40 dagen zonder... Ze zijn over de helft, en houden nog vol Karim Ben Sellam klaar voor eindstrij met Groene Ster Autoriteiten houden beweging illegale migranten goed in de gaten Onze provincie is bij illegalen op weg naar Engeland niet in beeld als alter natief voor Franse en Belgische havens. MIDDELBURG. De Zeeuwse havens worden door illegale migranten nog niet als een alternatieve poort naar het Verenigd Koninkrijk ge zien. Het opruimen van de illega le migrantenkampen in Calais heeft ertoe geleid dat migranten naar het noorden trekken. Ze gaan naar Duinkerken of trekken de Belgische grens over in de rich ting van Zeebrugge. De autoritei ten aan de Vlaamse kust willen echter koste wat het kost de bouw van tentenkampen zoals in Calais of Duinkerken voorkomen. „We hebben geen signalen dat vluchtelingen vervolgens richting Zeeland trekken", zegt Ronald Weydema, districtschef van de po litie. „Maar we hebben extra aan dacht voor deze kwestie." Het on derwerp kwam gisteren ter sprake in het overleg van de driehoek van politie, Openbaar Ministerie en gemeenten. Anders dan in Cal ais, Duinkerken en Zeebrugge ver trekt uit Zeeland geen geregelde veerdienst naar Engeland, het uit eindelijk reisdoel van deze migran ten. Vanuit de havens van Terneu- zen en Vlissingen varen wel vrachtschepen naar het Verenigd Koninkrijk en liggen in kleinere havens genoeg zeewaardige jach ten en vissersboten die mensen de Noordzee over kunnen breng en. De Zeeuwse autoriteiten heb ben echter niet de indruk dat men sensmokkelaars Zeeland als uit valsbasis gebruiken. Als illegale migranten al naar Nederland ko men, kiezen ze voor Hoek van Hol land en Rotterdam waar de veer boten van Stenaline en P&O naar Er zijn geen signalen dat vluchtelingen via de Belgische kust richting de Zeeuwse havens trekken. Harwich en Huil vertrekken. Als het aan de burgemeester van Knokke (Leopold graaf Lip pens) ligt, bereiken de illegalen niet eens de Belgisch-Nederland- se grens. In een interview met de kranten van de Franstalige Sud- presse zei hij dat de Belgen naar Amerikaans voorbeeld een kamp a la Guantanamo moeten neerzet ten om illegale migranten op te sluiten. „Maar zonder te marte len", voegde hij daaraan toe. Van uit dat detentiekamp kan België il legalen terugsturen naar hun ei gen land. De burgemeester van Knokke verwijt de Fransen hypocriet ge drag door ze op het treintje naar het Belgische De Panne te zetten in de hoop dat ze doorreizen naar Zeebrugge. PHILIPPINE. Vele duizenden huishoudens en be drijven in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaande- ren zaten gisteravond zo'n twee uur zonder water of minstens met een erg lage water druk. Dat kwam door een lek in een leiding nabij de Kasteelstraat in Philippine. Het lek kende water veroorzaakte ter plekke een groot gat in een weiland. Het water werd daaruit weggepompt en de leiding afgesloten, waarna de reparatie ervan kon beginnen. De Veiligheidsregio gaf het incident het predikaat 'Grip 2' mee. Dat betekent dat ver schillende hulpdiensten bij elkaar komen om een plan van aanpak te maken. „We deden dat vooral uit voorzorg", legt woordvoerster Mirja Vis uit. „Zo stonden we paraat als er zich daad werkelijk problemen zouden voordoen." Inci denten werden niet gemeld. Dat was ook niet de verwachting, verklaart Vis. „Bedrijven en instellingen als ziekenhuizen zijn normaal ge sproken wel bestand tegen een paar uurtjes zonder water." Tegen 20.30 uur kwamen van verschillende kanten de eerste meldingen van herstel. Ruim honderd aansluitingen in de directe omge ving van het lek ondervinden nog tot moge lijk deze ochtend problemen. ZEELAND 5 ZEELAND 14 15 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 4 maart 2016 Zeeland Zeeland geen overloop Calais door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77