie." Zonneweelde is nu bezig met de aanleg van de infrastructuur - riolering, water en wifi. In mei worden de eerste huisjes ge plaatst. Wie benieuwd is hoe de slaaphuisjes eruit zien moet ach terlangs het pand van Van Vught op het bedrijventerrein in Bres kens rijden. Daar staan de eerste kant en klare exemplaren. Klaar voor vervoer naar het strand. NIEUWE HUISJES ZIJN VOORLOPIG OOK DE LAATSTE Vroon heeft momenteel het hoofd kantoor in Breskens en een grote nevenvestiging in Terneuzen. Het is niet bekend waar het bedrijf nu zijn kantooractiviteiten wil con centreren. De directie laat weten op zoek te gaan naar 'andere oplos singen'. Burgemeester Jan Lonink laat weten zeer teleurgesteld te zijn over de beslissing van Vroon. Het was bekend dat er bouwkundige problemen waren op de beoogde nieuwbouwlocatie aan de Beurt- vaartkade in Terneuzen, tegen over het kantoor van Zeeland Seaports. Volgens Lonink was hier voor recent een oplossing aange dragen door Zeeland Seaports, de beheerder van de Beurtvaartkade. „We hebben er", aldus Lonink, „al les aan gedaan om Vroon tege moet te komen, maar helaas is het niet gelukt." De komst van het hoofdkantoor van Vroon zou voor Terneuzen een enorme opsteker zijn geweest. Zoveel (hoogwaardi ge) kantoorfuncties zijn er niet in de gemeente. Vroon is de grootste rederij van Nederland. Dorpsraadvoorzitter Mark van de Vijver wijst onder meer op de uitspraak van de Raad van State over de verbreding van de N6t. De Raad maakt uit het be sluit voor die verbreding op dat 'in IJzendijke de haltevoorzie ningen blijven bestaan met uitzon dering van die aan het bedrijven terrein.' Dorpsraad en de gemeente Sluis vechten al bijna twee jaar sa men voor de terugkeer van de bus door IJzendijke. Sinds de recon structie van de N6i ligt er nog slechts een halte buiten het dorp. Woensdag trok een protestmars nog honderden deelnemers. 'Als ik de gedeputeerde op de beloften wijs, zegt hij: het is maar hoe je het interpreteert' Provincie en gemeente gaan pas weer in overleg na de uit spraak van de bezwarencommis- sie van de provincie, spraken ze woensdag af. Wethouder Christia ne van de Vijver begint de moed echter langzaam te verliezen, geeft ze toe. „Als ik mensen bij an dere overheden wijs op de belof ten, geven ze aan dat de tijden in middels veranderd zijn, en dat het er maar net om gaat hoe je teksten interpreteert. Tja, dan wordt het een kwestie van vechten tegen de bierkaai." Ook dorpsraadvoorzit ter Van de Vijver begint de moed enigszins te verliezen. „Er lijkt sprake van onwil. Dan wordt het heel lastig. Maar opgeven? Nee." VRIJDAG 4 MAART 2016 Slaaphuisj e als bouwpakket door Martijn de Koning De huisjes krijgen twee terrassen: één aan de strandzijde en één aan de duinkant, achter de keuken, afbeelding: camping Zonneweelde Naast camping Zonneweelde mag ook recreatiepark Molecaten ko mende zomer vijftien slaaphuisjes op het strand neerzetten. Die van Zonneweelde komen bij Nieuwvliet, vlakbij strandpaviljoen Matour. Molecaten zet ze neer tus sen Cadzand-Bad en de Verdron ken Zwarte Polder, ter hoogte van de eigen camping Hoogduin. Die strandgedeelten zijn relatief rus tig, en werden daarom uitgekozen. Zonneweelde en Molecaten ver dienden het recht om de huisjes neer te zetten via een prijsvraag van de gemeente Sluis. De dertig huisjes komen bovenop de vijftien exemplaren die al bij Groede staan. Die worden geëx ploiteerd door camping Groede. De initiatieven van Zonneweelde en Molecaten zijn (voorlopig) de laatste. De Sluise gemeenteraad gaf vorig jaar aan dat er niet nóg meer huisjes op de stranden mo gen komen. Dat zou de rust op het strand te veel aantasten. TERNEUZEN. Rederij Vroon ziet af van de bouw van het hoofdkantoor in Terneuzen. Het bedrijf heeft de gemeente Terneuzen laten weten dat het te lang duurt voordat nieuwbouw kan worden gereali seerd in Terneuzen. door Martijn de Koning IJZENDIJKE De minister, de Na tionale Ombudsman en de klach tencommissie van de provincie: allemaal ontvingen ze een brief van het dorpsraadbestuur in IJzendijke. Strekking: provincie en Rijk dienen zich aan beloften te houden en dus een bus door IJzendijke te laten rijden. Christiane van de Viiver. wethouder Maaike Basting: „We hebben bewust gekozen voor een bovenverdieping. Daardoor is er meer ruimte en je hoeft niet, zoals in sommige andere huisjes, op je knieën je bed in." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80